Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Dění v MŠ Vysoká 2020-21

Indiánské léto                                    30. června

Západ slunce, Vlčí zub i Orlí péro a další, jsou naše nová jména, která jsme si sami vymysleli, protože Indián se přece nemůže jmenovat Alešek nebo Gábinka. Hezké chvilky v naší indiánské osadě nám zpestřilo indiánské tvoření a hry, vyprávění i skvělý tanec malých indiánů. Moc se nám to všechno líbilo.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Indianske_leto_MS_Vysoka_2021/

Jóó, třešně zrály…                                                29. června

Letos se zas začervenaly i na naší zahradě, radost pohledět. Pod vedením našeho vedení se do nich pustilo hejno malých špačků a očesalo je do jedné.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Joo_tresne_zraly_MS_Vysoka_6_2021/

Ahoj, předškoláci                              28. června

Tak jsme si dnes hezky společně zazpívali, zatančili a rozloučili se s naší školičkou. Všichni nám přáli hezké prázdniny, školní úspěchy a ať se nám ve škole líbí. Co dodat? Ta legrace a zábava nám bude stejně asi  trochu chybět.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Predskolaci_MS_Vysoka_6_2021/

Zahradu si užíváme

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zahrada_MS_Vysoka_6_2021/

U studánky                                                    10. června

Náš plán, vyrazit ke Studánce do Jindřichova, vyšel opravdu skvěle – dobrá nálada, hezké počasí a krásná příroda všude kolem potoka, víc jsme si nemohli přát.  Čekal tu na nás vodník a některá zvířátka z lesa, zábava na břehu i ve vodě, překážková dráha i zkouška odvahy při přecházení a hlavně „přeletu“ potoka. Zahráli jsme si kuželky, opekli párky, osvěžili se melounem a stihli usušit i velké prádlo. Podnikli jsme výpravu do blízkého okolí, abychom prozkoumali terén, objevili nádherné vlčí máky a krásný pohled na vesnici před námi. A myslíte, že se nám chtělo zpátky domů? Kdepak, klidně bychom si vše zopakovali a hráli si tu až do večera.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/U_studanky_MS_Vysoka_6_2021/

Svátek dětí                                                    1. 6.

nám každý rok přinese zábavu i překvapení. Po dlouhé době, kterou jsme většinou trávili jen doma a v blízkém okolí, byl pro nás výlet do ZOO opravdu tím nejlepším dárkem. Kromě slona, který se k nám obrátil zády a ukazoval, jak se umí zlobit, jsme všichni měli výbornou náladu, užili si zvířat, dobrot i utrácení.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_deti_MS_Vysoka_2021/

Fotografie svých dětí z výletu do ZOO můžete zhlédnout i na stránkách MŠ. Jindřichov.

Letnice            25. 5.

V úterý jsme využili pěkného počasí a připomněli si svátek – Letnice. Když jsme si o něm popovídali, tak jsme uklidili na zahradě všechny větvičky a šišky, spálili je na ohni a nakonec si pochutnali na výborné letnické vaječině.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Letnice_MS_Vysoka_2021/

Jaro dělá pokusy                          10. 5. – 21. 5.

Nejen jaro dělá pokusy i my se na něj těšíme, učíme se poznávat kytičky, broučky a nasadili jsme si předpěstované rostlinky do našeho záhonku.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Jaro_MS_Vysoka_5_2021/

Svátek maminek                        7. 5.

Celý týden jsme si povídali o maminkách, pro které jsme se naučili i krátkou básničku, písničku a vyrobili přání pro radost. Při pobytu na zahradě jsme si nejen hráli, ale také připravovali záhonek, do kterého budeme brzy sázet rostlinky.

Slet čarodějnic            30. 4.

Nejprve jsme se seznámili s knihou Malá čarodějnice, vybarvili jsme si obrázky, vyrobili čarodějnou hůlku, plnili úkoly na Čarodějnické vycházce, kde jsme si nasbírali bylinky. V pátek nás navštívila čarodějnice Nina, se kterou jsme si uvařili čarodějnický lektvar a všichni si na něm ve vyrobeném klobouku pochutnali.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Slet_carodejnic_MS_Vysoka_4_2021/

Distanční výuka  3. 5. – 7. 5. 2021

NAŠE PLANETA JE NÁŠ ŽIVOT.

