Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ve čtvrtek 7. června se u nás ve škole konal již podruhé Běh pro Afriku. Je to charitativní akce, na které spolupracujeme s organizací Člověk v tísni. Tato organizace použije získané peníze na stavbu speciálních tříd pro postižené děti v africké Etiopii.

Dopoledne běhaly děti z mateřské školy, které se zúčastnily běhu poprvé. Byly velmi šikovné, a i ty nejmenší uběhly nebo ušly jedno celé kolečko kolem hřiště. Odpoledne se sešli běžci ze základní školy, kteřé běželi ve 3 kategoriích  1. – 3. třída, 4. – 5.třída a 2. stupeň. Speciální skupinu tvořili na závěr rodiče a učitelé. Už teď víme, že se nám podařilo překonat předloňský počet běžců minimálně o 20, což je skvělé. O dalších statistických údajích a hlavně o sumě vyběhaných peněz vás budeme informovat na konci školního roku, až budou běžcům vyplaceny všechny sponzorské dary. Moc děkujeme všem odvážným běžcům, z nichž někteří uběhli neuvěřitelných 10 koleček a také štědrým sponzorům, kteří přispěli na dobrou věc.