Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

MŠ Jindřichov 2021-22

Cestováním za poznáním – Cesta do právěku 25. 7. – 29. 7.

Vložila: Markéta Hanuščáková, Dis.

Poslední týden v mateřké školce jsme cestovali do pravěku za obrovskými dinosaury a všelijakými pravěkými tvory. Protože nám počasí přálo, většinu aktivit jsme si parádně užívali venku na školní zahradě. Tvořili jsme, malovali, tancovali, zpívali, hráli si s vodou ….. no prostě bavili jsme se. Přesně tak, jak to o prázdninách má být.

A poslední den jsme zakončili sladkou tečkou ….. zmrzlinovým pohárem!

Sami se koukněte, jak jsme si prázdninové dny ve školce užívali na fotkách.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/MS_JINDRICHOV_-_Cesta_do_praveku_a_sladka_tecka_na_zaver/

Cestování za poznáním – Honba za pirátským pokladem 18. 7. – 22. 7.

Vložila: Bc. Michaela Žáčková, DiS.

Hej hou, hej houj…

S dětmi jsme se tento týden ponořili do tajů pirátského světa, který jsme prozkoumali různými aktivitami. Pirátský týden jsme započali svačinkami venku, které si děti plně užily. Následně jsme venku i tvořili. Děti si procvičily své dovednosti v oblasti stříhání a malování, vyrobily si pirátskou čepici a pirátského kraba. Procvičili jsme i sluchovou a zrakovou orientaci, kterou piráti na svých toulkách potřebují, aby se neztratili na moři. Společně se vymysleli pirátský pokřik. Zacvičili jsme si, jako piráti a zazpívali jsme si i různé pirátské písničky. Během týdne jsme si užili i vodní radovánky, jelikož nám sluníčko přálo, tak jsme se mohli i ochladit. Také jsme se seznámili s novou technikou Land Art. Pirátský týden jsme zakončili pirátskou stezkou s různými úkoly, kterou jim přichystal Kapitán Černovous a po jejich splnění, se děti mohly radovat z nalezení pokladu. Jak se nám celý týden vydařil uvidíte na fotkach. 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/MS_Jindrichov_-_Pirati/

Exotická zvířata  15.7.

Vložila: Bc. Marcela Vondráková 

Hurá prázdniny jsou tady a s nimi i výlety! A my se rozhodli, že pojedeme do ZOO 😁.Koho jsme tam potkali, co jsme se o zvířátkách všechno dozvěděli, a co nás tam nejvíc bavilo uvidíte na fotkách z našeho cestování😉.

     

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Exoticka_zvirata_MS_Jindrichov_2022/

Život v moři    8. 7.

Vložila: Monika Machová

V moři je živo. Vyskytuje se tu spousta živočichů různých barev a tvarů…. Nám se líbí medúzy 🙂

Den slovanských věrozvěstů          7. 7.

Vložila: Monika Machová

Proč vlastně slavíme státní svátek? A co vlastně znamenají slova státní svátek? Proč se v tento den vyvěšuje státní vlajka? Proč nepůjde maminka a tatínek do práce a děti a paní učitelky do školky? Kdo byli ti pánové Cyril a Metoděj? Odkud k nám přišli a co nám přinesli? Na všechny tyto otázky jsme našli odpověď a teď už všechno víme!!

A opět je tady Malá maturita…..         29. 6.

Vložila: Monika Machová

Ve středu odpoledne naše zahrada ožila… Děti, které půjdou po prázdninách do školy, se tu dnes sešly a čeká je velká  zkouška – Malá maturita. Děti dostaly za úkol splnit pět úkolů v různých disciplínách a samozřejmě vše bravurně zvládly. Co teď? Už jen pasovat na školáky, skočit ze školky rovnou do školy, předat vysvědčení a huráááá prááááázdniny!!! 

Děkujeme všem rodičům za účast na této akci a milé dárečky!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mala_maturita_MS_Jindrichov_2022/

Slavnostní rozloučení s našimi předškoláky      29. 6.   

Vložila: Monika Machová 

Ve středu dopoledne se uskutečnilo ve společenské místnosti obecního úřadu v Jindřichově slavnostní rozloučení s dětmi, které po prázdninách čeká nová etapa života…. Přejeme vám mnoho štěstí, radosti, úspěchu a spoustu kamarádů!!! 

       

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Slavnostni_rozlouceni_MS_Jindrichov_2022/

Dopravní prostředky U sluníčka a U duhy         

Vložila: Monika Machová   25. 6.

Minulý týden jsme cestovali naší vesnicí a tento týden jsme si hráli a cestovali různými dopravními prostředky – třeba autem, autobusem, trolejbusem, tramvají, vlakem či lodí, letadlem a úplně nejzajímavější pro nás byl horkovzdušný balón!! To byla jízda!! 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Dopravni_prostredky_MS_Jindrichov_6_2022/

Na hřišti u Edenu          

Vložila: Monika Machová    25. 6.

Ve středu jsme zavítali na hřiště k Edenu. Někteří už to tady znají, ale někteří zde byli úplně poprvé a všem se tu náramně líbilo……

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/hriste_Eden_6_2022/

Červnový Povídálek        17. 6.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cervnovy_Povidalek_2022/

Kdo si hraje, nezlobí ……      17. 6.

Tatínci slaví svátek    TŘÍDA U DUHY       17. 6.

V neděli slaví všichni tatínci svátek a děti si pro ně připravily milé překvapení…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_otcu_MS_Jindrichov_2022/

Den otců ve třídě U sluníčka           17. 6.   

Tak, jako každý rok nezapomínáme na maminky a připravujeme pro ně malý dáreček, nezapomněli jsme ani na Den otců. Děti jim vyrobily pro radost krásnou barevnou kravatu.

Moje vesnice               17. 6.      TŘÍDA U SLUNÍČKA

Tento týden jsme si povídali o naší vesnici. Děti si osvěžily významné budovy v obci, navštívili jsme místní muzeum a kostel. Připomněli jsme si Den otců a v pátek jsme využili nabídku vyřádit se na skákacím hradu u Lavosu. Děkujeme!

Mimo to se děti seznámily se znaky obce, vlajkou ČR, jménem našeho hlavního města, prezidenta a s korunovačními klenoty. Společně jsme stavěli naši vesnici z kostek a ze stavebnic. Také jsme kreslili, malovali, stříhali, zpívali a tancovali.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Moje_vesnice_MS_Jindrichov_6_2022/

Naše vesnice a Česká republika      17. 6.       TŘÍDA U DUHY

Tento týden nám začalo téma CESTOVÁNÍM ZA POZNÁNÍM, a tak jsme poznávali naši krásnou vesničku Jindřichov. Děti si poslechly příběh o naší vesničce a znaku, který si ve výtvarné chvilce, podle příběhu vybarvily, vystřihly a ozdobili jsme tím naší školku. Na interaktivní tabuli jsme si ukázali památky a zajímavosti o Jindřichově. Také jsme se vydali na procházku po Jindřichově a ukazovali si známé a významné budovy – škola, obecní úřad, ordinace dětské lékařky, kostel a hřbitov, muzeum, knihovna, hasičárna, pošta, obchodní dům, dům, kde bydlím. Teď už víme, že se naše dětičky neztratí a znají svou vesnici.

Také jsme nakoukli trošku dál a to na celou Českou republiku. Učili jsme se, jak vypadá vlajka české republiky, kdo je hlavou Česka, poslouchali jsme hymnu, seznámili jsme se se znakem, vlajkou prezidenta, rozdělení Česka.

Uvolňovali jsme ručičku pomocí grafomotorického cvičení ČESKÁ VLAJKA. Procvičili tvary při plnění pracovního listu  ČESKÉ SYMBOLY.

Jak vůbec Česká republika vznikla? To už taky víme. Přečetli jsme si příběh ze Starých pověstí českých O PRAOTCI ČECHOVI a plnili jsme různé úkoly. Při cvičení jsme zdolávali dlouhou cestu (překážkovou dráhu) jako praotec Čech.

Celý týden se náramně vydařil. Spoustu nového jsme ne naučili, ale to hlavní je, že jsme se společně dobře bavili. 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Nase_vesnice_MS_Jindrichov_6_2022/

Návštěva místního muzea a kostela svatého Mikuláše     14. 6.

V úterý 14. 6. jsme se vypravili na návštěvu místního muzea, kde nás přivítal jeho správce, pan Vyhlídal. Děti se zde mohly seznámit se zajímavými exponáty, které v dnešní době už v domácnostech ani nenajdeme – kamna, stará pračka, valcha, ruční mandl, mlýnek na mák a kávu, keramické pečící formy, šlapací šicí stroje, decimálky i kuchyňské váhy, také dětské zavinovačky a pletené svetříky, které dnes už málo vidíme, ale opět se vrací do módy. Na dobových fotografiích se děti dověděly, že v Jindřichově byl také pivovar, hrávalo se tady divadlo, a jak se dříve pracovalo v zemědělství, místo kombajnů pomáhali koně, děti si mohly prohlédnout vysoké kožené holínky a názornou ukázku, k čemu slouží zouvák. Poznaly také lyže, brusle, sněžnice a nesmíme opomenout ukázku krásných háčkovaných doplňků nejen na výzdobu domácnosti.

Také jsme navštívili i místní kostel svatého Mikuláše, kde si děti prohlédly oltáře, sochy, obrazy, nástěnné malby a krásné harmonium, na které se ještě dnes v kostele hraje. Královský nástroj – varhany, právě procházejí rekonstrukcí. Z kostela nás spolu s panem Vyhlídalem vyprovodil svatý Antoníček – ochránce všech dětí. S poděkováním jsme se rozloučili a děti dostaly malou odměnu.