ČÍM VÍCE JÍ ŠKODÍME,

TÍM VÍCE ŠKODÍME SAMI SOBĚ.

Modrá planeta – vesele i vážně                                                              23. 4.

Naše aktuální téma nám nabídlo celou řadu zajímavých aktivit. Shlédli jsme ukázky o stavu planety, která chřadne pod tíhou odpadu, a také pozorovali chování lidí kolem sebe. Už víme, že se každý z nás může na ozdravení planety podílet po svém a i když jsme malí, snažíme se svými kroky k tomu přispět. Učíme se třídit odpad, zjistili jsme, jak našemu prostředí škodí zejména plasty, a viděli, jak se s nimi v naší obci nakládá. Při úklidu cyklostezky jsme naplnili pytle tím, co lidé jen tak pohazují na zem a v sousední obci obsah roztřídili do správných kontejnerů. Některé výsledky svého výtvarného tvoření jsme umístili na obecní nástěnku, abychom i dospělé přiměli k zamyšlení. Možná se budou na udržování pořádku v obci víc podílet, povedou k tomu své děti a podobně jako my ve školce do přírody něco hezkého zasadí pro radost všem. S naší planetou jsme si pohrávali celý týden a díky účasti v projektu ZŠ Podporujeme Modrou planetu jsme v modrém pytli málem praskli smíchy.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/MS_Vysoka_Modra_planeta_2021/

Distanční výuka  26. 4. – 30. 4. 2021

 V pátek nás dopis ze školky opravdu potěšil. … a hurá!!!!         12. 4.

V pondělí otvíráme! Těšení bylo dlouhé, a jak po nás paní učitelka chtěla, vzali jsme s sebou všechny úkoly i dobrou náladu. Čekalo nás několik novinek, ale už doma jsme se na testování podle pokynu připravili, proto probíhalo vše hladce.  Z každého kouta tu na nás dýchlo jaro a to k naší dobré náladě náramně přispělo. Jen aby už bylo doopravdy i za okny a všude kolem a byli tu i ostatní kamarádi, čeká nás totiž spousta práce.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Opet_v_MS_Vysoka_4_2021/

Distanční výuka  12. 4. – 23. 4. 2021

Distanční výuka  6. 4. – 9. 4. 2021

Svátky jara                           29. 3.

jsou před námi, a i když v letošním roce budou bez klasického koledování, věříme, že si pro nás nachystají pěkné počasí a hezké chvíle s rodinou. A pokud neporušíte tradici a pustíte se do malování vajíček, určitě se podaří a budou krásná jen tak, pro vás. S nápadem na dobrotu je tady i Brumík, a chce vám připomenout některé pranostiky, o nichž bychom si spolu ve školce teď povídali a popřát vám spolu s námi VESELÉ VELIKONOCE.

Cítíte to taky?                               25. 3.

Vzduch je z jara trochu jiný, lístečky se klubou z hlíny. Větřík nám den provoní, jako loni, předloni.

Vzpomenete si, na jarní písničku, kterou jsme zimu vyháněli?

Ahoj, děti, pošta letí…….            25.3.

a nese vám pozdrav ze školky s poděkováním všem, kteří jste se zapojili do výzvy. Když jsme viděly tu spoustu nožek a super ponožek a hlavně Standu a jeho dobrou náladu, udělalo nám to radost. Důležitá byla myšlenka Ponožkové výzvy, a to, že se u tohoto úkolu pobavíte, byl bonus navíc. Počet zúčastněných v loňském roce jsme pomohli překonat!!                                 A ještě chceme poděkovat Aleškovi. Poslal nám pozdrav do školky s důkazem o tom, že se s chutí pustil do zadaného úkolu a kreslí jarní sluníčko. Pokud jste se do práce pustili i vy ostatní, pošlete nám fotku a přineste svá sluníčka do poštovní schránky ve školce nebo nám je pošlete naší maminkovskou poštou, bude nám tu určitě veseleji.

Distanční výuka  29. 3. – 1. 4. 2021

Distanční výuka  22. 3. – 26. 3. 2021

AHOJ, MALÍ KAMARÁDI.                                  18. 3.                        

Naši předškoláci mají od maminky doručovatelky další náš dopis a plní úkoly, které v rámci povinné distanční výuky pravidelně dostávají.  Na vás ale také myslíme, posíláme pozdrav domů a k tomu ještě něco….

