Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Podívejme se na Večernici

Večernice je druhou planetou v pořadí od slunce a zároveň i naší nejbližší planetou, vždyť je od nás vzdálena pouhých 41 400 000 Km. Lze ji brzy po západu Slunce pozorovat pohodlně i bez dalekohledu kousek nad jihozápadním obzorem.

Vesmírná podívaná s Večernicí se nám představí v plné kráse v úterý 7. prosince od 16:30 hodin. Na podvečerní obloze nad jihozápadním obzorem na nás pohlédnou hned čtyři jasné objekty – Večernice (Venuše), Jupiter, Saturn a úzký srpek dorůstajícího Měsíce.

A pokud budete mít trpělivost přidá se na okamžik i pátý, velice jasný, objekt. Devatenáct minut po páté hodině bude nad jižní oblohou ve vzdálenosti 420 km prolétat mezinárodní vesmírná stanice ISS. Popřejme astronautům dobrý let a nám pozorovatelům oblohu bez mraků.

(zdroj obrázků – Stellarium Astronomy Software)

Kubisz