Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Rosteme s knihou – jsme scénaristé, režiséři i herci

Scénáristický a herecký výkon přímo z lavic

V listopadu jsme se zapojili se sedmým a osmým ročníkem do soutěže Rosteme s knihou. Úkolem bylo sestavit si vlastní scénář na přečtenou knihu a ten pak sehrát a nafilmovat. Chvíli jsme váhali, jaký žánr zvolíme. Sedmáci si určili pohádku O sani z Vojtěšské ulice od Karla Čapka. Osmáci zase cestopis s názvem Miroslav Zikmund po sedmdesáti letech zase v Africe. Scénář nám šel pěkně od ruky. Všichni sršeli nápady – no zkrátka to byla jedna báseň. Avšak technika byla nevyzpytatelná, kvalita zvukového záznamu byla snížená, což pro nás znamenalo udělení minusových bodů. V konečném součtu jsme sice nevyhráli, ale myslím si, že pro žáky to byla cenná zkušenost, která rozšířila jak slovní zásobu žáků, tak i  jejich herecký projev.

Video žáků 7. ročníku – O sani z Vojtěšské ulice    http://youtu.be/NO9p09ki9jQ

Video žáků 8. ročníku – Zikmund po 100 letech znova v Africe http://youtu.be/V_8mtfejKAU