Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Dopravní den na 1. stupni

Na začátku každého školního roku se v učebnicích pro 1. stupeň objevuje tématika dopravní výchovy. Nemůžeme bezpečnost dětí v silničním provozu opomíjet, a proto se je snažíme poučit ve všech oblastech. Nejlépe se to daří v projektovém dni, který je na toto téma zaměřen. Děti si při praktických činnostech zopakují nebo se naučí význam dopravních značek, připomenou a doplní si pravidla, která platí pro chodce a cyklisty a všechno si pak mohou na vlastní kůži vyzkoušet na našem malém dopravním hřišti. Tam probíhá jízda na koloběžkách, kde děti musí respektovat dopravní značky a ostatní pravidla, ve zkoušce zručnosti si procvičí dovednosti v ovládání své koloběžky a nakonec si zazávodí v rychlostní jízdě. I letos se dětem z 1. až 3. třídy dopravní den velice líbil a jak si ho užili, můžete vidět na fotografiích z 20. září 2012.

[power_zoomer cats=8]