Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

XVII. ročník celostátní sbírky Český den proti rakovině

Tradiční  sbírka ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ se koná již 15. května 2013.

Žlutou květinkou se zelenou stužkou za minimální příspěvek 20 Kč podpoříte snahu Ligy proti rakovině Praha upozornit na nebezpečí nádorového onemocnění tlustého střeva.

Květinku si budete moci zakoupit i u nás v Jindřichově. Stejně jako loni jsme se s žáky naší školy do sbírky zapojili a ve středu 15. května se budou dobrovolníci ve žlutých barvách pohybovat po Jindřichově. V dopoledních hodinách můžete podpořit sbírku i u nás ve škole.

Situace je vážná…

V České republice onemocní zhoubným nádorem tlustého střeva a konečníku přes 8000 lidí ročně a takřka 5000 jich zemře. Rakovina tlustého střeva je tak druhou nejčastější onkologickou diagnózou u nás, hned po karcinomu prostaty u mužů a karcinomu prsu u žen. 

Bojujte s nadváhou, dopřejte tělu pravidelnou fyzickou námahu a pohyb, podstatně obohaťte stravu o zeleninu, ovoce a vlákninu, uberte masa a tuků živočišného původu, snižte příjem soli, uberte jídel grilovaných, smažených a uzených. S alkoholem opatrně, cigarety zahoďte!

… více v letáčku