Udělejte si čas a muzeum navštivte, spousta z vás se určitě vrátí do dětství….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Navsteva_muzea_MS_Jindrichov_6_2022/

Bylinkové kouzlení       12. 6.

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni!!!

Pátečním dopolednem nás provedla Bezinková víla, která nám ukázala, jak se připravuje bezinkový sirup. Nechali jsme ho macerovat, pak ho uvařili  a nakonec i ochutnali. A musíme říci, že se  náramně povedl a chutnal nám. Bezinková víla nám představila různé léčivé bylinky, třeba mátu, která nám roste v květináči před školkou, meduňku, heřmánek, kopřivu… Teď už víme, že bylinky nejsou jen na okrasu, ale prospívají našemu zdravíčku a umí léčit nachlazení a různé bolístky…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Bylinkove_kouzleni_MS_Jindrichov_6_2022/

Děti z celého světa         12. 6.       U duhy

V posledních čtrnácti dnech jsme navštívili děti různých národností a kultury. První zastávka byla v Americe u Indiánů. Děti se seznámily s jejich kulturou, jaké nosí oblečení, kde bydlí, jaké používají zbraně.. Zastřílely si z luku, vyzkoušely lasování při lovu bizonů, zúčastnily se rituálního tance při zvuku bubnů. Druhá zastávka byla u Eskymáků, kde děti rybařily, stavěly iglú a pomocí matematiky nakrmily tučňáky. Na památku si vyrobily vlastního Eskymáka v iglú. Třetí cesta nás zavedla do Číny plné hudby a dobrého jídla, které děti mohly vyzkoušet. Samozřejmě  se nezapomněly i hýbat a zdolaly  samurajskou překážkovou dráhu. Poslední zastávka byla v Mexiku. Děti si vyrobily sombrero, seznámily se se spoustou nových pojmů, ochutnaly mexické nachos, hrály na hudební nástroje jako správná Mariachi. Děti si poslechly řeč lidí ze všech koutů světa, pracovaly s globusem, zpívaly a naučily se indiánský pokřik a teď už všechny děti vědí, že na světě nejsou samy, ale mají spoustu kamarádů různé barvy pleti, které mluví cizí řečí, žijí v různých obydlích, jedí úplně jiná jídla než my, ale mají  se moc rádi stejně jako my 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Deti_z_celeho_sveta_MS_Jindrichov_2022/

Děti černé, žluté, bílé     12. 6.     U sluníčka

Již název nám evokuje, že se s dětmi seznamujeme s různými národnostmi. Seznamujeme se s různými zeměmi a kamarády, kteří v těchto zemích žijí. Vysvětlili jsme si, že každý kamarád je jiný tím, že může jinak vypadat, bydlet v jiném domečku, nosí jiné oblečení, jí jiné jídlo  a mají v jeho zemi jiné zvyky a tradice a slaví je jinak než my ty naše, ale přesto všechno se z nás mohou stát kamarádi.

S kamarádem Bobem a Bobkem jsme se podívali do Afriky a do Japonska. Seznámili jsme se s Indiány (s jejich týpí, štítem, oblečením a kopím) a zahráli si na ně. Vyrobili jsme si bubínek, který používají u různých obřadů a  jejich čelenku. O Japonsku jsme se dozvěděli, že je to vyspělá země. Seznámili jsme se s jejich písmem a se skládankami z papíru, jež se jmenují origami. Také jsme se dozvěděli, že je to  země vycházejícího slunce, a že je zde spousta vynalézavých lidí a jezdí zde nejrychlejší vlak na celém světě.

S kamarády Bolkem a Lolkem jsme se podívali do Kanady a na Antarktidu. V Kanadě jsme se potkali s kovboji a zahráli si na šerifa. Na Antarktidě jsme potkali Eskymáky, ukázali si jejich domečky z ledu a seznámili se i se zvířátky, které tam Eskymáci potkávají. Z písku jsme se při venkovních aktivitách snažili postavit iglú, ale zjistili jsme, že nám to nepůjde, že je opravdu potřeba mít k tomu ty kostky ledu. Cestování jsme uzavřeli tancem kolem totemu a hrou na bubínky

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Deti_z_celeho_sveta_U_slun.MS_Jindrichov_2022/

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme panu Gvuzdovi za opravu dveří zahradního domečku.

Pozvánka na slavnostní rozloučení s předškoláky   

Slavíme Den dětí        1. 6.

Každé dítě ví, že 1. června slaví všechny děti svátek a u nás tomu nebylo jinak… Dnešní den se prostě všechny děti musí jen smát, radovat se a užívat si a oslavit svůj svátek jak se patří!! A naše děti si SVŮJ DEN užily. Ráno měly výbornou netradiční svačinku, na zahradě na ně čekal skákací hrad a spousta zábavných her a na závěr sladká tečka – vlastně sladká zmrzlinka 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_deti_MS_Jindrichov_2022/

Výlet do Afrického muzea       31. 5.

V úterý jsme se konečně dočkali….  Huráááááá na výlet!! Cesta rychle utíkala a brzy jsme byli v cíli. Hned při vstupu do Afrického muzea nás uchvátil pohled na obří žirafu, po chvilce na nás vykoukli hroch, slon, zebra, krokodýli, lev se lvicí, tygři, jedovatí hadi a pavouci, pestrobarevní papoušci nebo třeba rybičky, které pocházejí z jezera Malawi v Africe.. No prostě nádhera! A velký úspěch sklidil lední medvěd, se kterým se chtěli všichni vyfotografovat, i když není z Afriky 🙂

Navštívili jsme i živá zvířátka v ohradě – prasátka, ovečky, koníky, kozy.. 

Děkujeme panu majiteli za lízátka a krásně strávený den!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vylet_Bellama_MS_Jindrichov_2022/

Sejeme a sázíme         28. 5.

V pátek dopoledne jsme se pustili do zahradničení… Nachystali jsme si všechny potřebné pomůcky, které zahradník ke své práci potřebuje –  motyčku, konev, semínka a sazenice, rukavice, opěrné tyče a provázek. Nejprve nás čekala úprava půdy – prokypření hlíny, odstranění plevele a kamenů. Vše jsme samozřejmě zvládli na jedničku. A můžeme začít s výsadbou a setím. Letos zvítězila rajčata a ředkvičky a malé sazeničky slunečnice a rybízu. Vše jsme pečlivě zalili a  vyšší rostlinky připevnili k tyčím a přivázali provázkem jako profesionální zahradníci 🙂 Teď už budeme jen čekat na bohatou úrodu!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Sejeme_a_sazime_MS_Jindrichov_2022/

Květnový Povídálek

Každý den pracují logopedické preventistky Markéta a Monika s dětmi ze třídy U duhy v ranním Povídálkovi. Procvičujeme oromotoriku, správnou výslovnost pomocí artikulačních cvičení, rozvíjíme grafomotoriku, slovní zásobu, zrakové vnímání a orientaci na ploše, dbáme na správný úchop tužky, pracujeme s dechem – dechová výdrž, hospodaření s dechem.. a spoustu dalších aktivit… Každé dítě má založen svůj sešit, do kterého učitelky denně zaznamenávají činnosti, které děti v Povídalkovi plnily a zaznamenávají zde své postřehy. Sešit slouží zároveň i jako zpětná vazba pro rodiče, zda děti dané činnosti zvládají, které činnosti je nutno více rozvíjet a procvičovat. Vždy na konci týdne mají děti možnost prostřednictvím domácího úkolu v sešitu si procvičit a zopakovat některou z činností z Povídálka také doma s rodiči.

Děkujeme rodičům za spolupráci!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Povidalek_kveten_MS_Jindrichov2022/

Pozor, svítí červená!!           28. 5.

Ve třídě U duhy se objevil semafor…. Co to asi znamená? Budeme si povídat o bezpečném chování v silničním provozu!! Takže děti, dávejte pozor a dobře poslouchejte! Děti téma dopravní výchovy velmi zaujalo. Cvičily a hrály pohybové hry související s tímto tématem, skládaly puzzle s obrázky dopravních prostředků, vyrobily si dopravní značku, malovaly temperovými barvami auto, stavěly z konstruktivních stavebnic, učily se názvy některých dopravních značek, básničky a písničky, seznámily se se semaforem a všechny získané znalosti zúročily při jízdě na koloběžkách na dopravním hřišti… 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Jede%2C_jede_kolobezka_U_duhy_MS_Jindrichov_2022/

Dopravní výchova U sluníčka      28. 5.

Téma Jede, jede, koloběžka už nám naznačuje, že se s dětmi podíváme za dveře dopravní výchovy. S dětmi jsme se seznámili s pravidly dopravního provozu. Sdělili jsme si, jaké máme dopravní prostředky a s kamarádem semaforem jsme si je rozdělili podle toho, kam patří – kde je najdeme – na cestě či ve vzduchu? Ukázali jsme si, jaké značky mohou potkat při toulkách po procházkách na cestě, jak na kole, pěšky či autem s rodinou, děti už některé samy znaly. Seznámili jsme se s básničkou a písničkou Semafor, Na chodníku  – kde jsme si připomněli prostřednictvím příběhů i pravidla chování chodce. Na dopravním hřišti jsme si zahráli i na cyklisty, a sami jsme si vše vyzkoušeli.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Dopravni_vychova_U_slunicka_MS_Jindrichov_2022/

Světový den včel          24. 5.

