Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

SLAVÍME ÚSPĚCH VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI!!!

Evropská sekce Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě – Porubě ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v ČR a Francouzským institutem v Praze vyhlásila již 5. ročník výtvarné soutěže/světový den frankofonie.

Před 100 lety zemřel francouzský architekt GUSTAVE EIFFEL, ale jeho stavby dodnes inspirují výtvarníky, básníky, filmaře, fotografy…

Žák 9. ročníku, Ondřej Merta, si pro svůj soutěžní výkres zvolil techniku kresby černým uhlem. Soutěžil v 1. kategorii a úspěch na sebe nedal dlouho čekat. V obrovské konkurenci velkého množství zaslaných soutěžních výtvorů získal cenu poroty a probojoval se do úzkého výběru 39 „nej“ prací, které budou slavnostně představeny v Ostravě na vernisáži, která se uskuteční ve výše zmíněném gymnáziu ve čtvrtek 30. března v 10 hodin. Zde budou rovněž vyhlášeni 3 hlavní vítězové v každé kategorii. Takže držme palce!

Této vernisáže se Ondřej osobně zúčastní, přeci jenom se takový úspěch neslaví tak často.

Samozřejmě už teď se můžete těšit na reportáž ze čtvrtečního výtvarného dopoledne v moravskoslezské metropoli:).

Zde odkaz na stránky týkající se soutěže.

https://www.jazgym.cz/cz/aktualne/fotogalerie/art-galerie/poezie-zeleza-kresba-i-kategorie.html?strana=3

p. uč. Lozertová