Únorová chvilka poezie v naší škole probíhá jako postupová soutěž do okresního kola celostátní přehlídky mladých recitátorů. Děti ze všech ročníků si připraví své básničky a texty a pak své umění předvedou před velmi kritickým obecenstvem, kterým jsou jejich spolužáci.

Letos jsme slyšeli vesměs veselé a legrační básně a jeden prozaický text v podání žačky 9. ročníku. Pro soutěžící byly připraveny knihy, diplomy, keramické medaile a účastnické listy.

Čekání na konečný verdikt poroty nám zkrátili čtvrťáci se svou komickou Perníkovou chaloupkou, děvčata z kroužku Just dance, dívky z 9. třídy předvedly dialog z Romea a Jůlie a nakonec jsme se kochali pohledem na tančící deváťáky.

A jak to všechno dopadlo?

0. kategorie – 1. ročník (nepostupová)
1. místo – Libor Bordovský
2. místo – Nikola Peter
3. místo – Petra Dvořáková
4. místo – David Moravec

1. kategorie – 2.- 3. ročník
1. místo – Kateřina Janošcová
2. místo – Michaela Ferencová
3. místo – Adéla Mintálová

2. kategorie – 4. – 5. ročník
1. místo – Jan Galek
2. místo – Vanesa Doláková
3. místo – Michaela Mintálová

3. kategorie – 6.- 7. ročník
1. místo – Daniela Blahutová
2. místo – Natálie Chvístková
3. místo – Klára Blahutová

4. kategorie – 8. – 9. ročník
1. místo – Eliška Baierová

Všem šikovným recitátorům gratulujeme k úspěchu a věříme, že se výborně předvedou i na okresním kole v Krnově, kde nás budou reprezentovat vždy první dva z každé kategorie.