Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

MŠ Jindřichov 2020-21

Léto v MŠ            červenec a srpen

Chcete vědět, co všechno jsme letos o prázdninách v naší školičce zažili? My vám to povíme… Strávili jsme den na pláži, vyrazili do pravěku za dinosaury, věnovali jsme se přírodě, vodě, počasí, povídali si, jak to bylo o žních a hledali pirátský poklad… Posíláme fotografie a přejeme všem krásné prožití posledních prázdninových dnů!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Leto_v_MS_2021/

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Naši noví kamarádi se jmenují Kvak a Žbluňk. Spolu prožíváme spoustu dobrodružství a už se těšíme na další….

Malá maturita           29. 6.

Úterní podvečer patřil předškolákům. Společně s rodiči si zasoutěžili a předvedli své vědomosti a zručnost v různých disciplínách. Za své exkluzivní výkony si všichni zasloužili vysvědčení se samými jedničkami, medaili a drobné dárečky. Tatínci připravovali ohniště, maminky chystaly špekáčky a děti se po vyčerpávajících výkonech vrhly na čerstvě natrhané třešně a melouny. 

Podvečer jsme si náramně užili, bylo fajn. Děkujeme všem rodičům za účast a příjemně strávené společné chvíle. 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mala_maturita_MS_Jindrichov_6_2021/

Slavnostní rozloučení s předškoláky          29. 6.

Opět nám po roce nastala slavnostní chvíle, kdy jsme se rozloučili s našimi předškoláčky. Prezentace fotografií nám umožnila zavzpomínat na první krůčky dětí v naší mateřské škole…..

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Slavnostni_rozlouceni_6_2021_MS_Jindrichov/

Už jsem řidič        24. 6.

Ve čtvrtek jsme se sešli s rodiči na dopravním hřišti u základní školy. Děti si přivezly z domova kola, přilby a chrániče nohou i rukou. Nejprve se seznámily s povinnou výbavou kola a ochrannými prvky, které musí v rámci dodržování bezpečnosti při jízdě na kole používat. Pak si vyzkoušely slalom mezi kužely, následovalo poznávání názvů dopravních značek a práce se semaforem. Na závěr rodiče společně s dětmi luštili křížovku a plnili kvíz s tématem dopravní výchovy. Všem dětem byl předán průkaz cyklisty a sladká odměna. 

Děkujeme rodičům za účast a krásně strávené odpoledne!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Dopravni_vychova_MS_Jindrichov_6_2021/

Tablo našich předškoláků

Den otců            17. 6

Víte o tom, že v neděli 20. června slaví všichni tatínci svátek? My o tom víme , a proto jsem se na tento slavný den náležitě připravili. Jako dáreček taťkům k svátku jsme vyrobili parádní klíče a namalovali jejich portrét. Na zahradě jsme si vyzkoušeli zatlouct kladívkem hřebík do špalku. A šlo to… Jen pozor na prsty!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_otcu_MS_Jindrichov_6_2021/

U hasičů            16. 6.

Paní učitelko, jaké pro nás máte překvapení?

Děti, vydržte chviličku, už tam budeme…

Jééééé, hurááááá, jdeme k hasičům!!!

Děkujeme panu Helienkovi za skvělý výklad a ukázku celého vybavení hasičské zbrojnice, včetně aut, termokamery a spoustu praktických ukázek. Děti byly nadšené a dozvěděly se fůru zajímavých informací.

O tom, že děti návštěva u hasičů zajímala a nadchla, svědčí výrok Matyáška a Davídka: “Až budu velký, budu hasičem!”

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/U_hasicu_MS_Jindrichov_6_2021/

Na zahradě se nenudíme

Novou zahradu využíváme ke cvičení a pohybu, ke hře, ale také ke vzdělávání. Můžete se přesvědčit sami, mrkněte…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Na_zahrade_se_nenudime_MS_Jindrichov_6_2021/

Cestováním za poznáním         11. 6.

Naším nejrozsáhlejším tématem v roce je téma Cestováním za poznáním. Učíme se o přírodě, o naší vlasti, o cizích zemích, ale také podrobněji poznáváme místo, kde žijeme – naši vesnici. V pátek 11. 6. jsme se vydali naši malebnou vesničku prozkoumat… Cestou jsem se zastavili u Obecního úřadu, kde nás zaujal znak obce. Pak nás čekalo několik zajímavých a důležitých budov naší obce – kostel svatého Mikuláše, budova knihovny se společenskou místností a třídou k výuce hry na hudební nástroje a hudební nauky, pošta, domov pro seniory, hasičská zbrojnice. A na závěr foto před základní školou, kam jednou budeme chodit….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cestovanim_za_poznanim_MS_Jindrichov_6_2021/

Sportem ku zdraví aneb Cvičíme se Sokolem po celý rok

Po celý školní rok jsme pilně cvičili se Sokolíkem Pepíkem a jeho zvířecími kamarády. Vyzkoušeli jsme různé cviky, atletiku, gymnastiku a za odměnu nám Česká obec sokolská poslala krásné dárečky, medaile a diplom. Určitě se do projektu přihlásíme i příští školní rok. Cvičení a pohyb nás totiž moc baví!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cvicime_se_Sokolem_MS_Jindrichov_6_2021/

Zdravé mlsání ke Dni dětí           4. 6.

