Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Evžen a Andula v pětce

Seznamte se: Evžen – torzo člověka s vyndavacími orgány, Andula – panák na nácvik umělého dýchání a masáže srdce. Tato dvojka v doprovodu naší školní zdravotnice a paní učitelky Báry Halířové v jednom se dostavila v minulém týdnu do páté třídy.

V době distanční výuky totiž páťáci probírali jednotlivé orgánové soustavy lidského těla, ale bohužel jen pomocí obrázků, prezentací a videí. Osahat si srdce, plíce nebo žaludek si mohli žáci až po návratu do školy.

K tématu člověk a jeho tělo patří samozřejmě i první pomoc. Takže jsme si všichni vyzkoušeli, jak namáhavá je masáž srdce. Dýchání z úst do úst jsme díky bezpečnostním opatřením jen předstírali. Paní učitelka nás také naučila jak uvést člověka do stabilizované polohy a vyzkoušeli jsme si, že je to jednoduché i s dospělým člověkem. Taky už víme, jak ošetřit krvácení, zlomeninu či vyndat zapadlý jazyk.


Odměnou za naše snažení a vědomosti, které jsme si z přírodovědy zapamatovali, jsme dostali o odměnu – diplom pro mladého záchranáře.