V pátek 20. 5. jsme si připomněli Světový den včel. Děti se seznámily se životem včelky, která je nositelkou života a jedním z nejdůležitějších  tvorů na naší planetě!! Paní učitelka Míša si pro děti připravila prezentaci o životě včelky a také o důležité a nelehké práci včelaře… Ukázala dětem spoustu zajímavých předmětů, oblek včelaře a dokonce i plástev medu na ochutnání. Mňam, to byla slaďoučká dobrota 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Svetovy_den_vcel_MS_Jindrichov_2022/

Besídka (ne)jen pro maminky   19. 5.

Ve čtvrtek odpoledne jsme se všichni setkali v naší školce, abychom svým zpěvem, přednesem i tanečkem udělali radost všem, kteří se přišli na nás podívat. Na tento den jsme se táááááák moooooc těšili! Až se slavnostně oblékneme a vyrazíme s maminkou, tatínkem, bráchou, sestřičkou, babičkou, dědečkem, tetou – prostě s našimi nejmilovanějšími – do školky a ukážeme jim, jak jsme šikovní! Všem se naše vystoupení moc líbilo a maminky zahřál u srdíčka malinký dáreček věnovaný z té nejupřímnější lásky na světě….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Besidka_pro_maminky_MS_Jindrichov_2022/

INFORMACE K FOTOGRAFOVÁNÍ   14. 5.

INFORMACE KE ŠKOLNÍMU VÝLETU

TABLO – PŘEDŠKOLÁCI 2022

POZVÁNKA NA BESÍDKU 

Maminka je moje zlato       Třída U sluníčka     14. 5.

Všem maminkám za třídu u Sluníčka přejeme vše nejlepší a posíláme pusinky, protože je máme moc rádi.

S dětmi jsme si téma, Co já ti, maminko, k svátku dám, pěkně užili. Děti svým maminkám vyrobily k jejich svátku přáníčka s překvapením, vyrobily jim i kytičky a daly obrázek své maminky, jak ji vidí ony. Společně jsme pro jejich maminky vyrobili květinkový věnec, který vidí na nástěnce v šatně, jako překvapení, je to samostatná práce dětí. Také  jsme si s dětmi povídali, jaká jejich maminka je, co ráda nosí, jak vypadá a co vše pro ně dělá. Činnosti jsme si ztvárnili pantomimou, pro děti to byl nový zážitek. Každý předvedl, co jeho maminka dělá a ostatní měli za úkol činnost uhádnout, což nebylo vždy snadné. Na interaktivní tabuli jsme se seznámili s příběhem Krtek a maminka a společně jsme si povídali i o tom, jak se dorozumívají mláďátka se svými maminkami, protože jsme se naučili, že každý má jinou řeč, ale i tak se mezi sebou dorozumí a jako naše maminky, tak i ty od mláďátek milují ta svá malá mláďátka a naopak. Naučili jsme se nové písničky a básničky, které si ponecháme jako překvapení pro naše maminky a tatínky na společnou besídku, aby viděli, co vše jsme se za rok naučili. Protože v mateřské školce si jen společně nehrajeme, ale prostřednictvím různých her se dozvídáme i spoustu pro nás nových věcí.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_matek_U_slunicka_MS_Jindrichov_2022/

Maminka slaví svátek       Třída U duhy          14. 5.

Maminko, mámo, já tě mám rád, chtěl bych ti něco k tvému svátku dát,

kytičku, růžičku, že tě nosím v srdíčku a tuhle malou písničku…

Druhá květnová neděle patří našim nejmilejším, nejhodnějším, nejkrásnějším, prostě nej, nej, nej maminkám!! Ve školce jsme si o mamince povídali, nacvičovali na besídku spoustu písniček, básniček a tanečků, kreslili, tvořili a chystali překvapení….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_matek_MS_Jindrichov_2022/

Malujeme písničku      10. 5.

Zapojili jsme se do  výtvarné soutěže Malujeme písničku…. 

Vzácná návštěva  na naší zahradě       8. 5.

Kde se vzal, tu se vzal, zajíček k nám přihopsal…. 

Jízda trabantíka Ferdy          8. 5.

Ve středu k nám zavítalo Divadlo Smíšek, tentokrát s velmi poučnou, ale zároveň legrační pohádkou s dopravní tematikou. S trabantíkem Ferdou jsme si připomněli pravidla silničního provozu a dozvěděli se, jaké důsledky mohou nastat při jejich nedodržování….. 

Zápis dětí do MŠ               8. 5. 2022

V pondělí 2. 5. se uskutečnil zápis dětí do naší mateřské školy. Dětem se u nás moc líbilo a některé dokonce nechtěly odejít domů 🙂

Rodičům byl nabídnut adaptační program, který bude probíhat v měsíci červenci, kdy mohou navštěvovat se svým dítětem školní zahradu v časovém rozmezí od 9.45 h. do 11.15. h. a adaptovat se tak na nové prostředí MŠ a pobyt s kamarády.

Slet čarodějnic         30. 4.

Čáry, kouzla to je moje, to je moje parketa.

Začaruju, co se hýbe, ať létá, co nelétá!

Kouzlení, kouzlení, to mě baví, vážení.

Moje čarodějná hůl vykouzlí mi světa půl.

Pozor, pozor! Slet čarodějnic právě začíná. Těmito slovy zahájila vrchní čarodějnice Vranimůra slet čarodějnic v naší školce a rejdění může začít! A že se rejdilo a řádilo a čarovalo…. Vařily se čarodějné lektvary a vyráběly roztodivné slizy, hledali se pavouci, netopýři a všelijaké potvůrky, vyráběly se čarodějnice a jejich boty, prolézalo se pavučinami a létalo na koštěti, tančilo se a zpívalo, zkrátka řádilo se o sto šest!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Slet_carodejnic_MS_Jindrichov_2022/

Den Země      19. 4. – 22. 4.

Děti U sluníčka se během tohoto týdne seznámily s novým tématem – Den Země. Společně jsme si prohlédli globus, seznámili se s naší Zemí, co vše se na ní vyskytuje. Také jsme se s kamarádem Paxem proletěli na výlet do vesmíru, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o tom, co vše naši zeměkouli obklopuje. Také jsme si ukázali naše kosmonauty, jak se pohybovali ve vesmíru a vysvětlili jsme si nový pojem gravitace.

Děti se také během týdne seznámily s různými pokusy. Ukázali jsme si, jak vypadá čistá či špinavá voda, jak se voda filtruje,  co je lehké či těžké a zda se to potopí či nikoliv, a také jsme si ukázali, co do vody patří a co ne. Děti si naši Zemi vytvořily pomocí pokusu s pěnou na holení, výtvory se jim moc povedly a zároveň si vyzkoušely a osahaly, jaká ta pěna je… Děti si také více prohloubily své znalosti v oblasti třídění odpadu, zahrály si na uklízeče, dozvěděly se informace o povolání popeláře a podívaly se, jak funguje sběrný dvůr, a co vše třídíme. 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Modra_planeta_MS_Jindrichov_2022/

Naše Země kulatá je, říká se  to,                                                19. 4. – 22. 4.

po nebi se koulí světem celé léto…

Svátek naší Modré planety jsme ve třídě U duhy náležitě oslavili…. Skřítek Planeťáček nás naučil správně třídit odpad, cvičili jsme s využitím odpadového materiálu, zpívali a malovali a jako třešnička na dortu byla návštěva sběrného dvora, kde nám pan Galuszka ukázal, co se děje s odpadem, který do sběrného dvora přineseme a daroval nám barevné tašky na třídění odpadu, děkujeme!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_Zeme_MS_Jindrichov_2022/

Návštěva u školáků         19. 4.

V úterý dopoledne se budoucí prvňáčci vydali na návštěvu  kamarádů, kteří už chodí do 1. třídy. Ve škole se jim moc líbilo. Posadili  se do opravdických školních lavic, vyzkoušeli školní ukazovátko a veliké počitadlo, společně se školáky si zatancovali… Paní učitelka Bětuška všechny předškoláčky hravou formou vyzkoušela z poznávání barev, počítání, určování dnů v týdnu…, za odměnu děti dostaly krásný školní autobus plný bonbónů. Paní učitelka si s dětmi  popovídala o tom, jak se těší do školy, zda už má někdo připraveny školní pomůcky nebo dokonce aktovku a všem připomněla důležitý den – ČTVRTEK – 21. 4., kdy se koná zápis do 1. třídy!! Huráááá, budou z nás školáci!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Navsteva_u_skolaku_MS_Jindrichov_4_2022/

POZVÁNKA NA SLET ČARODĚJNIC              19. 4.

Velikonoce U duhy     14. 4.

Celých čtrnáct dní jsme se věnovali svátkům jara… Malovali jsme vajíčka, vyráběli velikonoční přání a dekorace, ochutnali beránka, zasadili velikonoční vrbu.. Vyzkoušeli jsme také opravdový šmigrust a všichni chlapci vyšlehali holky a paní učitelky, aby byly po celý rok zdravé!!! 

Přejeme vám krásné prožití velikonočních svátků.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Velikonoce_U_duhy_2022/

Povídálek         14. 4.

… tentokrát na téma Velikonoce…

Velikonoce U sluníčka       14. 4.

Poslední dva týdny jsme si povídali o velikonočních svátcích, zvycích a připravili jsme si i výstavku velikonočních ozdob. Také jsme se naučili velikonoční koledu, vyráběli zajíčka a zdobili vajíčka.