Děkujeme  mamince Mirečka – paní Adámkové za dáreček ke Dni dětí – hromadu zdravých želatinových bonbonků Rakytníčků. Moc nám chutnaly.

Děkujeme!!

A trocha nezdravého mlsání….

Výlet do ZOO          1. 6.

Den dětí jsme oslavili společně s kamarády z Vysoké výletem do zoologické zahrady v Ostravě. Nejprve jsme si o zvířátkách povídali ve školce a ukázali si je na obrázcích, a pak za nimi vyrazili do ZOO a zhlédli je naživo. A stálo to za to!! Některá zvířátka jsme si na památku dokonce sami vyfotili tablety, které používáme při ICT výuce ve školce. Výlet se nám moc líbil a snad zase brzy někam vyrazíme….

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vylet_ZOO_Ostrava_MS_Jindrichov_6_2021/

Jede, jede koloběžka           24. 5. – 28. 5.

Každoročně se věnujeme tématu Dopravní výchova – bezpečnost silničního provozu. Ani letošní rok není výjimkou. Po celý týden jsme si s dětmi povídali o bezpečném chování na silnici, o předcházení úrazům. Děti se naučily poznávat některé dopravní značky, dopravní prostředky a jejich zvuky. Nechybělo “skládání kola”, ale také jízda na koloběžkách a odrážedlech – samozřejmě dle pravidel silničního provozu.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Dopravni_vychova_MS_Jindrichov_5_2021/

Vůně jara              10. 5. – 21. 5.

Cítíte také tu vůni? Vůni jara? Omamnou vůni rozkvetlých šeříků, konvalinek a mnoha dalších jarních květin. Jaro je úžasné!

Jaro jsme vnímali a poznávali všemi smysly. Ať už lesní procházkou, plněním domácího úkolu, setím a sázením rostlin, nebo třeba výrobou herbáře. Jaro je prostě úžasné!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vune_jara_MS_Jindrichov_5_2021/

Za zvířátky do ZOO

Dne 1. 6. 2021 jedeme na výlet do ZOO v Ostravě.

Odjezd autobusu od MŠ Jindřichov v 8.00 hod.

Stravné bude na tento den odhlášeno.

Dětem dejte jídlo a pití na celý den do batůžku NA ZÁDA! Oblečení dle počasí. Předpokládaný návrat 15.30 hodin.

Výlet bude hrazen z Fondu rodičů.

Maminky slaví svátek            7. 5.

Co já ti, maminko, k svátku dám,

utrhnu v zahrádce tulipán,

červený tulipán nebo žlutý,

DNES PŘEJÍ MAMINKÁM VŠECHNY DĚTI!!!

Letí, letí černý mrak,                     26. – 30. 4.

ano, ano je to tak.

Čarodějka v černém hávu

letí dneska na oslavu,

u ohně si poskočí,

dokola se zatočí.

Tady se jich točila celá třída. Všichni přišli v kostýmech a den si náležitě užili. Soutěž stíhala soutěž a rejdění a dovádění nebralo konce. Bavili jsme se celý týden – z míchání lektvarů, letu na koštěti, zaklínadel a plnění úkolů ježibaby Elvíry si každý odnesl osvědčení, řidičák na koště i medaili.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Slet_carodejnic_MS_Jindrichov_4_2021

Slunce vstává nad horami                   27. 4. 2021                                  

všechno živé vstává s námi.

Ptáci, mušky, celý les,

písně letí do nebes,

zahradu si pohrabem,

 bude se nám líbit všem…

…a proto jsme se pustili všichni do práce. Sbírali jsme šišky, větvičky, kamínky, hrabali a čistili všechna zákoutí. Podívejte se! 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Pomahame_na_zahrade_4_2021MS_Jindrichov/

Vstávej semínko holala…..                               duben

O semínka jsme se starali, dopřáli jim slunce, vodu a teplo, zkrátka všechno, co ke svému růstu potřebují. Nevyrostla fiala, ale řeřicha. Co jsme si vypěstovali, to jsme si také snědli. MŇAM!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vstavej_seminko_4_2021/

Distanční výuka  3. 5. – 7. 5. 2021

Modrá planeta          12. 4. – 23. 4.

Modrá planeta – jedno z nejoblíbenějších a nejzajímavějších témat v roce. Děti se seznámily s naší planetou Zemí, s možnostmi, jak ji chránit a neubližovat jí. Planeta Země je naším domovem. Aby se nám na ní dobře žilo, musíme se o ni pěkně starat. Proto se děti naučily  třídit odpad do kontejneru patřičné barvy, pověsily ptáčkům krmítka se zobáním na stromy na školní zahradě. Protože na naší planetě nežijí pouze lidé a zvířata, ale i rostliny, vyzkoušely si děti zasít řeřichu a následně o ni pečovat. Co k životu taková rostlinka potřebuje?? Na vycházce se učily pojmenovávat jarní květiny a osvěžily si paměť při plnění Jarní stezky u naší mateřské školy. Co všechno můžeme najít v rybníce a co do něho patří, si děti vyzkoušely s udicí v ruce…  Ve výtvarných činnostech si vyrobily kamaráda skřítka Environmentálka z odpadového materiálu a krásné chobotničky. Děti si vyzkoušely různé pokusy s vodou, která samozřejmě také neodmyslitelně patří k naší planetě a své mozečky procvičily při vzdělávacích programech na interaktivní tabuli a tabletech. Svátek Země všichni oslavili  v modrém oblečení.  A proč zrovna v modrém? Protože PODPORUJEME MODROU PLANETU!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Modra_planeta_2021_MS_Jindrichov/

Distanční výuka  26. 4. – 30. 4. 2021

Už jsem malý záchranář            21. 4.

