Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

V rámci Týdne lesů nás pan Kmínek, který má na starosti obecní lesy v Petrovicích, pozval na návštěvu spojenou se sázením stromků. Nejdříve nám vysvětlil práci lesníka, na mapě nám ukazoval stáří lesů, nejstarší stromy zde mají až 170 let. Ukázal nám nástroje, které při své práci lesního hospodáře používá, předvedl vzorky stromů, které v jeho lese rostou. Pak jsme se rozdělili do skupinek a každá měla svůj program. Katka Kmínková nám ukazala, co dokážou zachytit lapače na kůrovce a povyprávěla nám o kůrovci mnoho zajímavostí. Jiná skupinka zkoumala s Míšou Kmínkovou čerstvé pařezy a zkoušela spočítat věk pokáceného stromu. Ostatní se vrhli na sázení stromků, kterých bylo celkem 100. Každý si ten svůj stromeček označil žlutou páskou se jménem, takže se někdy v budoucnu můžeme přijít podívat, jak naše stromky rostou. Ve volných chvilkách jsme pomocí dalekohledu, který jsme získali z projektu Lesů ČR Smlouva 9/2015, pozorovali šiškami osypané smrky a překrásnou přírodu. Na cestě zpět kolem nás proběhly srny a pozorovali jsme také mladou zmiji. Jako odměnu za naši práci a pozornost jsme dostali spoustu krásných dárečků: pexesa, omalovánky, sladkosti, pitíčko a reflexní pásku. Celý den se opravdu vydařil. Bylo krásné počasí, na nebi azuro, teploučko, opálili jsme se, nadýchali jsme se čerstvého vzduchu a ještě jsme udělali něco pro naši přírodu.

Více fotografií si prohlédněte zde: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Lesy_nas_bavi