Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

„Fruit and Vegetables“ ve 4. ročníku

V říjnu jsme se v hodinách AJ věnovali v rámci projektové výuky slovní zásobě týkající se Ovoce a zeleniny. Naučili jsme spoustu nových slovíček, a to hlavně prostřednictvím různých her jako je „židličkovaná“, „plácaná“, soutěžili jsme v týmech, zahráli jsme si AZ KVÍZ. Také jsme procvičovali na tabletech, naučili jsme se novou písničku a podívali jsme se na video Peppa Pig, kde si objednával se svými kamarády ovocný koktejl. Vypracovávali jsme různé úkoly v pracovních listech a vedli rozhovory ve dvojicích.

Největší zábavou byla ochutnávka ovoce a zeleniny poslepu. Zjistili jsme, že ne všechno ovoce a zelenina nám chutná a ne vše umíme poznat. Největší problém jsme měli s chutí grepu, naopak borůvky byly pro všechny velká mňamka.

Všechny hodiny jsme si spolu moc užili a zažili jsme spoustu legrace.