Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Výstava „Svět vědy“ z projektu „Zlepši si techniku“

Ve středu 5. 2. 2014 se zvídaví žáci druhého stupně vydali do Flemmichovy vily v Krnově, aby „si zlepšili techniku“. V příjemném prostředí architektonického díla nám paní průvodkyně představila významné, především české, osobnosti technického světa, jako byli například Jaroslav Heyrovský, František Křižík nebo Daniel Swarovski.

A to byl teprve začátek. Další čas jsme strávili čtením informací o moderních technologiích výroby energie, bezpečných pneumatik, medicínských „udělátek“ a dalších zajímavostech. Velkou spoustu popsaných předmětů jsme si mohli patřičně z blízka prohlédnout i osahat.

Nezábavnější část prohlídky přišla na řadu nakonec. Mohli jsme předvést svou zručnost a důvtip při řešení precizně vyrobených dřevěných hlavolamů. Úspěšným řešitelům pak byla odměnou brož s logem „Zlepši si techniku“ a všem zúčastněným nálepka s komiksem.

Organizátorům akce děkujeme a tuto výstavu vřele doporučujeme také rodičům a sourozencům. J

 http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Veda_a_technika