Děti byly moc šikovné a věříme, že svými výrobky udělaly radost i doma.

Přejeme všem krásné  a veselé Velikonoce.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Velikonoce_U_slunicka_MS_Jindrichov_2022/

UPOZORNĚNÍ!!

Vzhledem k malému zájmu o akci Velikonoční zajíček – velikonoční tvoření s rodiči – se akce ruší.

Mezinárodní den dětské knihy     11. 4.  

Mezinárodním dnem dětské knihy je od roku 1967 právě 2. duben. Jelikož 2. duben nám letos připadl zrovna na sobotu, věnovali jsme se mu až v dalších dnech…. Ukázali jsme si různé druhy dětských knih – například encyklopedie, leporela, pohádkové knihy a děti si samy vyrobily svoji vlastní knihu, kterou si odnesly domů a za domácí úkol vymyslely příběh a dokreslily obrázky…. Kniha se všem náramně povedla. Máme šikovné dětičky!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_detske_knihy_4_2022_MS_Jindrichov/

Aprílový den aneb Den naruby 1. 4.

Dnešní den byl opravdu celý naruby. Děti chodily pozpátku, při spinkání si oblékly pyžamo naruby, praváci si vyzkoušeli jíst levou rukou a leváci zase pravou, Karkulka v pohádce snědla vlka, ale nejlegračnější a nejvíce naruby bylo naše oblečení… Amálka v plavkách se záchranným kruhem kolem pasu, Michalka v županu a v pyžamu s kabelkou, která ukrývala plameňáka a kolem krku lišku a na nožkách hrající bačkory, paní učitelka v županu, další paní učitelky s tričkem naruby a s návleky na rukou, některé děti měly oblečení úplně naruby, na každé nožce jinou ponožku a holky měly culíky nakřivo, Lukášek oblečený – neoblečený a učesaný – neučesaný, Kubíček a Matyášek měli kraťasy na teplácích a samozřejmě naruby… Zkrátka APRÍLOVÝ DEN!!!!

Děkujeme rodičům za spolupráci!!

Ukliďme Česko    31. 3.

Dnes jsme si přiblížili velmi záslužnou akci – Ukliďme Česko, jejíž hlavní jarní úklidový den připadá na sobotu 2. dubna. Děti si vyzkoušely rukavice, které jsou nezbytnou součástí při úklidu. Dozvěděly se, jak správně třídit odpad a hlavní a nejdůležitější informaci – NEVYHAZOVAT ODPADKY DO PŘÍRODY!! Vždyť největším nepřítelem přírody je člověk a svým neuváženým a nesprávným chováním škodí nejen zvířátkům, stromům, rostlinám, ale celé přírodě a naší planetě Zemi! 

POZVÁNKY NA VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

I ptáčci slaví svátek     30. 3.

Věděli jste, že existuje Mezinárodní den ptactva, který připadá na 1. dubna? My jsme společně s ptáčky jejich svátek náležitě oslavili. Na interaktivní tabuli jsme zhlédli zajímavé video z ptačího světa, poslechli si různé zvuky ptáků a určovali zbarvení jejich peří. Pak jsme si ptáčky nakreslili a nakonec za nimi s dobrůtkami vyrazili ke krmítku na zahradu. Na vzdělávacích prvcích na školní zahradě jsme určovali názvy ptáčků a rozlišovali, zda se jedná o ptáčky stěhovavé – tažné nebo ty, co u nás zůstávají – přezimují. Ale největším pohlazením na duši je ptačí zpěv. Stačí k tomu málo.. Zavřít oči, na chvíli se ztišit, a pak už jen poslouchat jak krásně zní to ptačí trylkování… Zkuste to také 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_ptactva_MS_Jindrichov_2022/

Vítání jara – Vynášení Mořeny  29. 3.

Kliď se zimo, bylas dlouhá, 

v nás už kvete jarní touha.

Rozvodněnou řekou plav si

a utop se někde za vsí.

Nejprve jsme si Mořenu vlastnoručně vyrobili, a pak šup s ní do vody… Zimo táhni pryč!! My už chceme jaro!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vynaseni_Moreny_3_2022_MS_Jindrichov/

Aktivity U sluníčka     26. 3.

V pondělí jsme si připomněli Světový den Downova syndromu a oblékli si na každou nožku jinou ponožku. V úterý byly aktivity směřovány k vodě, jelikož byl Světový den vody. Děti se seznámily s koloběhem vody,  na interaktivní tabuli zhlédly příběh o dešťové kapce a seznámily  se s různými pokusy, které se s vodou dají dělat. V následující dny jsme poznávali hospodářská zvířátka a seznámili jsme se i s  jejich mláďátky a zvuky.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Aktivity_U_slunicka_MS_Jindrichov3_2022/

Probuďte se zvířátka    U duhy                    25. 3.

Tento týden jsme nahlédli do tématu – Probuďte se zvířátka. Děti si zopakovaly názvy mláďátek. Pomocí nové didaktické pomůcky Stodola si procvičily počítání do 10 a řazení od nejmenšího po největší. Za využití umělohmotných barevných pomůcek jsme si názorně ukázali životní cyklus motýla, včely a mravence. V pátek jsme se zaměřili na včelku. Paní učitelka dětem předvedla oblek včelaře, jak se vyrábí med, který dokonce ochutnaly. Mňam, ten je slaďoučký!!! Nechyběla ani výtvarná činnost, při které děti procvičily jemnou motoriku trháním papíru, stříháním a kreslením. Protože se děti velmi snažily, vznikla nám krásná „hmyzí louka“. Samozřejmě jsme nezapomněli procvičit tělíčko – tentokrát s ježečkem Marečkem – házení jednoruč i obouruč do dálky, zdolávání překážkové dráhy s míčem.

A víte co? Opravdu se nám podařilo jaro přivolat, protože venku všechno krásně kvete, sluníčko hřeje a vesele se na nás směje…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Probudte_se_zviratka_MS_Jindrichov_3_2022/

APRÍLOVÝ DEN V        1. 4. 2022

Voda slaví svátek                      22. 3.

V úterý dopoledne jsme se vydali s dětmi ze třídy U duhy na výlet ke studánce. A proč zrovna tento den? A proč zrovna ke studánce? Odpověď je jednoduchá… Protože právě 22. 3. je Světovým dnem vody. A jak nejlépe ho oslavit? No přece u vody. Cestou ke studánce jsme plnili úkoly s kapičkou Emičkou, povídali jsme si o vodě, o vodních živočiších, zkoumali, co do vody patří či nepatří, zpívali písničky a skákali panáka.. Cesta  náramně rychle utekla a byli jsme v cíli. Před námi se rozprostřela nádherná jarní příroda se zurčícím potůčkem a studánkou jako z pohádky. Vodník hlídal klapající mlýnky, opodál odpočívali čuníci a v dálce majestátně stál srnec. Kouzelné místo….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/U_studanky_MS_Jindrichov_3_2022/

Ve školce jsme si o vodě také povídali a dozvěděli se důležité a cenné informace!! Například – NEPLÝTVAT VODOU, VODA JE ZDROJ ŽIVOTA A BEZ VODY NELZE ŽÍT!!! Vyzkoušeli jsme si i barevný pokus s vodou…

PONOŽKOVÝ DEN          21. 3.

V pondělí jsme si připomněli Světový den Downova syndromu neboli PONOŽKOVÝ DEN. Lidé s Downovým syndromem mají nadbytečný 21. chromozom. Zdraví lidé mají tento chromozom jen 2x, ale nemocní ho mají 3x. Proto bylo vybráno i toto datum 21. 3.

My jsme ho u nás v mateřské škole oslavili také. Všechny děti i paní učitelky si v tento den navlékly na nožku odlišný pár barevných ponožek. Společně jsme si povykládali o tomto onemocnění, naučili jsme se vážit si odlišností a mít se rádi takový, jací jsme.  Procvičili jemnou motoriku pomocí aktivity věšení ponožek na šňůru kolíčky na prádlo. Procvičili jsme i tělo napínáním špiček, výpady pravé a levé nohy a na závěr ponožkovým závodem, kdy děti běhaly a hledaly dvě stejné ponožky. Protože je to ponožkový den, tak jsme si i jednu krásnou a barevnou ponožku vyrobili a tím jsme si procvičili stříhání, správný úchop pastelky, rozvíjeli jsme fantazii a upevňovali jsme si informace o tomto důležitém dni. Celý krásný a pohodový den jsme zakončili na školní zahradě, kde jsme si užívali první hřejivé sluneční paprsky a hráli různé hry – například Medvědí honěnou, která děti hodně baví.

Tento den můžeš s námi prožít skrz pořízené fotografie. 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Ponozkovy_den_MSJindrichov_3_2022/

NABÍDKA JARNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ   

Zahrada v novém kabátku aneb jarní úklid            19. 3.

První jarní den se nezadržitelně blíží a jak nejlépe ho přivítat?? No přece krásnou a čistou zahradou…. Jdeme na to…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Uklid_zahrady_MS_Jindrichov_3_2022/

21. 3. JE SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU

NEZAPOMEŇTE, NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU!!!

Nádech jara       U duhy   19. 3.

