Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Výlet za dobrodružstvím aneb exkurze 2. stupně

V pátek 26. 10. se žáci 7., 8. a 9. ročníku vydali na již tradiční exkurzi. Úspěšně jsme se usadili do autobusu a vydali se na naši první zastávku, kterou bylo Technické muzeum Tatra v Kopřivnici. Zde jsme si prohlédli dobové osobní i nákladní automobily a bonusem navíc byla expozice Dany a Emila Zátopkových. Po krátkém občerstvení naše kroky směřovaly k dalším cílům. Přemístili jsme se do nedalekého Štramberka, překonali strach a vystoupali jsme na věž původního štramberského hradu – na Trúbu. Za odměnu jsme navštívili několik obchůdků a nakoupili si samozřejmě místní specialitu – štramberské uši. Potom jsme se vrátili k našemu plánovanému programu. Čekala nás minizoo, kde jsme se seznámili s celou řádou zajímavých zvířat – přes piraně, hady, želvy až k baziliškům a chameleonům. Navíc nás zajímavým a poutavým výkladem bavil pan průvodce, který si pro své obecenstvo připravil i ukázku krmení těchto zvířat a dokonce nás nechal na některé jeho “miláčky” si přímo sáhnout. Po minizoo byla posledním zastavením archeologická lokalita – jeskyně Šipka. Na závěr exkurze jsme se ještě na chvíli vrátili do školkových let, zařádili na dětském hřišti a unaveni a plni zážitků se vydali domů 🙂