Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

NOVOROČNÍ PADESÁTKA

Nový kalendářní rok jsme zahájili tradičním sportovním kláním ve šplhu. Soutěžili jsme ve třech disciplínách. První disciplína spočívala v úkolu vyšplhat 50 x v co nejkratším čase. Jednalo se o týmovou spolupráci. Do této disciplíny se zapojilo 39 žáků, kteří se pokusili překonat rekord z roku 2013, který má hodnotu 6:11 min. Bohužel se rekordní čas nedokázalo překonat, náš měl hodnotu 9:46 min. Doufám, že to bude pro nás motivací do dalšího sportování, abychom příště byli zase lepší.

Ve druhém kole následoval souboj tříd. Poté, co si žáci vymysleli název týmu a týmový pokřik, pustili se do soutěžení. To přineslo tyto výkony.

ČMELKY (Macho, Guštan, Pavlíček, Baierová, Dobiáš) 1:08

BLESCI (Kainerová, Špirit, Horkel, Zavadil, Čech)         1:07

NEZMAŘI (Hrancová, Sochová, Kohoutek, Gloza, Lerchová) 1:00

PRŤKY (Kohoutek D., Horkel D., Hanke, Varga)                0:37

DARMOPRDI (Gaidoš, Pavlíček P., Barcík, Netuková, Mrkvová E.) 0:35

TOPKY (Doláková, Korduliaková, Hankeová, Valenta, Moravcová) 0:32

Vrcholem dnešního soutěžení byl šplh jednotlivců, kdy žáci během jedné minuty museli dosáhnout maximálního počtu vyšplhání. Tato disciplína je velmi fyzicky náročná, a proto si účastníci této disciplíny zaslouží respekt. K vidění byly velmi vyrovnané souboje, každý se snažil dostat ze sebe maximum. Při totožném výsledku následoval tzv. rozstřel.

Kategorie mladší – dívky:

1. LERCHOVÁ Eva – 3x

2. SOCHOVÁ Karolína – 2x

Kategorie mladší – chlapci:

1. MACHO Lukáš – 3x

2. KOHOUTEK Matěj – 3x

3. GUŠTAN Radek – 3x

Kategorie starší – dívky:

1. DOLÁKOVÁ Pavla – 5x

2. MRKVOVÁ Eliška – 5x

3. MORAVCOVÁ Lucie – 4x

Kategorie starší – chlapci:

1. HANKE Oldřich – 5x

2. BARCÍK Josef – 4x

3. VARGA Alekos – 4x

VŠEM DĚKUJEME ZA SKVĚLÉ SPORTOVNÍ VÝKONY A TĚM, KTEŘÍ NECVIČILI, DĚKUJEME ZA SUPROVNÍ FANDĚNÍ!!

Další foto můžete zhlédnout zde:

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/NOVOROCNI_SPLH_2015