ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Máme smysl pro detail

Říká se, že je dnešní doba velmi uspěchaná. Pořád se někam honíme, nestíháme odpočívat, koukat kolem sebe, všechno bereme jako samozřejmost. Přitom nám nikomu nedochází, že je kolem nás tolik zajímavých věcí, které si necháváme uniknout.

Proto jsme se s badateli zaměřili v kroužku na detail. A musíme říct, že to nebyl úkol vůbec jednoduchý. Proč? Právě proto, že jsme začali bezhlavě pořizovat snímky všeho, co bylo kolem nás. Proto nám bylo ještě jednou upřesněno, že máme zpomalit a máme fotit věci tak, jak je pouhým okem (na první pohled) vůbec nevnímáme.

Z celkových cca 900 fotografií byly vybrány ty, které skutečně splnily zadání… ZACHYTIT DETAIL.

A co vy, jak jste na tom? Máte odvahu podívat se na 15 běžných věcí pod mikroskopem? Uhodnete, na co se díváte?
https://www.idnes.cz/technet/veda/mikrosvet-vylet-kviz.A180711_202948_veda_pka

… Kdo by to byl řekl, že?! 😉