Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Barevné blouznění pro Downíky

Již tradičně jsme se rozhodli, že podpoříme lidi mající Downův syndrom. O naší akci jste se mohli dočíst v předchozím článku: https://zsjindrichov.cz/archives/48146

Celý minulý týden jsme v Jindřichově, ale nejen v něm žili ponožkovou výzvou. Letos se do ní s námi zapojili mimo jiné nadšenci z Opavy, Krnova, Karviné, Pardubic, Vamberka, Žatce, Šternberka, Opavy, Ostravy, Havířova, Velmovic, …

Samozřejmě celý učitelský sbor šel příkladem. U nás v ZŠ a MŠ Jindřichov jsme si vybrali myšlenky, které jsou prezentovány na chodbě hlavní budovy, a to v podobě tzv. Husových stop. Tyto myšlenky jsou opravdu velice chytlavé, poutavé, motivační a pravdivé 🙂

Tato poselství nás budou provázet opravdu dlouhou dobu …

Společné focení dorazilo také z mateřské školy v Jindřichově…

A také z mateřské školy z Vysoké…

Do ponožkové výzvy se zapojily i celé třídy. Nejprve se během online hodin děti seznámily s důvodem této akce. Uvědomily si, že být odlišný není vůbec nic špatného. Díky této aktivitě vznikly krásné fotky, které ukazují, že i během distanční výuky jsme schopní táhnout za jeden provaz a vzájemně se podporovat.

Otázkou zůstává … Dokázali jsme překonat loňský rok??? Vloni to bylo něco málo přes 100 fotek barevných ponožek. Letos jsme to vzali opravdu poctivě. Fotili se nejmenší, děti ze školky, paní učitelky ze školky, učitelé ze školy, rodiče, žáci základní školy, prarodiče, kamarádi, příbuzní, zvířatka, plyšáci, … v podstatě všichni na koho si vzpomenete. A tady se můžete podívat na přehlídku barevných ponožek v různých sestavách:

Podpořila nás také posádka z tábora DUHA MOLERO…

Nebojte, nemusíte počítat, vaši snahu vám ulehčíme… ano, překonali jsme loňských 108 zaslaných fotografií. Příští rok bude pro nás výzva mnohem složitější, letos se totiž vysbíralo přes 220 fotografií!!!! 😀 DĚKUJEME, byli jste skvělí!

Byli jste všichni opravdu neskuteční. Slovy klasika by vaše snažení a celá akce šla popsat jako FANTASTICKÁ, FENOMENÁLNÍ, FAMÓZNÍ a s vámi to takto bude určitě FOREVER …

Mockrát všem děkujeme Barbora Halířová a Jana Zábranská