Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Vánoce jsou tady….

Už od září byly v naší škole cítit vánoce. To šikovné ruce našich žáků i učitelek začaly tvořit celou řadu krásných výrobků na tradiční vánoční trhy na zámku v Jindřichově. Abychom mohli všechny výrobky předvést, potřebovali jsme na to hned dva stánky. Jeden byl plný cukroví, křížal, ořechů v medu, perníčků a dalších pochutin a ve druhém si návštěvníci mohli vybrat z celé řády vánočních předmětů. Byly tady papírové ozdoby, tkaná srdíčka, hvězdy a andělé, betlémy, svícny, baňky, bylinkové sáčky, různí pajduláčci a mnoho dalšího. U našich stánků byl rozhodně největší “cvrkot”, větší fronta se tvořila jen u prodeje zabijačkových pochutin. Výrobky rychle mizely z pultu a návštěvníci a kupující nešetřili chválou. A kdo měl nakoupeno, mohl se potěšit pásmem koled, básniček a vánočních koled v podání dětí z mateřské školy a školního sboru Jindřichovský skřivánek.