Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Další výhra – kniha Čerti nejsou

Nakladatelství Grada vydalo panu Zdeňku Svěrákovi novou knihu s názvem Čerti nejsou a zároveň vyhlásilo soutěž pro děti, která spočívala ve vymýšlení nových čertích jmen. V hodině čtení ve 3. třídě jsme tedy dali hlavy dohromady a vymysleli jsme celou řadu jmen. Některá jsme vyřadili, ale i tak se našlo 20 jmen, které jsme odeslali do soutěže. A světe div se, výše zmíněnou knihu jsme vyhráli. A dokonce je vlastnoručně podepsaná panem Svěrákem a i ilustrátorem panem Čapkem. Z výhry jsme měli velkou radost a už se těšíme, jak si knihu společně přečteme. Bude součástí naší třídní knihovničky a zapíšeme si ji i do čtenářských deníků.

A jaká jména jsme vymysleli?

Vidlopich

Uhlížrout

Kopytos

Smraďoroh

Ohňas

Uhlák

Řetězák

Černozub

Špidloch

Zubák

Ohniděs

Peklonoh

Peklič

Peklonoš

Ohnivák

Pekláč

Rudoroh

Trouďák

Šedivák

Ohnivous

Černivous