Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Hans Christian Andersen by letos oslavil 215. narozeniny

Dne 2. dubna 1805 se narodil světově proslulý dánský spisovatel a autor spousty známých pohádek HANS CHRISTIAN ANDERSEN. Určitě téměř každý z nás slyšel nebo viděl Princeznu na hrášku, Císařovy nové šaty nebo Ošklivé káčátko či Malou mořskou vílu.

KAŽDÝ ROK SE KONAJÍ PO CELÉM SVĚTĚ TZV. NOCI S ANDERSENEM, KDY ČTENÁŘI PŘESPÁVAJÍ V ŘADĚ KNIHOVEN A VĚNUJÍ SE ČETBĚ I POSLECHU AUDIOKNIH. PROTOŽE LETOS SI NEMŮŽE ANDERSENOVSKÉ POSEZENÍ UDĚLAT VE ŠKOLE, ALESPOŇ TOUTO FORMOU SI NA NĚJ VZPOMEŇME. BEZ POHÁDEK BY SVĚT BYL MNOHEM CHUDŠÍ…

NOCI S ANDERSENEM SE KONAJÍ OD ROKU 2000. LETOS TEDY SLAVÍME KULATÉ 20. VÝROČÍ!

PŘIPOMEŇME SI VÝROČÍ ANDERSENOVA NAROZENÍ POSLECHEM (TŘEBA NA DOBROU NOC) “POHÁDKY JEHO ŽIVOTA”.

odkaz zde:

PĚKNÝ POSLECH VÁM VŠEM.