Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Každoročně se p. učitelky Zábranská a Halířová společně se svými dětmi zapojují do projektu KROKUS. Probíhá spolupráce s irskou organizací Holocaust Education Trust Ireland (HETI) a také s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Díky nim získáváme cibulky žlutého krokusu jakožto symbolu, kterým si vždy připomínáme jeden a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu.

Letos jsme bohužel tuto akci uspořádat nemohli. Nicméně na tuto událost jsme nezapomněli a naši nejstarší žáci vytvořili řadu hezkých prací, které se věnují právě halocaustu:

https://zsjindrichov.cz/archives/46869

A nyní je právě ta doba, kdy se žluté cibulky krokusů z předešlých let probouzejí k životu a před naší školou můžete obdivovat jejich krásu a společně s nimi uctit památku všech obětí šoa.