Ve středu 21. 4. 2021 přišla k nám do školky paní učitelka Baruška seznámit nás se základy první pomoci. Na figuríně „ Evženovi „ nám ukázala všechny důležité orgány v těle a vysvětlila, k čemu slouží. Učili jsme se, jak zahájit první pomoc, položit osobu do stabilizační polohy, obvázat nohu, ruku. Prakticky jsme si to vyzkoušeli na svých kamarádech i dospělých. Přednáška s Baruškou se nám moc líbila, za absolvování programu první pomoci jsme obdrželi titul MALÝ ZÁCHRANÁŘ.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Prvni_pomoc_4_2021_MS_Jindrichov/

Dominiček zdraví všechny kamarády ze školky         15. 4.

Dominiček pozdravuje všechny kamarády a poslal nám fotečky, jak doma tráví volný čas. Rád maluje, tvoří, hraje si se svou mladší sestřičkou a mamince pomáhá s vařením.

Dominičku, taky tě zdravíme a děkujeme za krásné fotky!!!

Distanční výuka  12. 4. – 23. 4. 2021

Distanční výuka  6. 4. – 9. 4. 2021

Děkujeme všem rodičům za skvělou spolupráci při distanční výuce a zasílání krásných fotografií a pozdravů z domova!!!

Mařenka a Matýsek posílají pozdrav z domova

Matýsek pilně a svědomitě plní distanční výuku a Mařenka mu statečně a s plným nasazením pomáhá. Mařenka se učí zdobit perníčky, chce být šikovná jako její maminka. Společně s bráškou vyrobili Vlasáky, sbírali odpadky v lese a navštívili “krále smrků”.  Děkujeme za krásné fotečky a posíláme pozdrav 🙂

Překvapení na procházce…          

Každý rok na Velikonoce zdobí Rozárka nádherný sváteční stromeček “vejcovník”. Co myslíte, no není úžasný? Na společné procházce s maminkou je čekalo překvapení – potkaly rodinku ušáků…. Krásné Velikonoce!!!

Floriánkův hokus pokus

Floriánek doma vůbec nezahálí… Společně se svými sourozenci vyzkoušel pokus s mrkvičkou a povedl se…Zasel velikonoční osení trošku netradičně a už roste… V sobotu vyrazil do zákoutí Petrovic a s kamarády uklízel nepořádek… Maluje, volné dny rád tráví v přírodě s celou rodinou, a tak to má být..

Posíláme pozdrav do Petrovic 🙂

Velikonoce u Rozárky           29. 3.

Rozárka neustále něco tvoří. Tentokrát zdobila velikonoční vajíčka. Podívejte se, jak se jí zdobení náramně povedlo!!

Distanční výuka  29. 3. – 1. 4. 2021

Pokud udržujete doma různé velikonoční tradice – pečení beránka, zdobení a barvení vajíček, pletení pomlázky.. Pochlubte se a pošlete nám fotografie…

Přejeme vám krásné prožití velikonočních svátků. Mějte se krásně!!! Personál MŠ Jindřichov.

Doma se nenudíme….          25. 3. 2021

O tom, že se děti doma rozhodně nenudí, nás přesvědčily fotografie, které nám poslali Floriánek,  Rozárka a Kubíček. Floriánek se dokonce držel tématu distanční výuky pro tento týden a vyrobil s maminkou úžasnou Mořenu. Mamince vyrobil krásnou kytici pampelišek a sobě pro radost pejska technikou origami. Rozárka se pečlivě připravuje na velikonoční svátky, tvoří, pomáhá mamince při pečení a procvičuje mozeček při plnění distanční výuky. Kubíček rád skládá puzzle a první jarní den pomáhal rodičům s úklidem sněhové nadílky.

Děkujeme za zaslané fotografie a posíláme pozdrav ze školky!!!

Ponožky na nožky                22. 3.

21. březen je světovým dnem Downova syndromu. Na podporu lidí s touto chorobou si každoročně oblékáme právě v tento den na nožky dvě odlišné ponožky. Letos se do této výzvy zapojilo mnoho rodičů s dětmi z naší školky. (i babička s dědečkem a jeden pejsek)  🙂

Chtěli bychom vám velmi poděkovat za váš zájem, za podporu “dobré věci” a za úžasnou spolupráci! Děkujeme, jste skvělí!!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Ponozkovy_den_MS_Jindrichov_3_2021

Zajímá vás, kolik se letos sešlo fotografií pestrobarevných ponožek? Mrkněte na odkaz níže…

https://zsjindrichov.cz/

Jarní stezka u MŠ                22. 3.

Huráááá ke školce!!

Přivítejme společně jaro poznávací stezkou, kterou jsme pro vás připravili před naší mateřskou školou. Přijďte se podívat a vyzkoušet si své znalosti…

AHOOOOJ KAMARÁDI!!! 19. 3. 2021

Tentokrát zdraví své kamarády ze školky Anička, Kájíček, Rozárka, Floriánek a Davídek s Deniskem. Děkujeme za zaslané fotografie a zároveň inspirace k tvoření a trávení volného času…. Také posíláme pozdrav!