Co myslíte, zvládnete se naučit dvě hezké jarní básničky?

ŽE JE ZEMĚ UPLAKANÁ, ŽE JÍ TEČOU SLZY?

TO JEN ZBYTKY SNĚHU TAJÍ, JARO PŘIJDE BRZY!

JEJDANÁNKU, TO JE PRIMA

JE TU BŘEZEN, KONČÍ ZIMA.

SLUNÍČKO TEĎ PĚKNĚ S CITEM

PROBOUZÍ SVĚT ZLATÝM SVITEM.

A zkuste nakreslit na velký výkres jarní sluníčko. Až přijdete do školky, bude se moc hodit na nástěnku, protože milé děti, v šatně naší sněhuláci ještě straší….

A už jste našli veselé ponožky? Podívejte se na ty naše.

Posíláme vám pruhované ahoj ze školky.

NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU.                    16. 3.

Možná jste si všimli na webových stránkách základní školy letošní Ponožkové výzvy, která se každoročně na celém světě pojí s 21. březnem.

Co říkáte, přidáme se?

 Jako rodiče víme, co se nám pod touto výzvou vybaví, a jsme nesmírně šťastni za zdraví všech našich dětí. Ale co tak v tento den, kdy stejně přemýšlíme, čím děti zabavit, nabídnout aktivitu i pro naše nejmenší a společně s nimi si ráno obléct každou ponožku jinou, úplně ztřeštěnou, a jen tak jim říct, že jejich odlišnost nevadí. Určitě se spolu svým strakatým nohám i zasmějete. Pokud nám pošlete do neděle 21. 3. foto, třeba celé rodiny, sousedů i známých v barevných ponožkách na adresy zabranska@zs.jindrichov, halirova@zs.jindrichov,  možná se společně podaří posunout počet zúčastněných někam hodně vysoko.

Zapoj se do Ponožkové výzvy a pomůžeš šířit informovanost, odstraňovat bariéry a předsudky, které mezi námi přetrvávají.

Zvědavá sýkorka                                                              12. 3.

Na naše okno přilétly sýkorky. Poskakovaly po parapetu a nakukovaly dovnitř. Možná vás, děti, chtěly pozdravit a poděkovat za dobroty, které jste jim v zimě sypaly, nebo se chtěly zeptat, jestli zas půjdete pracovat na zahradu. Jenže, třída prázdná! Paní učitelky tady něco chystaly, a když se ptáčci přesvědčili, že vás tu neuvidí, pokračovali ve svém dovádění na trávníku. Na ukázku posíláme malou zvědavku a s ní úkol i pro malé děti:

Umíte tuto sýkorku pojmenovat?

 Dny se pomalu prodlužují a co nevidět přivítáme jaro, zkuste se rozhlédnout a pozorovat, jestli se v přírodě už něco měníNakreslete nám o tom třeba obrázek. Můžete ho dát mamince Ninky, která  doručuje naší společnou poštu, a my jí za tuto pomoc moc děkujeme. A pokud máte z dlouhého volna nějaké hezké fotky a chcete je ukázat kamarádům, pošlete je na telefon paní učitelky Dáši nebo Moniky. Podíváme se, jak se máte.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Na_okno_priletly_sykorky_Ms_Vysoka_3_2021/

Distanční výuka  15. 3. – 19. 3. 2021

Ahoj, kluci,  ahoj, holky,

ahoj, děti, z naší školky.

Zdravíme vás všechny domů,

je nám smutno, věřte tomu.

Chceme si zas všichni hrát,

učit se i pracovat.

Teď to nejde, dobře víme, něco ale poradíme….  

KUDY Z NUDY?

Tak třeba

  • ukažme sluníčku,,že umíme pracovat na zahradě, pozorovat přírodu a pojmenovat vše kolem sebe
  • s chutí se pusťme do pracovních listů a překvapme doma tím, že jsme trpělíví, snaživí a s úkolem si umíme poradit
  • pomáhejme rodičům při některých domácích činnostech, hezky po sobě uklízejme a ukažme, že při oblékání a sebeobsluze zvládáme vše sami
  • otevřeme knihu, poprosme o pohádku a taky si spolu hodně povídejme, třeba  o tom jak se líbilo mamince ve škole a jestli rozliší hlásku na začátku slova
  • nakresleme obrázek, skládejme puzzle…

a určitě vás napadne spousta dalších věcí pro učení i zábavu!

