Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Návštěva planetária

„Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi“. Přesně v duchu tohoto přísloví se ve čtvrtek 30. 1. 2014 ocitla celá naše škola doslova v nebi mezi hvězdami. Navštívilo nás totiž „Mobilní planetárium“ z Ostravy. Během několika minut se ve školní tělocvičně objevil stříbrný stan, v němž se během dopoledne vystřídali všichni žáci naší školy. V astronomickém stanu se pohodlně uložili na žíněnky a vleže na zádech s napětím sledovali, jaký příběh se nad nimi odehrává. 

Jako první přišli na řadu Ferdíci, ti se dozvěděli „Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu“ a přitom poznávali nejrůznější souhvězdí na noční obloze. Starší žáci z prvního stupně pak cestovali Sluneční soustavou, aby se seznámili s nejbližšími nebeskými tělesy. Žáci druhého stupně s napětím sledovali „Původ života“, jeho vznik a vývoj na planetě Zemi až do dnešních dní. Také se dozvěděli, co je to DNA, kdy byl Velký třesk a další zajímavosti z historie naší Země.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mobilni_planetarium