Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Od samého začátku školního roku s námi ve 3. ročníku byla slečna praktikantka Nikoleta, studentka posledního ročníku Pedagogické fakulty v Ostravě. Pomáhala paní učitelce, věnovala se střídavě nám všem, a také nás učila nebo vedla některé činnosti. Jejím hlavním úkolem bylo vytvořit a zrealizovat projekt na téma Moje obec tak, aby se prolínal všemi předměty. A to se jí určiitě povedlo. V češtině jsme doplňovali tvrdé nebo měkké i v textu o Jindřichovu, ve čtení nás zajímaly pověsti o Jindřichovu, v matematice jsme skládali významné budovy naší obce z geometrických tvarů a počítali jsme matematické tajenky. Hlavní část projektu připadla na prvouku – dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o Jindřichovu, jeho historii i současnosti, poznávali jsme významné budovy na obrázcích a všechny své znalosti jsme pak zúročili v závěrečném testíku. V pracovních činnostech a ve výtvarné výchově jsme vytvářeli informační plakáty o našich obcích, ve kterých žijeme. Tyto práce jsme pak prezentovali před celou třídou.  Pracovali jsme ve skupinkách nebo jednotlivě, protože v dané obci bydlí jen jeden žák nebo žačka .Posledním naším společným dílem byl 3D model části naší obce. Na konci projektu jsme se šli podívat na obecní úřad a pobesedovali jsme s naším panem starostou, který nás velice vřele přijal a štědře obdaroval upomínkovými předměty a sladkostmi. Krásně nám vyprávěl o obci a dostali jsme i prostor na naše otázky, které nám všechny ochotně zodpověděl. Provedl nás také po celé budově úřadu a představil nám své spolupracovníky.

Celý projekt uběhl strašně rychle, stejně jako praxe budoucí paní učitelky. Práce s ní se nám velice líbila a všichni ji přejeme, aby úspěšně dostudovala a doufáme, že se na nás někdy příjde podívat.

Všechny fotografie naleznete zde: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Projekt_Moje_obec/

dscn6339 dscn6408 dscn6412 dscn6424 dscn6435 dscn6438 dscn6441 dsc_1227