Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ve čtvrtek 13. června 2019 se žáci 1., 2. a 3. ročníku vypravili autobusem do města Bouzov, kde navštívili historický areál v podhradí. I když cesta byla dlouhá, splnila očekávání a děti si výlet užily. Vylezly až do hlavy Trojského koně, odkud byl krásný výhled na celý areál i hrad. Pro některé to byl velký zážitek. Střílely ze středověké kuše a někteří i z revolveru. Seznámily se s historickými zbraněmi a vše si mohly zblízka prohlédnout. Vrcholem bylo historické divadelní vystoupení rytířů s ukázkami šermu a výkladem o funkcích středověkých zbraní. Děti byly vtaženy do her a sami si tak mohly některé zbraně a jejich funkce v roli rytířů vyzkoušet v turnajích. Nechyběly ani nákupy a zmrzlina, na které se děti vždy nejvíce těší. Unavení a spokojení jsme se v pořádku šťastně vrátili domů. Hurááá!!!