Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ať žije Jan Amos Komenský!

Třeťáci se dnes seznámili s jednou veeeelmi zajímavou osobou. Osobou, která to ve svém životě neměla ani trochu jednoduché. A třeťáci v prvním úkolu vlastně také ne – museli se rozdělit do skupinek a pomocí vyjmenovaných slov přijít na to, o kom my se to dnes vlastně budeme bavit.

Přesunuli jsme se do 16. století, kdy se dnes, tedy 28. března, narodil tátovi Martinovi a mamince Anně malý chlapec – Honzík. Honzíkova cesta životem byla protkaná mnoha tragédiemi – osiřel, zemřely mu obě sestry, potom také první manželka s oběma dětmi, musel utéct, protože nebyl katolíkem, na fulneckém náměstí spálili všechny jeho knihy,… ale jak je o Komenském známo, nikdy se nevzdával!

A mimochodem, věděli jste, že se jazykové učebnice dodnes píší podle metod Komenského?! Nejen to, ale i řadu dalších zajímavostí jsme zhlédli v krátké ukázce: https://www.youtube.com/watch?v=dUW9Chv-ASc.

Sesbírané informace jsme dali dohromady a vznikla nám plakát. … Zdařilý, viďte.

Ještě před uzavřením tohoto tématu museli žáci splnit poslední úkol – vyplnit propustku. … povedlo se!

Teď už jen zbývá POPŘÁT VŠEM UČITELŮM KRÁSNÝ SVÁTEK!