Tento týden byl opět plný jara. V pracovních činnostech si děti vytvořily první posly jara – sněženky a panáčka Trávníčka z pilin a travního semene. Z vycházky si děti přinesly větvičky vrby a pozorovaly růst lístečků a kořenů ve vodě. Ve školce přivítaly Jarní paní a dozdobily jí šaty vlastnoručně vyrobenými pestrobarevnými květinami. Na školní zahradě plnily 10 úkolů pojících se k jaru a jako každý týden nechybělo cvičení, zpívání, kreslení a prima hraní….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Nadech_jara_MS_Jindrichov_2022/

Březnový Povídálek                 19. 3.

Paní učitelky Markéta a Monika absolvovaly kurz Logopedický asistent – Podpora přirozeného rozvoje řeči u dětí – primární logopedická prevence a v tomto směru se  dětem v mateřské škole denně věnují. Tento týden se paní učitelka Monika zaměřila na rozvoj jemné motoriky, vizuomotoriky, zrakového vnímání a dechová cvičení. Děti si procvičily postřeh a sílu dechu při foukacím fotbálku Pukíno, navlékaly na provázek korále z těstovin, vkládaly kuličky do pet lahve, tvořily obrázky z korálků, hledaly stíny, počítaly jarní květiny a určovaly jejich barvu, seřazovaly grafický tvar písmene dle předlohy.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Breznovy_Povidalek_MS_Jindrichov_2022/

Krtek a jaro             19. 3.

U sluníčka jsme se seznámili s dalšími příběhy o Krtečkovi – Jak Krtek a skřivánek přivítali jaro a Jak Krteček zasadil semínko. Tyto dvě pohádky nás doprovázely po celý týden, kdy jsme si zahráli na skřivánky a krtečkovi pomohli vzbudit sluníčko a tím se nám podařilo probudit i naše semínko, které jsme zasadili a denně pozorujeme, jak roste. Každý den se o něj staráme jako správní zahradníci, zaléváme jej a sledujeme, jak se zvětšuje. Ale nezůstali jsme jen u semínka. Zahradníci se seznámili se zahradnickým náčiním prostřednictvím různých her.  Společně jsme se naučili spoustu dalších nových věci. Seznámili jsme se s dalšími jarními kytičkami prostřednictvím IT tabule a utužili si znalosti těch, které už známe. Děti si také procvičily jemnou motoriku manipulací s kolíčky a zrakové vnímání, kdy  hledaly stejné stíny květinek, seznámily se s pojmy více x méně, nad, pod, vedle. Zdokonalují se ve stříhání výrobou okrasného plotu s kytičkami, který doplní nejen jarními kytičkami, ale i zvířátky. Procvičily si také manipulaci se štětci a barvou, kdy se  na malou chvíli proměnily v malíře a poté i v zahradníky.. A v neposlední řadě jsme nezapomněli ani na procvičení svých tělíček. 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Krtek_a_jaro_MS_Jindrichov3_2022/

JARO DĚLÁ POKUSY    TŘÍDA U SLUNÍČKA          12. 3.

S dětmi jsme se seznámili s pohádkou O jarním sluníčku, kterou jsme přivolali nové období – Předjaří. Tento pojem jsme si společně vysvětlili a povídali si o něm. Dále jsme se seznámili s říkankou ,, Sluníčko, volám tě´´, a s pohádkou O jarní víle Evelíně, se kterou jsme  hledali klíč od brány jara. Bránu jara jsme si s dětmi i vytvořili a klíčem, který se nám podařilo najít, jsme bránu jara otevřeli. Také jsme si zazpívali písničky Jaro, jaro a Na Jaře, zahráli si hru Hledám, hledám kytičku a jako kytičky si i zacvičili. Jarní kytičky jsme se snažili správně pojmenovat, seřadit a spojit s jejich menší podobou a stínem, seřadit podle předlohy a rozvíjeli tak zrakové vnímání. Seznámili jsme se s kytičkami, jako je Narcis , Sněženka a Tulipán. Kytičky jsme si vyrobili různými technikami, ze kterých děti měly radost.  Kytičky jsme si ukázali i na interaktivní tabuli a společně je pojmenovávali a určovali jejich barvičky. Zhlédli jsme si i pohádku růstu jarních kytiček a místě, kde rostou a kde je můžeme v přírodě najít. S hledáním a pojmenováním nám pomohl kamarád Bambuláček. S dětmi jsme si vyrobili i překvapení pro maminky k jejich svátku. Těmito aktivitami jsme se snažili přivolat jaro a děti jarní hraní moc bavilo.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Jaro_U_slunicka_MS_Jindrichov3_2022/

JARO DĚLÁ POKUSY         TŘÍDA U DUHY                                             12. 3.

Milé jaro, kde jsi? Vidět nikde nejsi.

Sněženka nám vykvetla, paní zima utekla.

Zelená se tráva, slunce už zas vstává.

Probudí se květinky, svátek mají maminky.

Kytičky nám zazpívají a jaro tak přivolají.

…. I my jsme se snažili tento týden přivolat jaro. A povedlo se!! Seznamovali jsme se s jarními květinami, sadili  různá semínka, abychom mohli  sledovat jejich klíčení a růst. Dozvěděli jsme  se, co všechno  rostliny ke svému růstu a životu potřebují. Pozorovali jsme probouzející se přírodu a všechny její krásy – kvetoucí sněženky, žluté hlavičky krokusů a sametové kožíšky vrby jívy. Každý den nás provázelo sportování, tvoření, zpívání a hraní. Podívejte se, jak jsme si to tento týden užili.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Jaro_3_2022_MS_Jindrichov/

Rozvíjíme digitální pregramotnost                   11. 3.

Digitální pregramotnost rozvíjíme při každé příležitosti. Tentokrát jsme se zaměřili na fotografování probouzející se jarní přírody.

Mezinárodní den žen                  8. 3.

Co já ti, maminko, k svátku dám?

Utrhnu v zahrádce tulipán…..

My jsme tulipán v zahrádce neutrhli, ale vlastnoručně vyrobili… A co maminku potěší ze všeho nejvíc? No přece dáreček, který jí sami vyrobíme a vložíme do něho kousek svého srdíčka!! 

PŘEJEME KRÁSNÝ SVÁTEK VŠEM ŽENÁM!!!

Co už umíme aneb návštěva školáků v MŠ         4. 3.

V pátek dopoledne se za námi do třídy U duhy přišli podívat naši kamarádi z 1. třídy. Předvedli jsme jim, co už umíme a oni nám taky předvedli, co se všechno ve škole naučili. My jsme dětem zazpívali a předvedli básničku s pohybem a prvňáčci nám ukázali, jak umí krásně číst, psát a počítat. Jsou opravdu moc šikovní a my už se taky moc těšíme do školy a určitě budeme stejně šikovní jako oni….. Pro všechny kamarády jsme si připravili vlastnoručně vyrobený dáreček a kamarádi nás také odměnili sladkou dobrůtkou. Největší radost nám udělala paní učitelka Bětuška, která nás pozvala na návštěvu do 1. třídy. Moooc se těšíme!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Skolaci_v_MS_Jindrichov_3_2022/

Cvičíme s ježečkem Marečkem – Cvičíme se Sokolem                        4. 3.

Cvičení s kobylkou Emilkou a opičkou Haničkou jsme úspěšně dokončili a za splnění všech cviků jsme si nalepili samolepky. Teď cvičíme s ježečkem Marečkem, který si pro nás připravil aktivity s míčem. Ke cvičení využíváme nejen prostory třídy, ale i školní zahradu a multifunkční hřiště u školy.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cvicime_se_Sokolem_3_2022/

Únorový Povídálek     3. 3.

Procvičujeme naše pilné jazýčky, učíme se udržet rovnováhu a rozvíjet koordinaci ruky a oka…..

Masopustní týden                27. 2.

V úterý ráno k nám do školky nepřišly děti jako obvykle, ale představte si, že nám na dveře zaklepala Červená Karkulka, vzápětí u dveří zavrčel tygr a tichounce našlapovala kočička s kocourkem, přiletěli včelky, beruška, motýlek a mávnutím kouzelné hůlky se objevil Harry Potter a další čarodějové. Přiběhl jednorožec, Spiderman, kostlivci a bojovníci a  lehkými krůčky přitancovaly víly. Masopustní karneval může začít…. Soutěživým dopolednem nás provázeli dva legrační klauni, se kterými jsme soutěžili v různých disciplínách – chůze na chůdách a v ploutvích, což teda byla velká legrace. Další disciplínou bylo co nejrychlejší vytřepání míčků z krabičky připevněné kolem pasu, pak zdolání ohnivé překážkové dráhy s hodem míčku do šaškovy pusy a samozřejmě nechyběla promenáda v maskách a taneční rej s barevnými balónky. Hravé dopoledne jsme zakončili slavnostním přípitkem a oceněním všech zúčastněných.

Po celý týden jsme se věnovali tradici Masopustu. Naučili jsme se písničku a básničku o šaškovi, vyrobili krásné klauny, masopustní koláče a voňavé jitrnice, cvičili, kreslili …..

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Masopust_MS_Jindrichov_2_2022/

Sportujeme….       25. 2.

Při pobytu venku využíváme pro sportovní aktivity nejen školní zahradu, ale také dopravní hřiště.

Když se teple oblečeme, venku nikdy nezmrzneme!!                   18. 2.

V tomto týdnu jsme si s dětmi ze třídy U duhy povídali o zimním oblečení. V pondělí jsme si připomněli, jaké změny nám zima přinesla a jak moc se liší od léta a jaké části oblečení nosíme v zimě. Děti si vyrobily vlastní čepičku – kreslily, lepily, samy si vyrobily bambulku. Procvičovaly počítání pomocí pracovních listů. Uvolňovaly ručičku grafomotorickým cvičením – PONOŽKY. Protáhli jsme celé tělo při závodu s oblečením i při rozcvičce.

