Kroužek angličtiny

ŠKOLNÍ ROK 2023 / 2024

Knock knock! Who’s this?

Měsíc je za námi a my děláme pokroky…. Už se umíme také zeptat na jméno otázkou “What’s your name?” (Jak se jmenuješ?) a na otázku odpovědět, ale také jsme se seznámili s myškami Ruby a Spike. Díky nim jsme si zahráli příběh a naučili jsme se říkanku “Knock, knock! Who’s this? Let’s see… IT’S MEEE!” Vyrobili jsme si domeček, díky kterému jsem si ji pocvičili.

J. Houdková, 5.11. 2023

One, two, three…START!

Ve středu 4. října jsme s druháky odstartovali kroužek, ve kterém si určitě užijeme spousty legrace, naučíme se jednoduché anglické písničky, říkadla a samozřejmě některá anglická slovíčka. Už teď se umíme přivítat, rozloučit se, představit se a naučili jsme se první písničku.

BŘEZEN

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku

Popsat, co máme na sobě, umíme s naprostým přehledem. Naučili jsme se slovíčka oblečení, umíme už říct větu, která obsahuje číslo, barvu a slovíčko v množném čísle.

Kroužek angličtiny ve 4. a 5. ročníku

Březen se v anglicky mluvících zemích nese zejména v duchu St Patrick Day. Tento významný irský svátek se slaví 17. března. Seznámili jsme s historií tohoto svátku, proč se slaví, s jeho symboly a naučili jsme se některá slovíčka s ním spojená.

ÚNOR

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku

Tento měsíc jsme se věnovali opakování a procvičování slovní zásoby a tvoření vět. K tomu jsme si vyrobili spinnery (neboli káči). Také jsme se začali učit nová slovíčka týkající se oblečení.

Kroužek anglického jazyka ve 4. a 5. ročníku

Valentýn je svátek velmi oblíbený v anglicky mluvících zemích a proto jsme se mu věnovali také v kroužku. Seznámili jsme se s původem tohoto svátku zamilovaných, také jsme si rozšířili slovní zásobu a dle anglického návodu jsme si pro své nejbližší vyrobili “Valentýnka” – krabičku s přáním a překvapením uvnitř.

Také jsme si zkusili Cambridge test na úrovni A0 – A1, který se skládal ze všech kompetencí – poslech, porozumění čtenému, slovní zásoba a gramatika a také mluvení. Zjistili jsme, že angličtina nám opravdu jde, někteří zvládli test bez chybičky a jiní jen s malými chybami.

LEDEN

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku

Barvy, barvy, barvičky…ty nás moc baví. Naučili jsme se všechny základní barvy! Pomohla nám k tomu písnička, pinkaná s balónky, online hry, pexeso a jiné hry… Hodiny jsme si opravdu užili a teď už dokonce umíme celou větou popsat předmět např. It’s a blue train.

Kroužek anglického jazyka ve 4. a 5. ročníku

Novoroční časopis PLAY byl tento měsíc zaměřen na části těla. Naučili jsme se je pojmenovat anglicky a hodně nám k tomu pomohla hra Simon says, kterou hrajeme v angličtině moc rádi. Také jsme se dozvěděli některé zajímavosti o Austrálii a Novém Zélandu.

PROSINEC

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku

Hračky má každý rád, a tak jsem se naučili pár slovíček. Všichni už umíme anglicky říct auto, panenka, buben, kytara, míč, kolo…. A když se řekne prosinec, každý má na mysli Vánoce. V předvánočním čase jsme se seznámili, jak Vánoce slaví děti v Anglii, naučili jsme se jednu anglickou vánoční koledu a vyrobili jsme pro své nejbližší přáníčko… MERRY CHRISTMAS!!!

Kroužek anglického jazyka ve 4. a 5. ročníku

Christmas neboli Vánoce byly hlavním tématem tohoto měsíce. Zopakovali a rozšířili jsme si slovní zásobu formou zábavních her, přečetli jsme si vánoční příběh a také jsme zavítali do kuchyňky, kde jsme si za melodie anglických koled připravili vafle. Byla to mňamka:-) MERRY CHRISTMAS

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku

Písnička “Ten little fingers” byla hitem tohoto měsíce. Napočítat anglicky do 10 je už totiž pro nás hračka a zvládají to úplně všichni – popořadě, pozpátku i na přeskáčku:-)

Kroužek angličtiny ve 4. a 5. ročníku

Listopadové číslo časopisu PLAY se věnuje svátku Thanksgiving neboli Díkuvzdání, které se slaví v anglicky mluvících zemích. Seznámili jsme s tradicemi tohoto svátku a proč se slaví. Také jsme si rozšířili naši slovní zásobu o slovesa každodenních činností, podívali jsme se na pohádku Sleeping Beauty (Šípková Růženka) v anglické verzi a také jsme se dozvěděli některá fakta o Jižní Africe.

ŘÍJEN

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku

Protože jsme ve škole, naučili jsme se anglicky pojmenovat některé školní pomůcky. Umíme se zeptat, co to je a také celou věto odpovědět. Zahráli jsme si divadlo, vyrobili jsme si pexeso a také zasoutěžili v “sýrovém závodu”.

Kroužek anglického jazyka ve 4. a 5. ročníku

Hlavním tématem byl Halloween, který se tradičně slaví v anglicky mluvících zemích. Seznámili jsme se s tradicemi a naučili jsme se slovíčka související s tímto svátkem. Také jsme si procvičili popis osob, nakreslili jsme si a popsali příšery.

ZÁŘÍ – Odstartovali jsme kroužky anglického jazyka

Hrátky s angličtinou ve 2. ročníku Nový školní rok začal a protože není čas otálet, druháčci se již začali seznamovat s angličtinou. Tento školní rok navštěvují kroužek všechny děti ze třídy a všem to náramně jde. Hrajeme si, zpíváme, hrajeme divadlo a už se umíme pozdravit, představit se a zazpívat jednu anglickou písničku:-))

Kroužek angličtiny ve 4. a 5. ročníku Také někteří čtvrťáci a páťáci se nadšeně účastní odpoledních kroužků angličtiny, ve kterém si opakujeme již naučenou slovní zásobu z hodin a zároveň si ji rozšiřujeme o novou. Hrajeme si, luštíme křížovky, posloucháme a mluvíme… samozřejmě vše v angličtině:-))