Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Milí počtáři matematického klokana

V pátek 17. 3. 2023 na naší škole proběhla soutěž – Matematický klokan.

Soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii, proto klokan. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. 

Na naší škole se zúčastnilo celkem 24 žáků ve všech kategoriích pro základní školy, Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ). Časový limit pro řešení 24 úloh je 60 minut a žáci vybírají jednu z pěti nabízených možností, Cvrčci měli úloh 18. Úlohy byly seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se zúčastnili této soutěže.

více informací na: https://matematickyklokan.net/index.php

2023.03.20 Kubisz