Celý týden jsme zpívali a učili se krásnou básničku:

Pojďme ven si spolu hrát,

běhat, skákat, sáňkovat.

Já mám super kombinézu,

hned si celý do ní vlezu.

Čepici přes obě uši,

podívej, jak mi to sluší.

A na ruce rukavice,

kdyby byla fujavice.

Kolem krku šálu dlouhou,

trvalo to chvíli pouhou.

Žádný mráz mě nezaskočí,

koukají mi jenom oči.

….. a takhle parádně jsme si užili celý týden 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zimni_obleceni_U_duhy_2_2022/

V naší mateřské škole umožňujeme absolvovat praxi studentům pedagogických škol a úzce s nimi spolupracujeme. I tento týden u nás absolvovala praxi studentka vyšší odborné školy.

Učíme se s čepičkou Jarmilkou, šálou Klárkou a botičkou Janičkou                        18. 2.

Punčocháče, ponožky, oblečeme na nožky. Ještě tričko, mikinu, vyzrajeme nad kým? Přesto všechno gaťata, ať jsme správná mrňata. S touto hádankou jsme se s dětmi ve třídě U sluníčka přivítali a děti uhádly, že když se teple oblečeme, tak nám nebude venku zima a také uhodly, že si celý týden budeme povídat o zimním oblečení. Týden jsme  započali písničkou  Zimní oblečení, kdy jsme se seznámili s věcmi, které nosíváme, aby nám nebyla zima. Zaměřili jsme se na správné pojmenování a vyslovování. Poté jsme pokračovali pohádkou  O pyšně čepičce Jarmilce, procvičili jsme si grafomotoriku, vytleskávání slabik, hledání stínu, stříhání a lepení. Další den jsme se seznámili s popletenou šálou Klárkou, kdy jsme si procvičili stříhání po čáře, práci s brčkem a s naším dýcháním. Zahráli si hru Hledám, hledám své oblečení. Čtvrtek den patřil ztracené rukavičce, kdy jsme si upletli rukavičku, zahráli hru Uklízeč. Také jsme pracovali s interaktivní tabulí, kde jsme přiřazovali obrázky, které patří k zimě a které ne. A páteční den patřil botičce Janičce, která si uměla dupnout a ztratila se nám mezi ostatní hračky a nechtěla s námi pracovat, ale my se nedali a společně si hráli a cvičili.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zimni_obleceni_U_slunicka_2_2022/

Zimní olympijské hry  U duhy         11. 2.

V tomto týdnu se u nás konala zimní školková olympiáda. Děti se seznámily se zimními sporty, a také se samotnou olympiádou – hymnou, znakem, emblémem, vlajkou, ohněm. Vyzkoušely si některé disciplíny – lyžování, bruslení, curling, bobování. Celý týden jsme sportovali, zpívali, recitovali, tvořili a poznávali nové věci. Na konci týdne se všechny děti úspěšně zúčastnily ZIMNÍ OLYMPIÁDY. Při každé soutěži dodržovaly děti pravidlo FAIR PLAY. Smály se a bavily. Za jejich sílu, rychlost a hlavně snahu si odnesly zlaté medaile, krásné diplomy a spoustu zážitků.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zimni_olympiada_U_duhy_2_2022/

Zimní sporty U Sluníčka          11. 2

Celý týden jsme se ve třídě U Sluníčka seznamovali se zimními sporty spojenými s Olympiádou. Vyvrcholením byla naše Školková Olympiáda, kde si děti některé sporty zkusily napodobit. Byly odměněny diplomem a medailí.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zimni_Olympiada_U_slunicka_2_2022/

Další pohádkový týden……..          1. 2. – 4. 2.

Máme pro vás malý pohádkový kvíz: Za hory, za doly, kde se pasou? Hrnečku, dost!! A proč máš tak velké uši, babičko?? Kdo mi to tu loupe perníček?? Táhli, táhli, ale řepu nevytáhli… Poznali jste,  o jaké pohádky se jedná?? Pokud ne, zeptejte se našich dětí!!! 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Pohadky_MS_Jindrichov_2_2022/

POZVÁNKA NA MASOPUSTNÍ KARNEVAL     22. 2. 2022

Pohádky U sluníčka             17. 1. – 31. 1.

Perníková chaloupka, O Budulínkovi, O veliké řepě, O Smolíčkovi, O koblížkovi, Hrnečku, vař!

Společně jsme si s dětmi připomněli známé pohádky, poslouchali, povídali nad obrázky, malovali a zahráli si pohádku O veliké řepě, o které jsme se naučili i písničku.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Pohadky_U_slunicka_MS_Jindrichov_1_2022/

Povídám, povídám pohádku       17. 1. –  31. 1.

Třída U duhy se proměnila v pohádkový ráj. Každý den si přečteme pohádku,  následně si o ní povídáme, tematicky tvoříme, skládáme origami, kreslíme a malujeme, ať už pastelkami, barvami nebo třeba foukáme tuší, zpíváme a cvičíme, učíme se říkanky s pohybem, počítáme, poznáváme barvičky a také hrajeme divadlo a dramatizujeme….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Pohadky_MS_Jindrichov_1_2022/

Rozvíjíme digitální pregramotnost                28. 1.

V rámci povinného doplnění ŠVP od 1. září 2021 se intenzivně věnujeme digitální pregramotnosti. Děti se učí pracovat s tablety, pravidelně využíváme různé vzdělávací programy na interaktivní tabuli s ohledem na aktuální téma. Tentokrát téma zima a pohádky. Zazpívali jsme si s Večerníčkem a poznávali různé večerníčkové postavičky a se sněhulákem Edou procvičili zrakové vnímání a grafomotoriku.

POVÍDÁLEK       leden

Každý měsíc probíhá v naší mateřské škole Povídálek, kde si děti procvičují vždy jednu hlásku, procvičují také zrakovou a sluchovou paměť, fonematický sluch, rytmizaci, grafomotoriku, jemnou motoriku, provozují dechová cvičení a rozvíjejí spoustu dalších dovedností v oblasti čtenářské a matematické pregramotnosti. Pravidelně je pro rodiče aktualizována nástěnka s tématem měsíce.

Sněhovánky na zahradě             24. 1.

Sníh je prostě náš kamarád! Jen co ho trochu napadne, už běžíme na zahradu a stavíme sněhuláky nebo se jen tak válíme ve sněhu a koulujeme… zkrátka sněhové radovánky sněhovánky…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Snehovanky_MS_Jindrichov_1_2022/

Hurááá, Smíšek je tady!!!                  19. 1.

Hurááá, Smíšek je tady!!!!! Naše děti milují divadelní představení Smíšek a vždy se na něho mooooc těší. Dnes k nám Smíšek zavítal s Eskymáckou pohádkou. Bylo to bezva!!

Krmíme ptáčky                            18. 1.

Paní Zima dala o sobě opět vědět a nadělila nám sněhovou peřinu jak se patří… A to je znamení pro nás – musíme nakrmit všechny ptáčky na naší zahradě!! Jdeme na to… A nezapomínejme, i když zrovna není sníh, ptáčky můžeme krmit po celou zimu!!

Pozvánka na webinář

Návštěva školní knihovny                       17. 1.

Budoucí školáčci se seznámili se školní knihovnou, s výpůjčkou knih, se správným zacházením s vypůjčenými knihami i s různými druhy knih. Všechny tyto důležité i zajímavé informace se dozvěděli od paní učitelky Aleny Grossové, která vede školní knihovnu a knihy půjčuje všem školákům. Knihovna nás natolik zaujala, že jsme si některé pohádkové knihy vypůjčili do školky ke čtení před spaním a k aktivitám ke čtenářské pregramotnosti.

Děkujeme paní učitelce Grossové za zajímavé informace a těšíme se na další návštěvu.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_MS_Jindrichov1_2022/

Týden se sněhulákem                             14. 1.

I když venku nebyl sníh,

na tvářích nám zůstal smích.

Stavěli jsme sněhuláčka,

bavila nás i koulovačka.

Celý týden jsme si hráli,

kreslili, cvičili a tancovali.

V naší školce je tu sranda,

protože jsme správná banda.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Tyden_se_snehulakem_MS_Jindrichov1_2022/

Na Tři krále o krok dále                    3. 1. – 7. 1. 2022

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám… Po celý týden se tato krásná písnička rozléhala naší školkou. Co to znamená?? No přece, že Tři králové slaví svátek.. S dětmi jsme si připomněli příchod Kašpara, Melichara a Baltazara do Betléma, kde předali dary Ježíškovi a na  cestu jim svítila a směr ukazovala betlémská hvězda. Děti zdramatizovaly příběh Tří králů, naučily se písničku a děti ze třídy U duhy přišly mladším dětem ze třídy U sluníčka zazpívat a popřát štěstí a  zdraví v novém roce… Po celý týden děti pilně cvičily a vyzkoušely si cestu do Betléma, vyráběly královské koruny, malovaly, kreslily, stříhaly, zpívaly a přednášely, počítaly a skládaly puzzle a celý týden si s radostí užily.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Tri_kralove_MS_Jindrichov1_2022/

Světový den nevidomých a zrakově postižených lidí                           4. 1. 2022

Na 4. ledna připadá Světový den nevidomých a zrakově postižených lidí. Už děti předškolního věku by měly vědět, že mezi námi žijí lidé, kteří nevidí třeba už od narození nebo ztratili zrak v průběhu života. Naše děti toto téma velmi zaujalo. Paní učitelky jim vysvětlily různé pojmy a přiblížily život lidí, kterých se postižení zraku nějakým způsobem dotklo. Děti tak poprvé slyšely pojem Braillovo písmo, vodící pes, slepecká hůl a na vlastní kůži si vyzkoušely, jaké to je, když člověk vůbec nic nevidí. Vyzkoušely chůzi se „slepeckou holí“, poznávaly kamaráda jen hmatem a sluchem, „četly“ Braillovým písmem názvy léků napsaných na krabičce a dokonce se seznámily se semaforem pro nevidomé a spoustou dalších zajímavých informací… Na závěr dostaly úkol – podívat se do zrcadla a zjistit, jakou má každý barvu očí a na pracovním listu vybarvily stejnou barvou duhovku oka.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Svetovy_den_nevidomych_MS_Jindrichov_1_2022/

Vánoční dárečky za pilné cvičení          5. 1. 2022

Dnes k nám dorazil tajemný balíček s krásným vánočním překvapením od České obce sokolské, která našim dětem za pilné cvičení v projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky, do kterého jsme zapojeni již druhým rokem, poslala krásné klíčenky se sokolíkem Pepíkem a knihu o cvičení. Děkujeme a sportu zdar!!!

