Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Již nějakou dobu se naše škola zapojuje do celé řady projektů. V předchozích letech jsme se účastnili projektu KROKUS, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Od této organizace jsme získali cibulky žlutých krokusů, které jsme sadili před školou. Tyto žluté krokusy jsou symbol, kterým si vždy připomínáme jeden a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu. Vzhledem k nastálé situaci jsme letos tuto akci nemohli uskutečnit. Proto se naši nejstarší žáci (osmáci a deváťáci) na tuto vzpomínku podívali jiným způsbem. Připomněli jsme si, že ve středu 27. ledna 2021 byl mezinárodní den památky obětí holocaustu. Žáci si na toto téma načetli velké množství materiálů a vypracovali krásné referáty, na které se můžete podívat.