Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Světová škola 2016 – Příběhy z Masuku

Titul Světová škola, který jsme loni získali, je nám propůjčen na dva roky. I letos musíme splnit podmínku uspořádáním komunitní akce. Veškeré činnosti jsou nasměrovány k pochopení důležitosti vzdělání. Zaměřili jsme se na sledování úrovně gramostnosti ve světě, zajímáme se o to, proč děti z rozvojových zemí nechodí do školy, jak je to se vzděláváním dívek atd. Přemýšlíme o tom, o co bychom byli ochuzeni, kdybychom nechodili do školy, jaké klady a zápory školní docházky vnímáme, dotkneme se i aktuálního tématu inkluze. Jednou z aktivit je také výstavka Příběhy z Masuku, kterou nám zapůjčila organizace ARPOK, a my jsme ji nainstalovali do šaten, aby byla stále přístupná všem žákům. Na jednolivých příbězích se můžeme dovědět, jak vypadá život skutečných středoškoláků v Zambii, jaké mají plány, jaké řeší problémy. Výstava nás určitě bude inspirovat k diskuzi o důležitosti vzdělání, budeme vyplňovat pracovní list a hlavně zjistíme spoustu novýchh informací o tom, jak se žije jinde ve světě.

DSCN5787 DSCN5788 DSCN5789 DSCN5790