Střípky z předvánočního času…..

Poslední dny před Vánocemi jsme se zaposlouchali do vánočních koled a nasávali sváteční atmosféru u rozsvíceného stromečku. Prozkoumali jsme všechny dárečky, které nám přinesl Ježíšek, vyrobili vánoční svícínek a zvon a společně si  zahráli loutkové divadlo..

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2022 hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti!!!

Děti a personál MŠ Jindřichov

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/vanocni_cas_MS_Jindrichov_12_2021/

Vánoční nadílka         14. 12.

I Ježíšek má v předvánočním čase napilno!! Roznést tolik dárečků pod každý stromeček, to dá moooc práce!! Proto k nám letos přijel o trošičku dříve a udělal nám obrovitánskou radost!!  JEŽÍŠKU, DĚKUJEME TI!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vanocni_nadilka_MS_Jindrichov_12_2021/

Kouzelný čas adventní       

V předvánočním čase máme opravdu napilno! Je zapotřebí nazdobit stromeček, napsat Ježíškovi dopis, vyrobit vánoční přání, vyzdobit naši školku vánočními výrobky a vykouzlit krásnou vánoční atmosféru, vyzkoušet si některé vánoční zvyky na vlastní kůži, zazpívat si koledy a především si užívat kouzla adventního času…..

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Advent_MS_Jindrichov_2021/

Děkujeme paní Štíbrové za překrásné perníčky k ozdobení vánočního stromečku.

Mikulášská nadílka            6. 12.

Nejprve zařinčel řetěz, pak se ozvalo čertí blekotání, strašlivé bouchání na dveře a nakonec se ve třídě objevil ČERT!!! Ten nás ale polekal!! Naštěstí s sebou čert vzal i hodného Mikuláše a čarovného anděla. Už se nebojíme!! Andílek nás rozveselil a zasypal zlatými vlasy a Mikuláš přečetl z knihy hříšníků jen několik jmen dětí, které okamžitě slíbily, že už budou hodné a Mikuláši zazpívaly písničku a přednesly básničku!! A nadílka mohla začít! To bylo radosti!!

Děkujeme Mikuláši a jeho nebeskopekelné výpravě – paní Janě Hanuščákové, slečně Pavlíně Dolákové a Vráťovi Kohoutkovi.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka_MS_Jindrichov_2021/

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme paní Monice Hlawiczkové Chromíkové za nádherný dáreček pro děti –  sněhuláčky a koníky, které dětem zpestřili mikulášské balíčky.

Čertovské rejdění aneb příprava na návštěvu čerta                      3. 12.

Když se čerti rozhněvali, kopytem si dupli,

kožichy si vyklepali a pak pěkně hupli…

Páteční dopoledne patřilo všem čertům, čerticím, luciferům a rohatým… Naše školka se proměnila v jedno obrovské peklo! Začalo pekelné čertovské rejdění….  Čerti tancovali, řádili, soutěžili v hodu uhlíkem do koše a ve slalomu, skákali v pytli, skládali čertí puzzle a dokonce si vlastnoručně ozdobili čerta z perníku! Všechny naše dětičky přišly v masce čertíka nebo čertice a dokonce se objevil i jeden malilinkatý andílek, to proto, aby čerty v jejich řádění trošku krotil. 

Po celý týden se děti ze třídy U sluníčka a U duhy připravovaly na příchod Mikuláše, čerta a anděla – kreslily, tvořily, zpívaly.. ….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Certovske_rejdeni_MS_Jindrichov_2021/

Hostina pro zvířátka           2. 12.

Nastala zima, napadl sníh a my nesmíme zapomínat na zvířátka přezimující v lese. Nejen, že jsme nasbírali spoustu kaštanů, které zvířátkům odvezl pan myslivec, ale rozhodli jsme se jim připravit i jiné dobroty. Společně jsme přichystali a navázali na provázky jablíčka, mrkvičky, suché pečivo a k tomu i oříšky, šípky a zobání pro ptáčky… Po svačince jsme se vydali do blízkého okolí lesa a všemi dobrotami jim nazdobili keře a nízké stromečky.

Věříme, že si zvířátka naše dobroty najdou a my se budeme těšit, jestli některá zahlédneme…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Hostina_pro_zviratka_MS_Jindrichov_12_2021/

Zima, zima, zima všude je veliká……    

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Bila_zima_MS_Jindrichov_11_2021/

POVÍDÁLEK

Denně v naší mateřské škole pod taktovkou paní učitelky Markétky probíhá Povídálek. Děti formou hry procvičují své jazýčky, správné dýchání, jemnou motoriku, grafomotoriku, sluchové a zrakové vnímání a náramně je to baví…..

JUPÍÍÍÍÍ….. PRVNÍ SNÍŽEK!!!                      29. 11.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÝ ADVENTNÍ ČAS PLNÝ POHODY, RADOSTI A LÁSKY…

Děti a personál MŠ Jindřichov.

ČERTOVSKÉ REJDĚNÍ     

Zveme všechny děti na čertovské rejdění, nezapomeňte si v pátek přinést masky… TO BUDE REJ!!!


Adventní tvoření s rodiči         25. 11.

Ve čtvrtek jsme společně s rodiči tvořili adventní svícínky a pekli perníčky…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Adventni_tvoreni_MS_Jindrichov_11_2021/

Každý má své povolání,                 

práci čili zaměstnání.

Jeden třeba dobře vaří,

jinému se v hudbě daří.

Další dobře sportuje,

jiný moři holduje.

Jeden učí malé děti,

jiný zase mete smetí.

Každý kdo má práci rád,

nebude mít nikdy hlad.

V pondělí 15. 11. 2021 jsme si parádně užili projekt Čím budu až vyrostu. Podívejte se, čím by chtěly být vaše děti, až vyrostou….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cim_budu_MS_Jindrichov_2021/

Svatý Martin přijel k nám,                            8. 11. – 19. 11.

toho pána dobře znám.

Jede na svém bílém koni,

vločka vločku venku honí.

Někdy ale v blátě jede,

s počasím on málo svede.

My se ale nemračíme,

rohlíčky dnes posvačíme.

…… i u nás ve školce jsme ve středu posvačili svatomartinské rohlíčky a celých 14 dní jsme si užívali toto krásné téma svatý Martin. Tancovali jsem, vyráběli, jezdili na koni svatého Martina, zpívali jsme a spoustu další zábavy jsme společně zažili.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Svaty_Martin_MS_Jindrichov_2021/

Z DŮVODU NEMOCI PANÍ FOTOGRAFKY BYLO VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ ZRUŠENO. NOVÝ TERMÍN OPĚT IHNED PO DOMLUVĚ ZVEŘEJNÍME!

UPOZORNĚNÍ!!!

NOVÝ TERMÍN VÁNOČNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ JE 23. 11. 2021.

Setkání s panem myslivcem                   4. 11.

Ve čtvrtek dopoledne za námi do školky přišla vzácná návštěva. Pán v zeleném oblečení s kloboukem na hlavě, který zdobilo modré sojčí pírko a s flintou přes rameno si to nakráčel přímo k nám… Je pravda, že někteří z nás se trošičku báli. Vždyť myslivce ještě nikdy neviděli.. Snad jen v pohádce….  Ale tento myslivec byl opravdický. Povídal si s námi o lese, lesních zvířátkách, přinesl spoustu zajímavých „věcí“ – třeba srnčí paroží, dančí lopatky, kančí zuby klektáky, obrázky ptáčků a lesních zvířátek, větvičky různých stromů, dalekohled a dokonce i náboje z kulovnice. Samozřejmě, že jeho flinta nás zajímala ze všeho nejvíc. Dokonce jsme měli možnost si na kulovnici sáhnout ….

Děkujeme panu Krušinovi za skvělý odborný výklad a příjemně strávené dopoledne.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Myslivec_v_MS_Jindrichov_11_2021/

Uspávání broučků s lampionovým průvodem                                  3. 11.

Zima už pomalu klepe na vrátka a příroda se chystá k zimnímu spánku… I naše zahrada se chystá ke spánku a spolu s ní všichni broučci, berušky… Aby se jim krásně usínalo, vyrobili jsme úžasné barevné berušky, uspali je broučkovou písničkou a popřáli dobrou noc!! Procházkou s lampiony jsme svítili jako světlušky…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Uspavani_broucku_s_lampionovym_pruvodem_MS_Jindrichov_11_2021/

DISTANČNÍ VÝUKA  9. 11. – 12. 11. 2021

Upozornění!!!

