Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Prvňáčci a druháčci na výletě v Krnově

Ve čtvrtek 17.6.2021 jsme se vydali vlakem na výlet do Krnova. Už samotná jízda vlakem byla pro některé zážitkem a nejen pro děti. Musíme říci, že ten den bylo veliké vedro. Vystoupili jsme na stanici Krnov Cvilín a zjistili jsme tak, že Krnov má dvě vlakové stanice. Poté jsme se vydali cestou na náměsí a tam jsme v parku konečně naplnili svá bříška, protože nás síly už velmi rychle opouštěly. Naším prvním cílem bylo Turistické informační centrum. Tam jsme obdržely úkolový kvíz s názvem Cvilínkův poklad. Chodili jsme okolo náměstí a plnili zajímavé úkoly a také jsme se dozvěděli spoustu nových informací o Krnově. Za správné řešení jsme byli odměněni hrou Krnovský Double. Velkým zážitkem byla nejen návštěva cukrárny, ale hlavně návštěva městské radnice s výstupem na radniční věž. Po překonání velkého strachu jsme byli odměněji krásnou vyhlídkou. U fonránky jsme neodolali a hupli do vody, která tento horký den nemohla chybět. Také nás velmi tížily penízky od maminky, no tak jsme je všechny utratily v hračkářství a bylo. Doplazili jsme se opět na nádraží a odjeli z Hlavního nádraží v Krnově zase domů. To se nám to ale všem spinkalo.