ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Jak se učí čtvrťáci doma

Pro všechny děti, rodiče i učitele je distanční výuka zcela novou situací. Jako učitelka musím učivo připravit tak, aby ho děti s rodiči zvládli, aby bylo zajímavé a aspoň trošku zábavné. Takže vymýšlím rébusy, křížovky, obrázky, nahrávám dětem audio diktáty a taky už máme za sebou nějaké videolekce, ve kterých dětem vysvětlím složitější učivo.

Děti pracují velmi svědomitě, často i samostatně, někteří se naučili si učení rozvrhnout a naplánovat, takže mají i dost volného času. Už si také vyzkoušeli sami vytvořit křížovku pro spolužáky, napsat referát, namalovat své jméno pomocí hlaholice nebo vytvořit svou iniciálu podle vzoru středověkých kronik.

I rodiče fungují naprosto skvěle. Jsou dětem nápomocni při učení, sami si zopakují, co se kdysi na základní škole učili. Veškerou práci dětí mi nafotí, pošlou, někteří ji detailně okomentují, takže mám dobrý přehled o tom, co komu jde a co ne.

A jak to nám všem dohromady jde, se můžete podívat na některých ukázkách práce čtvrťáků.