Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Maminka Ondry Štíbra ze 2. třídy nám navrhla a zajistila prohlídku dančí obory v Třemešné. Cesta za krásnými zvířaty začala pro děti z 1. až 3. třídy dost dlouhým pochodem, ale v jeho cíli nás čekali velmi příjemní manželé Machalovi s krabicemi napečených buchet, s opečenými buřty a teplým čajem, který nám v úterním chladném počasí udělal moc dobře. Po posilnění jsme dostali instrukce, jak se chovat, abychom daňky alespoň zahlédli, jelikož jsou to plachá zvířata. Párkrát jsme se museli okolo obory proběhnout, abychom daňky dostali tam, kde byli vidět. Užili si s námi pěknou rozcvičku a největšímu samci se to asi nelíbilo, jelikož nás z povzdáli nervózně pozoroval. Po zapůjčení dalekohledu jsme je každý alespoň na chvilku zahlédli. Kromě toho jsme viděli bažanta, přečetli si informace o lesní zvěři, osahali jsme si shozené parohy a málem jsme adoptovali psa, který se k nám přidal a strávil s námi celé odpoledne. Na rozloučenou jsme ještě dostali oplatky a bonbony a rychlou chůzí vyrazili zpět na nádraží. Bylo to moc hezké odpoledne a všem, kteří se na něm podíleli, ze srdce děkujeme.

[power_zoomer cats=9]