Vážení rodiče.

Současná situace, bohužel, opět neumožňuje prezenční výuku a naše každodenní společné setkávání v mateřské škole. Dětem chybí kolektiv a kamarádi, se kterými půjdou po prázdninách do školy, a my si uvědomujeme, jak je nyní jejich příprava na vstup do ZŠ náročná. Distanční výuka probíhá formou plnění úkolů na pracovních listech a je pro všechny děti, které v září zahájí školní docházku, povinná. Úkoly k jednotlivým tématům jsou každý týden zveřejňovány na těchto stránkách, v případě potřeby telefonicky kontaktujte učitelku a můžete si je vyzvednout v MŠ. Budeme moc rádi, když na jejich plnění dohlédnete a strávíte s dětmi čas také tím, že je budete zapojovat do každodenních činností, společných aktivit a tvoření a budete si o všem hodně povídat.

Máte doma pexeso?                   Deskové hry?                     Omalovánky?

Pohádkové knihy?      Pastelky, barvy, nůžky?

Distanční výuka  8. 3. – 12. 3. 2021

U 3. úkolu – zelenina – pojmenuj a vybarvi všechnu zeleninu. Dvě věci do zeleniny nepatří – najdi je.

Vážení rodiče!

Distanční výuka je povinná pro všechny děti, které plní povinnou předškolní docházku (děti, které půjdou v září do školy, ale i ty děti, které budou mít od září odklad školní docházky).

Distanční výuka  1. 3. – 5. 3. 2021

Náš veselý kamarád                                     22. 2.

Všichni víme, že náš pohádkový Krteček je oblíbený u dětí na celém světě a jeho příběhy baví už řadu generací. V průběhu roku se s ním setkáváme velmi často i při naší práci, v ranním kruhu si s námi povídá a své místo má určitě v každé naší školce. Jako jediný ze všech našich kamarádů mohl z kabiny raketoplánu vidět vesmír a my jsme se dnes rozhodli, že pro něj připravíme také výlet. Tentokrát ne raketou, ale hezky pěšky, abychom mu ukázali svoji vesnici a taky aby viděl, co ten náš krtek uličník provádí na zahradě. Jsme moc rádi, že pro nás pan malíř vytvořil postavičku, která přináší všem tolik radosti.  A že nevíte, kdo Krtečka namaloval?  Tak si honem najděte knížku Eduarda Petišky, její ilustrátor by letos oslavil 100 let.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Krtecek_MS_Vysoka_2_2021/

Zhusta chlapci, zhusta, konec masopusta.                        16.2.

 Masopust se krátí, víc se nenavrátí.

Letošní masopustní veselení se neslo, díky všem nynějším starostem, v poněkud jiném duchu, ale přesto jsme si hezky s tématem vyhráli a hlavně – nenechali jsme se odradit od naší tradiční dobroty. Ruce k dílu přiložili všichni a sladké koblížky na sebe nenechaly dlouho čekat. Jen je škoda, že jsme nemohli dát nikomu ochutnat.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Masopust_MS_Vysoka_2021/

Čím se v zimě bavíme                                              15. 1.

Novou sněhové nadílku jsme hned využili ke hrám a paní učitelce jsme přiznali, že už si občas každý z nás sníh olízl podobně jako zmrzlinu. A myslíte, že je to správné? Náš pokus ukázal, kolik sněhu v podobě vody zůstalo v odměrce v teple a hlavně, že sníh není vůbec tak čistý, jak vypadá, a pro naše zdraví bychom se jeho lízání měli fakt vyhnout. A čím jsme se ještě bavili? Máme prima dalekohled a ptačí krmítko rovnou pod okny, a když se hezky utišíme a pozorujeme jako myšky, umíme rozlišit i barvu peříček a vyhledat pak, kdo přiletěl ke krmítku.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zima_Ms_Vysoka_2021/

Distanční výuka  22. 2. – 26. 2. 2021

Distanční výuka  15. 2. – 19. 2. 2021

Distanční výuka   8. 2. – 12. 2. 2021

Distanční výuka   1. 2. – 5. 2. 2021

Přečtěte si každý den jednu pohádku, pak napište název pohádky, kterou jste četli a děti nakreslí k dané pohádce obrázek. Opakujte naučené básničky z předešlého týdne, kdo se naučil jen jednu, může se naučit ještě i tu druhou. 

