Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Druhý stupeň vyjel ze školy

V pondělí 24. 10. 2016 se celý druhý stupeň vydal na exkurzi. Ani brzké vstávání nikoho neodradilo a tak jsme vyrazili směr Otrokovice. Po náročné cestě jsme se před devátou hodinou konečně nacházeli v prvním našem cíli. Na střední průmyslové škole v Otrokovicích si pro nás připravili nabitý program. Všechny nás čekala návštěva experimentária, tedy vědeckotechnického parku. Zde jsme se dozvěděli a snad někteří i naučili něco nového z oblasti mechaniky, obráběcích strojů, jednoduchých strojů, chemie, přírodovědy, moderních technologií, elektřiny a magnetismu. Druhá polovina připraveného programu spočívala v relaxaci u 3D kina. Po doplnění energie jsme se vydali na další zastávku naší cesty. Tou byla obec Modrá, kde nám své brány otevřel Archeoskanzen. Ve Velkomoravském opevněném sídlišti jsme mohli obhlédnout dobové příbytky, užít si nádherný výhled a přiblížit se k některým volně se pohybujícím zvířatům. Faunu a flóru jsme jen tak neopustili. Právě naopak. Naše kroky směřovaly do botanické a sladkovodní expozice Živá voda. Díky podvodnímu tunelu jsme se dostali do života, který se odehrává pod hladinou. Zblízka jsme mohli sledovat například vyzu velkou, kapra obecného, jesetera, sumce, štiku a další druhy ryb a sladkovodních živočichů. Na závěr naší exkurze jsme potrápili nohy krátkou procházkou na Velehrad. Plni nových zážitků, dojmů a značně unaveni, jsme usedli do autobusu a vydali se domů, směr Jindřichov.

PS: Aby toho nebylo málo, zbyl nám čas i na pár “selfie”

Celá exkurze byla po všech stránkách velmi vydařená a všichni zaslouží velkou pochvalu za své chování a vystupování mimo školu.