Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Plast už pro nás není past

O tom jsme přesvědčili návštěvníky komunitní akce s názvem “Plast je past”, která se konala v úterý 11. června. Na ní jsme návštěvníky pomocí scének, videí nebo komentovaných prezentací přesvědčili o tom, že je třeba omezit používání jednorázových plastových výrobků. Vyzkoušeli jsme si jejich znalosti o plastech v plastovém kvízu. Ukázali jsme jim druhy plastů a možnosti jejich recyklace, dali jsme všem návod, jak žít lepší život bez plastů, i když jsme si vědomi toho, že úplně se plastu zbavit nemůžeme. potěšili jsme jejich oko krásnými šperky a vlasovámi ozdobami, které jsem vyrobili z plastu. Mezi doprovodné akce patřila soutěž v mačkání PET láhví, písnička, básnička, fotovýstavka nebo hřbitov odpadků, kde jsme návštěvníky upozornili na poločas rozpadu některých materiálů. A také jsme všem nabídli alternativní obaly na potraviny, pečivo, ovoce nebo zeleninu, které určitě budou nakupující motivovat k tomu, aby nepoužívali mikrotenové sáčky a igelitové tašky.

Vždyť ” KDYŽ HODNĚ MALÝCH LIDÍ NA HODNĚ MALÝCH MÍSTECH UDĚLÁ HODNĚ MALÝCH VĚCÍ MŮŽE SE ZMĚNIT TVÁŘ CELÉ ZEMĚ”.