Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Bramborování v 1. – 3. třídě

V pátek 17.10. propojily všechny naše činnosti brambory. Zjistili jsme tak, že brambory nejen chutnají, ale dá se s nimi dělat mnoho zajímavých věcí. Vyzkoušeli jsme si to při bramoriádě, kdy jsme bramborou házeli na cíl, proběhli jsme s ní slalom, nosili jsme ji na lžíci a použili jsme ji místo bowlingové koule. Druháci se o bramboře naučili básničku, třeťáci použili brainstorming, aby zjistili, co všechno o bramborách ví a dozvěděli se i spostu nových informací. Všichni jsme z brambor a dalších přírodnin vytvořili krásné panáčky nebo zvířátka a nakonec jsme vytvořili bramborové řetězy, které pro proschnutí ozdobí naše schodiště. Na samý závěr velmi příjemného dne byla vyhodnocena soutěž o nejmenší, největší a nejoriginálnější bramboru. Nejmenší měla Aneta ze 3. třídy, největší prvňačka Vanessa, nejoriginálnější donesla Tereza z 1. třídy a zvláštní ocenění dostal druhák Zdeněk, protože donesl topinambury, které nikdo do té doby nikdy neviděl.

FOTOGRAFIE ZDE