Výstava obřího leporela v Krnově

Před velikonočními prázdninami navštívili čtvrťáci společeně s třeťáky a páťáky krnovské muzeum – krásnou vilku (bývalý kojenecký ústav, o kterém jsme se dočetli z postavených panelů v zimní zahradě zajímavé věci – některým až zamrazilo).

Naším cílem byla avízovaná výstava obřího leporela oblíbeného seriálu o dějinách naší země, kterou zná snad každý. Seriál provází český lev, kterému propůjčil svůj hlas Jiří Lábus. Poznali jste?? Ano, je to seriál známý jako Dějiny (udatného) národa českého.

Leporelo bylo vystaveno po celý měsíc březen v prvním patře muzea. Než jsme se k němu dostali, mohli jsme si zahrát obří hru, která byla připravená v přízemí. Poté jsme se vydali na prohlídku, která nám dopomohla najít odpovědi na kvízové otázky (dostali jsme pracovní list do menších skupinek).

Mimo to jsme si prohlédli také výstavu dobového oblečení, bot, zbraní,… nazvaných jako “poklady z půdy”. A užili jsme si sluníčka v prosklené zimní zahradě.