Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Zimní olympiáda ve 4. třídě

Dvě páteční vyučovací hodiny jsme věnovali Zimní olympiádě v Pekingu. Nejdříve jsme se seznámili s olympijskými symboly, poznáme maskota a už víme, co jednotlivé olympijské kruhy znamenají. Dozvěděli jsme se z prezentace, kdy olympijské hry vznikly a jak se časem změnily. Nejvíce nás zaujalo, jak se zapaluje olympijský oheň. Pak jsme si přečetli text o olympiádě a vyhledávali jsme v něm odpovědi na otázky v pracovním listu. Pak jsme podle obrázků poznávali zimní olympijské sporty a přiřazovali k nim jejich chrakateristiky. Závěrečná část se odehrávala venku, kde jsme po celé zahradě hledali 14 karet s kvízovými otázkami. Ty se nás ptaly na zimní sporty a správné odpovědi nám daly tajenku. Venku panovalo opravdu zimní počasí, které podbarvilo naše třídní olympijské hry.