Upozornění !!!            14. 1.

Vážení rodiče,

vzhledem k nynější situaci v MŠ Vysoká doporučujeme, aby děti navštěvující MŠ minulý týden, omezily kontakty s ostatními dětmi po dobu deseti dnů. Toto opatření se netýká rodičů dětí.

A další nadílka,                                                                                14. 1.

tentokrát sněhová, nám udělala obrovskou radost. Užili jsme si spoustu legrace na zahradě při tvoření obří koule, koulování, jízdě na bobech i při práci s lopatami. Určitě bylo náš smích slyšet hodně daleko a nevadila nám ani chumelenice. Vždyť jsme se na sníh těšili tak dlouho!  Ptáčkům jsme nezapomněli naplnit krmítko dobrotami a brzy se vypravíme i za zvířátky do lesa, abychom jim do krmelce přidali taky něco na zub.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Snehova_nadilka_MS_Vysoka_2021/

Distanční výuka 18. 1. – 22. 1. 2021

Na Nový rok o slepičí krok, na Tři krále o krok dále                              6.1.

Společně jsme si tyto pranostiky připomněli v prvním lednovém týdnu a v příběhu z Chaloupky na vršku jsme se dověděli, jak to bylo na Tři krále u našich oblíbených pohádkových postaviček. Všem se nám nejvíc líbila samozřejmě postava Baltazara a písnička nám prozradila, proč měl tak černou barvu.

Důležité upozornění!!!

Na Vánoce, dlouhý noce…..                             22. 12.

A pro nás ještě delší dny před nimi. To by jeden nevěřil, jak předvánoční dny pomalu utíkají. Trávili jsme je společně při hrách a tvoření v dobré náladě. Paní učitelka nám připomněla spoustu vánočních tradic i hezkých koled, četli jsme příběhy o tom, jak prožívají vánoce děti i jinde ve světě a víme, že ne všechny se mají stejně dobře, jako my. Nás totiž čekala spousta hezkých dárků ve školce a všichni se moc těšíme na Ježíška, který přijde k nám domů. Pomalu mizí poslední dobroty v adventním kalendáři, zbývá jen pár dnů a hurá, Vánoce jsou tady!

Tak ať je vám s nimi hezky a rádi se mějte, v novém roce samé štěstí cestou potkávejte.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vanoce_Ms_Vysoka_2020/

Už se zase těšíme….              8. 12.

Tak se u nás všechno chystá, však to znáte – zdobení, zdobení, je lepší než zlobení! Martin nám tu toho moc nenechal, a tak si hrajeme se sněhem spíš ve školce, než venku, ale předvánoční tvoření máme rádi a vystřihování vloček k němu patří stejně, jako výroba řetězů nebo zdobení třídy a stromečku. Ten jsme si letos přichystali trochu dřív jen tak pro radost, a taky, aby i čerti viděli, jak se nám povedl. Však nás taky po zásluze odměnili! Žádné peklo, jen pytel dobrot, co jsme sotva unesli.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mikulas_Vysoka_2020/

UPOZORNĚNÍ!!

Vážení rodiče,

od 1. 12. 2020 je z důvodu zvýšených hygienických opatření v souvislosti s Covid – 19 umožněn vstup do budovy MŠ pouze dětem bez doprovodu rodičů.

Děkujeme za pochopení.

Svatý Martin u nás                   11. listopadu

Martine, Martine, ty máš koně a my ne,

přivolej nám podkovou první vločku sněhovou. 

Povídání o svatém Martinovi máme moc rádi a ještě raději na toto téma tvoříme a zpíváme, ale úplně nejraději pečeme svatomartinské rohlíčky a ochutnáváme. Mňam!

Martin letos na bílém koni nepřijel, ale to nám vůbec nevadí, vždyť na zahradě nás ještě čeká spousta práce, podívejte….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Svaty_Martin_MS_Vysoka_2020/

Halloween    

Od 26. 10. do 30. 10. jsme si povídali o svátku zesnulých.

