Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ve dnech 27. – 30. 1. 2014 proběhl v areálu SKI Arena Vrbno pod Pradědem lyžařský výcvik žáků 7. a 8. ročníku naší školy. Přípravu tohoto kurzu dlouho negativně ovlivňovalo nepříznivé počasí, na sjezdovce do posledních dnů stále nebylo dostatek sněhu a oproti původnímu plánu musel být náš příjezd o jeden den odsunut. Během následujících tří dnů intenzívního tréninku se ale naučili všichni začátečníci zvládnout jízdu na vleku, brzdit i zatáčet. Pokročilejší pilovali svou techniku a všichni společně si lyžování i pobyt na chatě užívali. Spolu s dětmi věřím, že výjezdové kurzy lyžování se mohou stát tradicí naší školy a jednou z nejvyhledávanějších doplňkových činností výuky a vzdělávání.

Mgr. Pavel Raida

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz