Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Za Jirkou Ratajem – učitelem podle Komenského

Jiří Rataj byl svého času vyhlášený Pan učitel, tatínek naší bývalé paní učitelky Hanky Cilové a manžel další skvělé paní učitelky Vlasty Ratajové. Dlouhou dobu se věnoval vedení knihovny v Janově, stal se obecním kronikářem a vybudoval tamní muzeum (https://www.turistika.cz/mista/janov-regionalni-muzeum/detail) Zasloužil se o mnoho více, jak píše autor článku.

Jaká byla jeho cesta životem? Jak se dostal z Kyjovska k nám na Krnovsko? Co bylo pro něj důležité? Čeho dosáhl? To si můžete přečíst v přiloženém článku časopisu, ze kterého pochází toto zajímavé čtení.

Není tomu tak dávno, co jeho srdíčko naposledy dotlouklo. Věříme ale, že v mnohých z nás zanechal živou stopu usměvavého, vousatého, urostlého a moudrého muže plného elánu a chuti do života. <3