U nás tomuto svátku říkáme Dušičky. S dětmi jsme si vyrobili krásné svícínky z listů, lýka a zapálili svíčku.

Celý týden děti plnily úkoly na pracovních listech, díky kterým si procvičily jemnou motoriku, počítání do 10, barvy a různé tvary.

Také jsme si povídali o cizím, avšak u nás velmi známém svátku Halloweenu. Vyráběli jsme strašidelné duchy, vydlabávali dýně a  postavili vlastní strašidelný hrad. Celý tento svátek jsme ukončili v pátek, kdy jsme všichni přišli převlečení za strašidla. Měli jsme diskotéku mezi spoustou balonků, plnili různé úkoly během dne – stříhali pavoučí cestičky, uvařili kouzelný lektvar z hadích ocásků a pavoučích nožiček a všichni jsme museli absolvovat let na čarodějnickém koštěti přes překážkovou dráhu. Všechna strašidla celý den výborně zvládla a vystrašila si diplomy a dýňové balíčky..  

Myslíme si, že by se všechna ostatní strašidla mohla od nás ledacos naučit.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Halloween_MS_Vysoka_2020/

Ať tu máme hezky                                                   27. října

Dnes jsme se vypravili k obecnímu úřadu, abychom pomohli zasadit vřesovce. Mají moc hezkou barvu a určitě potěší všechny, kdo půjdou za paní starostkou, nakoupit, nebo jen tak kolem. I když jsme malí a je nás tu stále jen pár, práce je za námi vidět i na naší zahradě a dobře víme, že, jak se říká  – „S veselou tváří, všechno se daří!”

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/podzim_2020_Ms_Vysoka/

Den stromů                                       20. října

Naše školka je přírodě velmi blízko a i v prostorách uvnitř nám podzim zdobí téměř každý kout. Nedávný silný vítr zlomil jasan, který nás při hrách z výšky pozoroval a nám je to líto, protože sem už řadu let patřil. Chtěli bychom vysadit některé stromy nové a v rámci našeho projektu Den stromů jsme se v letošním roce rozhodli pro ovocné a pro okrasné keře ibišku. Za pár let si tady děti mohou pochutnat na sladkých plodech blumy a hrušně. Naším úkolem ale bude dobře se o ně starat.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_stromu_MS_Vysoka_2020/

Mámo, táto, navleč si se mnou podzimní korále          16. října 

Podzimní vitamíny                      15. října 

Že jsou vitamíny obsažené v ovoci a zelenině pro nás moc důležité, to už dávno víme.. Ale jak vypadá takový patizon, a že se z něho dá připravit výborná křupavá dobrůtka, tak to jsme opravdu netušili… Mňam… 

PS: recept přikládáme níže… a přejeme dobrou chuť!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Patizon_MS_Vysoka_rijen_2020/

Bramborování                              13. října

Naše dnešní bramborování začalo písničkou Kopu, kopu brambory a říkankou Kutálí se ze dvora… Pokračovali jsme vybarvením a vystřižením traktoru, přípravou těsta na bramborové placky s pojmenováním potřebných surovin a než nám p. kuchařka placky usmažila, vytvořili jsme si bramborovým tiskátkem pole, dokreslili řádky, dolepili traktor a s chutí se pustili do usmažených bramboráků.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Bramborovani_MS_Vysoka_10_2020/

OZNÁMENÍ !!!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!     

Prosíme rodiče dětí, které plní povinnou předškolní docházku a vzhledem k nynější situaci nenavštěvují mateřskou školu, aby se spojili s učitelkami v MŠ, které jim osobně předají materiály k distanční výuce. Děkujeme za spolupráci.    

Podzim přichází………                25. září

Podzimní příroda nás zve k procházkám, sbíráme její dary a využíváme je ke společnému tvoření.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/zari_MS_VYSOKA_2020/

Otvíráme dveře  školky,                          1. 9.

vítáme vás, kluci, holky.

 Září zaťukalo na dveře a naše školka po dlouhé době opět ožila. Těšili jsme se na kamarády a na společné hry i na paní učitelky. Přišly mezi nás také nové děti a věříme, že se jim tady bude líbit, stejně jako nám.

Ať se vám tu pěkně daří, celý rok a nejen v září!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/MS_VYSOKA_-_ZARI_2020

ŠKOLNÍ ROK 2020 – 2021