Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ve čtvrtek se na malé budově sešli všichni předškoláci, kterým datum narození přikazuje změnit se na školáka. Zápis do 1. třídy je jejich prvním velkým krokem, kdy musí malí budoucí žáčci ukázat, jestli jsou už na velkou školu dost připraveni. A tak všichni adepti na žáky základní školy poznávali geometrické tvary, hledali rozdíly na dvou klaunech, vyprávěli pohádku O veliké řepě a určovali, kdo za kým nebo před kým stojí v řadě. Seřazovali obrázky z pohádky O červené Karkulce podle děje, určovali první písmenko slova, kterým pojmenovali obrázek a přiřazovali obrázky k ročním obdobím. Nechyběla nezbytná básnička nebo písnička a malování maminky, při které se posuzuje vyspělost kresby a také správné držení psacího náčiní. Všechny děti zadané úkoly absolvovaly bez větších potíží, bez pláče, a za to je čekala odměna v podobě krabičky ve tvaru šaška, vyšívané záložky a balíčku školních potřeb. Takže všechny rádi uvítáme 1. září v lavicích pro prvňáčky. Na všechny fotky ze zápisu se můžete podívat ZDE

DSCN1032 DSCN1027 DSCN1022