Distanční výuka  22. 3. – 26. 3. 2021

NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU.                    16. 3.

Možná jste si všimli na webových stránkách základní školy letošní Ponožkové výzvy, která se každoročně na celém světě pojí s 21. březnem.

Co říkáte, přidáme se?

 Jako rodiče víme, co se nám pod touto výzvou vybaví, a jsme nesmírně šťastni za zdraví všech našich dětí. Ale co tak v tento den, kdy stejně přemýšlíme, čím děti zabavit, nabídnout aktivitu i pro naše nejmenší a společně s nimi si ráno obléct každou ponožku jinou, úplně ztřeštěnou, a jen tak jim říct, že jejich odlišnost nevadí. Určitě se spolu svým strakatým nohám i zasmějete. Pokud nám pošlete do neděle 21. 3. foto, třeba celé rodiny, sousedů i známých v barevných ponožkách na adresy zabranska@zsjindrichov.cz, halirova@zsjindrichov.cz,  možná se společně podaří posunout počet zúčastněných někam hodně vysoko.

Zapoj se do Ponožkové výzvy a pomůžeš šířit informovanost, odstraňovat bariéry a předsudky, které mezi námi přetrvávají.

Poslední ohlédnutí za zimou                           15. 3.

Brzy nastane první jarní den a s ním spoustu nového jarního tvoření a radovánek….

Nabízíme vám poslední ohlédnutí za zimním tvořením našich dětí v mateřské škole.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Ohlednuti_za_zimou_MS_Jindrichov_3_2021/

Sárinka a Josífek posílají pozdrav z domova všem kamarádům ze školky!

Děkujeme

Distanční výuka  15. 3. – 19. 3. 2021

Vážení rodiče!

Distanční výuka je povinná pro všechny děti, které plní povinnou předškolní docházku (děti, které půjdou v září do školy, ale i ty děti, které budou mít od září odklad školní docházky). Vyplněné úkoly a pracovní listy přineste s sebou do MŠ hned, jakmile skončí vládní nařízení a MŠ bude opět otevřena.

Týdenní distanční výuku, prosíme, vždy sepněte sešívačkou nebo kancelářskou sponkou. Pokud nemáte možnost tisku, můžete si vytištěné materiály vyzvednout v mateřské škole každý den od 7.00 do 10.00 hodin.

Co děláte celý den? Pomáháte rodičům? Hrajete si? Tvoříte? Podělte se s námi o své zážitky a pozdravte touto cestou své kamarády. Fotky zasílejte na email: robenkova@zsjindrichov.cz nebo hanuscakova@zsjindrichov.cz, nebo prostřednictvím sociálních sítí.

Děkujeme za spolupráci. Kolektiv učitelek MŠ.

Distanční výuka  8. 3. – 12. 3. 2021

U 3. úkolu – zelenina – pojmenuj a vybarvi všechnu zeleninu. Dvě věci do zeleniny nepatří – najdi je.

Naučte se básničku:

SPORTOVEC  

Ať je zima nebo mráz,

nebojí se žádný z nás.

Ať si mrzne, ať je zima,

zimní sporty, ty jsou prima.

Moje tělo a oblečení                

Od 23. února jsme se věnovali tématu moje tělo a oblečení. Na pomoc nám přispěchal Evžen, učební pomůcka dětí  ZŠ, která nás velmi zaujala. Naučili jsme se názvy některých částí těla a orgánů, určovali, kde se v našem těle ukrývají, kreslili a lepili, vytvářeli obrys lidského těla. K výuce jsme využili spoustu pomůcek, které paní učitelky vyrobily. Pracovali jsme s encyklopedií Lidské tělo, „ošetřovali“ různá zranění a přitom nás paní učitelky poučily o bezpečném chování a předcházení úrazům. Nezapomněli jsme ani na teplé oblečení, vždyť teď v zimě je nutností a v „ šatníku“ nám přibylo několik krásných zimních kousků vyrobených tiskáním bramborovými razítky.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Moje_telo_a_obleceni_MS_Jindrichov_2021/

Masopustní karneval      26. 2.

O Masopustu jsme si povídali už minulý týden. Děti vyráběly šašky, kreslily a stříhaly, seznámily se s tradicí Masopustu v příběhu z knihy Chaloupka na vršku a v pátek vyvrcholilo masopustní veselí karnevalem. Už od rána se třída plnila různými pohádkovými bytostmi – zavítaly k nám čarodějnice, víly, princezny, doktoři, kostra, dokonce i taťka Šmoula a spousta dalších krásných masek. Hned na začátku čekala děti promenáda a představení své masky. Během dne plnily děti různé úkoly – chytání míčku do kornoutu, házení balónů do koše, přenášení míčku na lžičce přes lávku. Samozřejmě o Masopustu nesmí chybět trocha tance a zpěvu, a tak jsme si všichni zatancovali taneček Hoky toky a čokoládu od Dády Patrasové. Za krásné masky a správné karnevalové řádění si děti domů odnesly medaile, diplomy, balónky a malou sladkost. Celý den měl příjemnou, usměvavou atmosféru. Děkujeme rodičům za krásně připravené masky.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Masopust_2021_Ms_Jindrichov/

Den s Krtečkem       22. 2. 2021

21. 2. 2021 by se dožil 100 let pan Zdeněk Miler – autor světoznámé postavičky Krtečka.

