Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Stůj, pozor, červená!

V pátek 4.10. nám počasí konečně dovolilo uspořádat dopravní dopoledne. A tak se u prvňáčků, druháků i třeťáků nemluvilo o ničem jiném než o dopravních značkách a pravidlech. Značky se malovaly, vyráběly, poznávaly, objevily se i v testech.

dopravka03 dopravka07 dopravka08 dopravka11 dopravka12 dopravka14 dopravka13O pravidlech jsme si vyprávěli nebo jsme si je zopakovali s interaktivním programem.

dopravka04 dopravka05 A hlavně jsme to, co jsme se naučili a zopakovali si, vyzkoušeli na vlastní kůži na našem dopravním hřišti. Někteří měli nejdříve problém vejít se do vyznačené silnice a respektovat dopravní značky, ale většina zvládla celou trasu bez jediného zaváhání. Opravnou jízdou pak prošli úplně všichni a tak jsme si na koloběžkách mohli zazávodit. V posledním závodu se utkali zástupci děvčat a chlapců z každé třídy. Nejlepšími závodníky byli druháci.

dopravka15 dopravka16 dopravka17 dopravka18 dopravka19 dopravka20 dopravka21 dopravka22