Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Letošní rok byl pro naše členství ve Světové škole zlomový. Naše komunitní akce totiž měla rozhodnout o prodloužení certifikace. Nechali jsme si tedy na této akci obzvlášť záležet a uskutečnili jsme workshop se spoustou zajímavých stánků, kde se všichni přítomni mohli dovědět informace, týkající se jejich zdraví.

Samotná akce začala úvodním slovem děvčat ze světového týmu, dvěma písničkami v podání dětí ze 4. a 5. ročníku a zábavným vitamínovým tanečkem, který strhl nejen děti, ale i paní učitelky a pány učitele.

Pak už se každý mohl zaměřit na to, co ho zajímá a obejít si všechna stanoviště. Na nich se čistily zuby, měřil tlak, zjišťovala se krevní skupina nebo se poskytovala první pomoc. Jinde jste si mohli vyzkoušet, jestli znáte různé světové nemoci, co víte o dětské podvýživě ve světě nebo jste si zacvičili jógu. Pro menší děti se na zahradě konala cvičíci stezka, kde za splnění úkolu děti dostávaly písmenka a skládaly tajenku. Nejvíce lidí se zastavovalo u pana učitele, kde to smrdělo kouřem z cigaret. Pan učitel tam totiž demonstroval, co všechno po vykouření cigarety zůstane v plicích. Myslím, že někteří kuřáci zůstali doslova otřeseni.

Naše garantka, která přijela udělat audit, si akci pochvalovala, nás trošku mrzela nižší účast dospěláků. Audit jsme ale hravě obhájili díky spolupráci všech učitelů a žáků, kteří se akce zúčastnili v roli organizátorů nebo účastníků. Nesmím zapomenout na naše milé sestřičky, což byly bývalé studentky a také členky světového týmu, které nám neskutečně pomohly. Takže hlavně buďte zdraví 🙂