V pondělí jsme prožili krásné dopoledne s Krtečkem, pro mnohé z nás nejmilejší a nejoblíbenější pohádkovou postavičkou. Přečetli jsme si pohádku Krtek a Vánoce, vyrobili zápich, poskládali puzzle, vybarvili omalovánku a dokonce i Krtečka vlastnoručně nakreslili jako domácí úkol. Všem se nám moc povedl.

A víte, jak vlastně vznikla postava Krtečka? Že ne? Tak tedy dobře poslouchejte……

Dostal úkol. Najít nové zvířátko do pohádky. Zdánlivě jednoduché zadání, ale mladému animátorovi zamotalo hlavu. „Snad dva měsíce jsem koukal z okna a přemýšlel. Jednoho dne jsem se šel projít do lesa, vylezu na louku, najednou zakopnu, prásk ho a ležím. Vedle mě krtina a mně svitlo. Sláva! Letěl jsem domů a vyndal Brehmův život zvířat.“ A tak se zrodil legendární krtek.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_s_Krteckem_2_2021_MS_Jindrichov/

Distanční výuka  1. 3. – 5. 3. 2021

Naše tělo zavítalo do školky          25. 2.

Článek i s fotkami si můžete prohlédnout na hlavních stránkách: https://zsjindrichov.cz/archives/47356

Kdo tu skákal hop a hop        16. 2.

V úterý jsme se vydali po stopách zvířátek… Vyzbrojeni lupami a velikou zvědavostí jsme zamířili rovnou k lesu, tam přece určitě nějaké stopy najdeme… A našli jsme! Tady skákal zajíček, tady se procházela srnka… Jééé a čí je tato stopa? To je přece stopa kočičky, ale ta v lese nežije. Asi šla prozkoumávat stopy stejně jako my…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Kdo_tu_skakal_hop_a_hop%2C_MS_Jindrichov_2_2021/

Distanční výuka  22. 2. – 26. 2. 2021

Distanční výuka  15. 2. – 19. 2. 2021

Distanční výuka   8. 2. – 12. 2. 2021

Distanční výuka   1. 2. – 5. 2. 2021

Přečtěte si každý den jednu pohádku, pak napište název pohádky, kterou jste četli a děti nakreslí k dané pohádce obrázek. Opakujte naučené básničky z předešlého týdne, kdo se naučil jen jednu, může se naučit ještě i tu druhou. 

Distanční výuka  25. 1. – 29. 1. 2021

Pátý úkol – děti nakreslí obrázek k říkance, kterou se budou učit zpaměti.

Z důvodu uzavření MŠ Jindřichov z důvodu nemoci od 25. ledna nebude distanční výuka k dispozici u učitelek v MŠ. Materiály, si prosím, vytiskněte, kdo nemá možnost tisku, stačí, když děti nakreslí obrázek k básničce a zvlášť na papír vypracují první dva pracovní listy – trojúhelníky a tučňáky.

Distanční výuka  18. 1. – 22. 1. 2021

Sněhobílé hraní             13. 1.

Letos nám počasí opravdu přeje. Sněhová nadílka je úžasná… Ve středu jsme si s bílým snížkem trošku pohráli a zaexperimentovali – obarvili ho různými barvami, zkoumali pod lupou sněhové vločky a kusy křišťálového ledu. Trochou sněhu jsme naplnili hrníček a přinesli s sebou do třídy, abychom zjistili, co se se sněhem děje v teple a zda je opravdu tak sněhobílý, jak vypadá. Nakonec nám pod rukama  vyrostl sněhuláček panáček – náš nový kamarád. 

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Snehobile_hrani_MS_Jindrichov_1_2021/

Kašpar, Melichar a Baltazar                6. 1.

My tři králové jdeme k vám,

štěstí, zdraví vinšujem vám…

Svátek Tří králů jsme si náramně užili. Zazpívali jsme si, připomněli starý biblický příběh o příchodu Tří králů do Betléma, zahráli divadlo, vyrobili královskou korunu, betlémskou hvězdu a postavy Kašpara, Melichara i

Baltazara.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Tri_kralove_MS_Jindrichov_2021/

Distanční výuka  11. 1. – 15. 1. 2021

Ježíšek naděloval!!!                                     4. 1.

Tentokrát Ježíšek naděloval trošičku později, než bývá zvykem, ale to jen proto, aby si dárečků užilo co nejvíce dětí. Mnoho dětí před Vánocemi onemocnělo a z dárečků by se radovala jen hrstka z nás… A radost byla opravdu veliká.. Děkujeme Ježíšku!!!

Za finanční příspěvek na část dárečků děkujeme panu Hanuščákovi.  

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vanocni_nadilka_MS_Jindrichov_2021/

Vykvetla nám barborka                    4. 1.

Takové krásné překvapení na nás čekalo při příchodu do školky po vánočních prázdninách. Vykvetla nám barborka. Podívejte …

Rozvíjíme čtenářskou pregramotnost…

Do mateřské školy jsme dětem objednali  časopis Šikulka, výborná inspirace pro práci s předškoláky.

Důležité upozornění!!!

Distanční výuka  4. 1. – 8. 1. 2021

Předvánoční čas

Celý prosinec se nesl v duchu příprav na ty nejkrásnější a dětmi nejmilovanější svátky v roce – Vánoce. Nyní máte možnost nahlédnout pod pokličku našich krásně prožitých prosincových dnů v mateřské škole.