Vážení rodiče,

rádi bychom vás upozornili na změnu termínu vánočního fotografování, přesný termín vám včas oznámíme.

V případě, že vaše dítě onemocní a nebude se moci fotografování zúčastnit, budou vám peníze vráceny v plné výši.

Broučci  U duhy                 29. 10.

Ferda Mravenec – práce všeho druhu

Ferda Mravenec zavítal do třídy U duhy a  děti s ním prožily  krásný týden plný her a zábavy. Vyrobily  si beruškový závěs, hledaly cestu mravenčím bludištěm, zpívaly, cvičily, dozvěděly se spoustu nových informací o hmyzu, vydaly se na procházku hledat broučky,  vyrobily si vlastní puzzle a Ferdu dokonce i nakreslily. Na dobrou noc každý den poslouchaly příběh o Ferdovi a jeho kamarádech.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Ferda_Mravenec_U_duhy_MS_Jindrichov_10_2021/

UPOZORNĚNÍ!!

AKCE USPÁVÁNÍ BROUČKŮ S LAMPIONOVÝM PRŮVODEM SE USKUTEČNÍ VE STŘEDU 3. 11. 2021 V 16.30 HODIN.

Vyhodnocení soutěže ve sběru kaštanů a žaludů         25. 10.

Od 4. října až do 22. října probíhala soutěž ve sběru kaštanů a žaludů. Žaludů se letos urodilo velmi málo, takže se ve školce neobjevil ani jeden. Ale zato kaštanů přinesly děti mooooc. Zkusíte uhodnout kolik kaštanů všechny děti nasbíraly? Představte si, že jich bylo přes 200 kilogramů. Pro kaštanovou nadílku přijel pan myslivec Šrámek, společně jsme mu pomohli  všechny kaštany přesypat do pytlů a pan myslivec nám za celý myslivecký spolek a hlavně za všechna lesní zvířátka moc poděkoval. 

Letošními nejlepšími sběrači byli vyhlášeni Elenka Leszková ze třídy U sluníčka a Josífek Lozert ze třídy U duhy. Blahopřejeme!! A všem ostatním děkujeme za účast a těšíme se zase příští rok…..

              

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Sber_kastanu_soutez_MS_Jindrichov_2021/

Cesta za starými stromy                        20. 10.

Ve středu dopoledne jsme vyrazili na cestu za starými stromy… A kde jinde v Jindřichově najít ty nejstarší stromy? No přece v zámecké zahradě. Stromy zde hrdě a vzpřímeně stojí už několik století a odolávají všem rozmarům počasí i lidí. Poskytují přístřeší ptáčkům, své místo si tu najde nejeden brouček či myška. V jejich korunách se ozývá zpěv ptáků, veverky poskakují z větve na větev a myšky v dutinách stromů tiše a nehnutě odpočívají.. A nás lidi krása stromů pohladí po duši a vykouzlí úsměv na tváři. Jejich pestrobarevné podzimní listy rozzáří oči a provokuje ke zpěvu.

Milé stromy!!

Přejeme vám krásný svátek a žijte na Zemi pro nás ještě spoustu let a století. Jste náš život!!

Touto cestou bychom rádi poděkovali paní Janě Hanuščákové a paní Pavle Dolákové za výborné občerstvení. Děkujeme!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cesta_za_starymi_stromy_10_2021_MS_Jindrichov/

Vítání občánků v Janově 

V neděli 17. října se v Janově uskutečnilo slavnostní vítání občánků. Amálka s Noelkem se pečlivě připravili a zpestřili program přednesem básniček a písničkou.

Nabídka vánočního fotografování                  19. 10.

Týdenní projekt – Den stromů          11. 10. – 15. 10.

Chodím lesem sem a tam,
hlasu stromů naslouchám.
Stojí tady mnoho let,
mohou také vyprávět.

O naší Zemi všechno ví,
samy si o ní vypráví.
Všechno zlé i dobré
ukrývají v sobě.

Pokud my je nezničíme,
přírodu si uchráníme.

….. tento týden jsme se učili o STROMECH, jak jsou důležité pro náš život a měli bychom si jich vážit. Koukněte se, jak si aktivity spojené s tématem užily vaše děti.

 Oslavme společně DEN STROMŮ,  který je ve středu 20. 10. 2021 a pošlete nám jakoukoliv krásnou fotečku se stromem či přírodou….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_stromu_MS_Jindrichov2021/

Draku, dráčku, leť si vzhůru……                          15. 10.

Na jaře jsme zaseli do květináče před školkou spoustu různých semínek zeleniny a zasadili rajčátka, na podzim jsme sklidili úrodu a před školkou nám zůstal jen smutný prázdný květináč.. Že bychom ho rozveselili? Podívejte se, jak se nám to podařilo… 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Kvetinac_MS_Jindrichov10_2021/

Pozvánka na akci Uspávání broučků s lampionovým průvodem….            

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE!!!

TERMÍN AKCE SE PŘESOUVÁ PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ NA PRVNÍ LISTOPADOVÝ TÝDEN, DATUM UPŘESNÍME A BUDEME VÁS VČAS INFORMOVAT!

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!


Copak je to za rány?                                                  13. 10.

Slyším padat kaštany.

Hledám v trávě, kdepak jsou?

Vidím kouli pichlavou.

Už ho mám a hned vím, panáčka z něj vyrobím.

…..přidejte se k nám se sbíráním kaštanů a žaludů, které  po skončení sběru odveze pan myslivec zvířátkům do lesa, a tím jim uděláme velkou radost. A my si z nich můžeme udělat krásnou výzdobu.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Sber_kastanu_MS_Jindrichov_10_2021/

Milujeme pohyb a cvičení                   10. 10.

….. a proto jsme se v letošním školním roce opět přihlásili k projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky, který má pod palcem Česká obec sokolská. 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cvicime_se_Sokolem_10_2021_MS_Jindrichov/

Skvělí pomocníci při výuce         7. 10.

Logico Piccolo a Primo je bezva pomůcka pro všechny děti v mateřské škole. Rozvíjíme paměť, soustředění, pozornost, postřeh, logické myšlení, počítání, zrakové vnímání, prostorovou orientaci – zkrátka procvičujeme naše mozečky…

Šípkobraní                         4. 10. a  5. 10.

Pondělní prosluněné dopoledne jsme věnovali sběru šípků. Vyrazili jsme polní cestičkou rovnou k lesu a zpátky se vraceli s plným košíkem krásných červených plodů. Další den nás čekala výroba a samozřejmě ochutnávka lahodného šípkového čaje plného vitamínů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o blahodárném účinku šípků pro zdraví člověka, ale nejvíce nás zaujal hmoždíř a všichni si ho nutně potřebovali vyzkoušet…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Sipkobrani_MS_Jindrichov_10_2021/

Bramborové hraní                         20. 9. – 24. 9.

Kopu, kopu brambory,

mám jich plné komory,

uvařím je na loupačku,

pozvu na ně naši Kačku,

ta se bude mít,

ta se bude mít!

….. a podívejte se, jak jsme se měli celý týden my!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Bramborove_hrani_MS_Jindrichov_9_2021/

ZVEME VŠECHNY NA BRAMBOROVÉ HRANÍ  !!!           

KDY? 22. 9. v 16.00 hodin ve třídě U sluníčka

Vitamínky ze zahrádky aneb ve zdravém těle zdravý duch                        13. 9. – 17. 9.

Když máš málo vitamínů,

jez ovoce a zeleninu.

Bacily snadno přemohou,

nemoci na tebe nemohou.

Citron je kyselý, mrkev je sladká.

Kiwi je chlupaté, jablka hladká.

Pětkrát denné malou porci

a budou z nás zdraví borci….

Zářijové téma Podzimní čarování jsme si opět užili na plné pecky… Vytvořili jsme výstavku z různých druhů ovoce a zeleniny, samozřejmě nechyběla ochutnávka… Vyrobili jsme si úžasné bedýnky s ovocem, zazpívali si a zatancovali, povídali si a hráli… prostě další báječný týden ve školce 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vitaminy_MS_Jindrichov_9_2021/

Veselá školička 16. 9.

Po dlouhé době k nám opět zavítalo Divadlo Smíšek s legrační pohádkou Veselá školička. Na představení se přijeli podívat i kamarádi z Vysoké a bylo to prima strávené dopoledne,

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Divadlo_Smisek_MS_Jindrichov_9_2021/

Sluníčkové dny na zahradě

Užíváme si krásného slunečného počasí…. 9. 9.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Slunickove_dny_na_zahrade_MS_Jindrichov_9_2021/

U duhy 1. – 10. září

První společné dny dětí ve třídě U duhy…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Trida_U_duhy_MS_Jindrichov_zari_2021/

U sluníčka … září

My jsme malé dětičky, malujeme ručičky, překážky si procvičíme, kotoul vpřed se naučíme……

Umím běhat, umím stát, 9. 9.

nad hlavu si ruce dát.

Umím chodit pomaličku,

Umím hrát si na žabičku.

Umím chodit jako rak,

Věřte mi to, je to tak!

Pohyb je pro naše tělo důležitý, a proto se u nás ve školce hýbeme o sto šest… . Podívejte, co jsme se všechno už naučili…..

https://zsjind