Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Už jsem čtenář

V pátek 8.6.2018 jsme vyrazili s žáčky 1. ročníku do Městské knihovny v Krnově v rámci projektu “Už jsem čtenář”. Přivítala nás pohádková postava Ferdy a pasování na čtenáře provedla sama paní starostka Krnova v podobě princezny Arabely. Princezna Arabela se ptala na spoustu různých otázek a naši prvňáčci byli moc šikovní. Každý dostal knížku se záložkou. Určitě si ji společně přečteme hned na začátku 2. ročníku a zapíšeme do našeho právě zakládaného čtenářského deníku. Také jsme si zašli na zmzlinu.Mňam, ta byla. Nejvíce chutnala šmoulová. Jeli jsme autobusem i vlakem. Někteří vlakem ještě nikdy nejeli, a proto měli o zážitek vice. V knize Pohádkový dědeček, ze které si často čteme, Martínek cestoval vlakem a dědeček mu vyprávěl. I my jsme cestovali vlakem a máme mnoho krásných a zajímavých zážitků. Třeba o poštovním holubovi, ale to až příště.