Přejeme všem krásné Vánoce, hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti a do nového roku 2021 vykročte tou správnou nohou!!!

Děti a personál MŠ.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Predvanocni_cas_MS_Jindrichov_2020/

Nová zahrada

Naše zahrada dostala nový kabát. Přibyly zbrusu nové edukační prvky, dvě obří indiánské týpí, prolézačka, hmatový chodník, mlhoviště, květináče na kytičky nebo bylinky s plastovým sudem na odchyt dešťové vody, klec pro králíka a vytoužený zahradní domek na ukládání hraček. Nejprve děti samozřejmě musely vyzkoušet všechny novinky, pak pomáhaly se stěhováním hraček do domečku. Naše nová zahrada se nám moooc líbí.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Nova_zahrada_MS_Jindrichov_2020/

Zdobíme stromeček                    9. 12.

Stromečku, vstávej, ovoce dávej,

umyj se, ustroj se, je Štědrý den!

Už jen 15 dní a přijde k nám domů Ježíšek. Ale do školky určitě přijde dříve. Už se moc těšíme a musíme nazdobit stromeček. Ve středu jsme se na to vrhli a při poslechu a zpěvu vánočních koled nám to šlo pěkně od ruky. Ježíšku, už můžeš klidně přijít!!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zdobime_stromecek_MS_Jindrichov_2020/

Mikulášská nadílka s čertím rejděním              4. 12.

Od brzičkého rána se ve třídě U sluníčka scházeli čerti, sem tam poletoval usměvavý anděl. Dnes se totiž u nás ve školce koná sešlost všech čertíků z Jindřichova a jeho blízkého okolí. Když konečně dorazil i poslední čert, začalo čertí rejdění. Čertíci soutěžili v různých disciplínách a s takovou vervou, až se jim od kopyt prášilo… Pak si zatancovali, zazpívali, vyrobili čertí a mikulášské ozdůbky a kde se vzal, tu se vzal, pod okny Mikuláš stál. To bylo křiku…. Největší odvážlivci z řad čertů přednesli básničku, jiní se schovávali za paní učitelkou. Ale sladká odměna čekala na všechny čertíky i anděly.

Tímto bychom chtěli poděkovat za sponzorský dar v podobě balíčků plných dobrot paní Dolákové a panu Hanuščákovi a za ztvárnění Mikuláše, čerta a anděla paní Janě Hanuščákové a slečnám Pavle Dolákové a Lucii Hanuščákové.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka_Jindrichov_2020/

Mikulášské tvoření               3. 12.

Ve čtvrtek měly děti z obou tříd napilno. Nejprve  si povídaly o životě svatého Mikuláše, pak tvořily „s Mikulášem“ krásné vánoční ozdoby, které si odnesou s sebou domů a pověsí na stromeček.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mikulasske_tvoreni_Ms_Jindrichov_2020/

Tajemný adventní kalendář               1. 12.

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se ve třídě U duhy adventní kalendář plný sladkého překvapení. Je totiž 1. prosince a my dnes můžeme ochutnat překvapení z prvního kornoutku.

Za sladké překvapení v kalendáři děkujeme maminkám Veronice Hluštíkové a Monice Jehličkové.

První sníh a sněhulák          30. 11.

Jupííí, padá sníh, hurááá…..

První sníh znamená pro naše děti vždycky velikou radost. Anička postavila sněhuláčka, některé děti dělaly andílky ve sněhu a ve školce si nakonec všichni vyrobili krásného andílka z papíru.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Prvni_snih_Ms_Jindrichov_2020/

POZOR!!!

ZMĚNA TELEFONNÍHO ČÍSLA MŠ JINDŘICHOV

602 462 822

Čím budu?              26. 11.

V rámci projektu Šablony II., do kterého je naše mateřská škola zapojena, byly dětem do třídy U sluníčka pořízeny úžasné domečky určené k zážitkovému učení. Paní učitelky domečky vyzdobily barevnými malůvkami, bylo zakoupeno vnitřní vybavení v podobě kuchyněk, ponku, toaletních stolků a spousty různých doplňků. Pod rukami paní učitelky Lenky vznikla dílnička U Šroubka, cukrárna U veselé vařečky a kadeřnictví U Lokýnky.

Paní učitelky Markéta a Míša využily domečky k projektu – Čím budu? Děti ze třídy U sluníčka zažily krásné dopoledne – naučily se taneček Řemesla a písničku Každý má své povolání, jako doprovod použily netradiční Orffovy nástroje – pokličky, hrnce, vařečky, skleničky, lžičky, zkrátka vše, co používá ke své práci kuchař. Povídaly si o různých povoláních a řešily otázku – čím bych chtěl být, až vyrostu? Největší radost dětem udělaly opravdické kostýmy hasiče, policisty, lékaře, kuchaře, včelaře a spousty dalších, které si mohly vyzkoušet na vlastní kůži…

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cim_budu_projektovy_den_v_MS_Jindrichov_11_2020/

UPOZORNĚNÍ!!

Vážení rodiče, 

od 1. 12. mohou opět docházet do mateřské školy všechny děti. Nošení roušek v prostorách MŠ je i nadále povinné, děti vstupují do budovy bez doprovodu rodičů.

Děkujeme za pochopení.

První mrazík         26. 11.

