Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Podporujeme MODROU PLANETU – slavíme DEN ZEMĚ

Máme za sebou kus práce, proto je třeba jej ukázat světu. Dva měsíce jsme se ve škole věnovali celoškolnímu projektu ke Dni Země. Každý učitel se tomuto dni věnoval ve svém předmětu a ekologicky zaměřené akce provázely dění v mateřské škole. Završením projektových dnů byla aktivita nazvaná “Podporujeme MODROU PLANETU”.

A proč právě taková akce???

Za celou dobu trvání projektu se děti i žáci seznamovali s tím, jak je důležité chránit a pečovat o naši planetu, která díky satelitním snímkům z vesmíru bývá označována jako “modrá planeta”. Proto jsme naše projektové snažení zakončili společnou myšlenkou: stejně jako je modrá Země, zmodrali jsme také my, a doslova jsme na sebe navlékli všemožné modré oblečení, doplnili vhodné pozadí a podpořili naši planetu. Zapojili se žáci ze ZŠ, jejich rodiny a domácí mazlíčci, ale i děti z MŠ a učitelé.

Z této akce si každý určitě odnese nové zajímavé informace a doufejme, že i uvědomění, že je potřeba starat se o místo, kde žijeme.

6. ročník:

7. ročník:

8. ročník:

9. ročník:

Zapojily se celé třídy:

Zapojil se 1. stupeň:

Zapojila se MŠ:

A jejich povedené fotečky z Vysoké:

A také z Jindřichova:

A samozřejmě vše podpořil učitelský sbor ZŠ:

Co jsme vlastně vše udělali během 2 měsíců ke DNI ZEMĚ???

Všechny aktivity si můžete prohlédnout podrobně v následujících článcích:

Děkujeme, že nás ve všem podporujete, držíte s námi. Velice si toho vážíme.

Barbora Halířová a Jana Zábranská