Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Okresní kolo ve florbalu – dívky

1

V letošník školním roce jsme se poprvé zúčastnili jako úplní nováčci ve sportovním odvětví – dívčí florbal. Vzhledem k tomu, že se v posledních letech stal tento sport velikým trendem, je evidentní, že o něj mají dívky značný zájem a věnují se mu ve svém volném čase mnohdy závodně. To se také projevilo na soutěži, které jsme se s našimi slečnami zúčastnily.

Přesto že nás příprava stála nemalé úsilí, bylo pro nás první setkání s opravdovými soupeřkami velikou zkušeností. Museli jsme se poprat nejen s nervozitou, silnými soupeřkami a věkovým rozdílem, ale s vlastním přesvědčením o tom, že je pro nás důležité užít si krásu hry a prodat i to málo, co jsme se naučily.

V úterý 9. 12. jsme sice v okresním kole dívčího florbalu kategorie III. (6. a7. ročník) skončily na nepostupovém 3. místě, nicméně z mého pohledu jsme splnily všechny vytyčené malé cíle, které jsme si před odjezdem stanovily a to je pro mne nejcennější vítězství!

Každá prohra je poloviční vítězství, pokud se z boje poučíš…

Udělaly jste mi obrovskou radost svou bojovností kočky, vaše p.uč. Matochová 🙂

Další fotky zde:http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/florbal_divky