S kamarádem mrazíkem děti vyčarovaly úžasné kresby…

Oznámení  rodičům

Vážení rodiče, 

v pondělí 30. 11. 2020 mají povinnost nastoupit do MŠ všechny děti, které plní povinnou předškolní docházku, tj. děti, které příští rok půjdou k zápisu do 1. třídy ZŠ.

Poslední střípky podzimu             26. 11.

Podzim pomaličku končí….

V neděli zapálíme první svíci na adventním věnci a čeká nás kouzelný čas adventu, který opět naplníme vánočním tvořením, zdobením stromečku, pečením cukroví a spoustou dalších krásných a zajímavých činností.

Nabízíme vám ke zhlédnutí poslední střípky podzimu (fotografie byly pořízeny v měsíci září, říjnu a listopadu).

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Posledni_stripky_podzimu_MS_Jindrichov_2020/

Distanční výuka – 23. 11. – 27. 11.

Slavíme se svatým Martinem                                11. 11.

Vezu, vezu nadílku, na sněhovou postýlku,

rolničky už čekají, podkovičky klapají.

Na sněhovou postýlku si asi ještě chvilku počkáme….. Čekání si zkrátíme zábavou a spoustou zajímavých činností, třeba cvičením s koníkem svatého Martina, výrobou podkoviček, hus, koníka, meče a samozřejmě tradičním pečením svatomartinských rohlíčků, letos s jablečnou a povidlovou náplní. Mňam!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Sv.Martin_MS_Jindrichov/

Distanční výuka – 16. 11. – 20. 11.

Podzimni prochazka

Distanční výuka – 9. 11. – 13. 11.

Halloweenské tvoření          30. 10.

U nás Dušičky, v cizině Halloween, nám je to fuk… Každý rok si tento svátek naplno užíváme, a ani letos jsme neudělali výjimku. Některé děti přinesly vydlabané a vyřezané dýně, které jsme si společně rozsvítili. K vytvoření strašidelné atmosféry jsme si vyrobili fantastické papírové čarodějnice a létající duchy. A protože je listopad – listy, let a pád – vyzkoušeli jsme frotáž listů a povedla se, co myslíte?

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Halloween_Ms_Jindrichov_2020/

Distanční výuka – 19. 10. – 23. 10.

Distanční výuka – 8. 10. – 16. 10.

Distanční výuka – 2. 10. – 6. 10.

Den stromů          20. 10.

V úterý jsme společně ve školce oslavili DEN STROMŮ.

Ráno jsme se tradičně přivítali básničkou a pohlazením. Hra Vítr a listy nás zahřála a po ránu všechny příjemně osvěžila…Následně jsme se na obrázcích seznámili  s jednotlivými fázemi růstu stromu a na strom si také zahráli – od semínka po velký statný strom. Na protažení celého těla jsme si zacvičili s říkankou Foukej, foukej větříčku. Když jsme byli zahřátí a protažení, začal závod s barevnými listy. Roztřídili jsme je podle barev, velikosti (větší x menší, hodně x málo). Děti si formou hry procvičily prostorovou orientaci. Také si každé dítko vyrobilo svůj vlastní podzimní strom. K výrobě nám stačily naše ručičky, které jsme si obkreslili a vybarvili a korkem natiskli barevné listy. Na interaktivní tabuli jsme sledovali vzdělávací video o stromech a poslechli si krásnou píseň pánů Svěráka a Uhlíře – Stromy a společně si zazpívali. Na závěr tohoto svátečního dne jsme vyrazili na procházku, kde proběhla názorná ukázka podzimních stromů a listů v jejich pestrobarevné  kráse. Děti navlékaly různé listy na klacík jako náhrdelník pro paní Zimu. Projektový den se vydařil a všichni si s sebou odnášeli spoustu zážitků, dojmů a nových vědomostí.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_stromu_Ms_Jindrichov_2020/

Šípkobraní                  21. 10.

Ve středu jsme si ve školce užili prima šípkový den.

Ráno nás neminul náš přivítací rituál a pohlazení. Následovala krátká rozcvička a hra Na stromy. V komunitním kruhu jsme vedli rozhovor na téma šípkový keř a jeho plody. Děti si takový keř dokonce i vyrobily – technikou foukání barvy a otiskem prstíku. Samozřejmě k vytvoření té správné atmosféry nesměla chybět pohádka O Šípkové Růžence, kterou děti zhlédly na interaktivní tabuli. Pak se všichni společně vydali na voňavou podzimní procházku a sbírali rudé šípky a nasbírali jich plný košík. Aby paní kuchařka mohla z šípků připravit lahodný, voňavý, chutný a především moooc zdravý čaj, museli děti plody šípku nadrtit v hmoždíři, aby pustily šťávu, pak vložit do hrnce, a pak už jen vypít…… Mňam!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/SIPKOBRANI_Ms_Jindrichov_2020/

P O Z O  R  !      P O Z O R   !

V Y H O D N O C E N Í

Sběru kaštanů a žaludů se zúčastnilo celkem 22 dětí,

12 ze třídy U sluníčka a 10 ze třídy U duhy.

Kdo vyhrál? No přece zvířátka, která si na dobrotách v zimě smlsnou.

A nejlepší sběrači? Všichni, kteří se zúčastnili.

TOP hraboši:

  1. třída Elenka L.
  2. třída Rozárka J.

Velký dík od myslivců všem, kteří se ke sběru přírodnin přidali. V úterý 20. 10. jsme jim dobroty pro zvířátka předali.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/soutez_ve_sberu_kastanu_a_zaludu_MS_Jindrichov_2020/

Drakiáda              22. 10.

Podívejte, milé děti,

co to tam na obloze letí.

Je to papírový drak,

vyletěl až do oblak.

Létá si tam mezi mraky,

zamávejte na něj taky.

V pondělí  12. října jsme si v naší školce udělali Dračí den.

Ráno jsme se rozehřáli s dráčkem Mráčkem dračí honičkou a protáhli dračí rozcvičkou od hlavy až k patě. Procvičili jsme všechny barvičky a geometrické tvary při vybarvování omalovánky papírového draka. Naučili jsme se další krásnou básničku, tentokrát samozřejmě vhodnou k tématu – O drakovi. Poslechli jsme si a naučili písničku Vyletěl si pyšný drak, která se nám moc líbila. Po svačince si každý vyrobil vlastního papírového draka z korálků a teď nám zdobí školku. A samozřejmě nesmělo chybět samotné pouštění draka. Děti byly nadšené a pobíhaly s drakem po hřišti jako o závod, za chvilku měly červená líčka a široký úsměv na tvářích. 

Děkujeme paní Anděle Babíkové, vedoucí prodejny Dům barev v Krnově, za sponzorský dar pro děti – papírové draky.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Drakiada_Ms_Jindrichov_2020/

OZNÁMENÍ !!!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!                      8. 10.

Prosíme rodiče dětí, které plní povinnou předškolní docházku a vzhledem k nynější situaci nenavštěvují mateřskou školu, aby se spojili s učitelkami v MŠ, které jim osobně předají materiály k distanční výuce. Děkujeme za spolupráci. 

POZOR, POZOR !!!                                        1. 10.

Vyhlašujeme soutěž ve sběru kaštanů a žaludů.

Košík plný vitamínů                   25. 9.

Měsíc září již tradičně patří ovoci a zelenině. Děti i paní učitelky dostaly domácí úkol a po celý týden přinášely různé druhy ovoce a zeleniny a společně si uspořádaly výstavku. Ochutnali jsme ovoce i zeleninu doslova všemi smysly. Krájeli jsme, loupali, dlabali, strouhali, smažili, ochutnávali, porovnávali váhu i délku, velikost, barvy, tvary, rozlišovali dle vůně… Učili jsme se rozpoznat jednotlivé kuchyňské náčiní a správně a bezpečně s ním zacházet, dokonce jsme si vlastnoručně připravili těsto a usmažili cuketové placičky a ti, kteří tvrdili, že cuketu nejí, se nakonec oblizovali až…. To byla dobrota. Vždyť takové jídlo, které si připravíme sami, to přece chutná nejvíc. Naučili jsme se básničku o jablíčku, písničku o řepě s doprovodem na hudební nástroje, hráli pexeso, ovocné domino, vyplňovali pracovní listy s danou tematikou, pracovali se vzdělávacími programy na interaktivní tabuli, tancovali a cvičili, skládali různé druhy ovoce a zeleniny z odpadového materiálu – konkrétně z vršků pet lahví a vyzkoušeli různé výtvarné techniky – muchláž, otisk, malování temperami i pastelkami, lepení a skládání papíru. Samozřejmě nechyběla vycházka po okolí a pozorování ovocných stromů a jejích plodů. Děti od Sluníčka si vyzkoušely práci se zahradnickým nářadím a dětem od Duhy vypůjčily konev potřebnou ke ztvárnění jedné známé pohádky….Uhodnete které?

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Kosik_plny_ovoce_MS_Jindrichov_9_2020/

Sponzorský dar                

Děkujeme firmě Hanystav za sponzorský dar v podobě dopravních značek. Děti si ihned značky vyzkoušely při hře Na autíčka a skvěle se pobavily. Děkujeme!

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/sponzorsky_dar/

Podmořský svět

O krásnou výmalbu  umývárny ve třídě U duhy se postaraly paní učitelky Lenka a Miriam. 

Vážení rodiče, 

omlouváme se, ale v současné době je telefonní spojení do MŠ Jindřichov nefunkční. Odhlašujte, prosím, absenci a stravu  dítěte u vedoucí školní jídelny paní Hanslíkové na tel. čísle – 554 641 745 nebo 702 086 972 nebo prostřednictvím emailu – jidelna@zsjindrichov.cz. 

Děkujeme za pochopení.

Zářijové dny v MŠ                   4. – 11. 9.

Září je tady. A jsme opět ve školce. Na děti ze třídy U duhy čekalo obrovské překvapení – nová lehárna. A hned první den ji měly možnost vyzkoušet… Letos jsme se opět zapojili do projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky, který pořádá Česká obec sokolská a už pilně cvičíme. V každodenní logopedické průpravě nacvičujeme správné dýchání a procvičujeme svůj jazýček. Noví maláčci si pomaličku zvykají na nové prostředí, kamarády, hračky, a také na delší odloučení od rodičů, což se někdy neobejde bez slziček…Všechny chmury a stesky zaháníme hrou, cvičením, procházkami, povídáním a kouzlíme úsměvy na všech dětských tvářičkách 🙂

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/MS_Jindrichov_zari_2020/

Ahoj kamarádi!                            1. 9.

Prázdniny už definitivně končí a huráááá do školky! Těší se na vás paní učitelky, paní asistentky i nová pohádková a podzimní výzdoba.

ŠKOLNÍ ROK 2020 – 2021