Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ráno nastalo stěhování národů na sjezdovku. Lyže nám odvezl ochotný pan majitel chaty, takže jsme se vláčeli do kopce pouze s botama. Jejich zapínání nám dalo opravdu zabrat, nejvíc asi učitelům, kteří byli zpocení už po 5 minutách. Pak jsme se rozdělili na pár lyžařů a většinu nelyžařů a pro zahřátí jsme si vyšlapali půlku kopce. Na vlek jsme dneska ani nepomysleli. Začali jsme se učit stát na lyžích, padat, vstávat a otáčet. Lyžaři se zatím sžívali se sjezdovkou a technickým sněhem. Dvě hodinky utekly jako voda a my jsme zcela znaveni uvítali odpočinek na pokojích. Po dobrém obědě a odpočinku jsme vyrazili opět na svah. Tentokrát jsme za doprovodu sněhových vloček opravdu lyžovali. Každý ze začátečníků přejel sjezdovku šikmo svahem a některým se podařily i dva obloučky!!!! Hurá!!!!! Na naše první pokusy se můžete podívat na přiloženém videu: https://youtu.be/3a2dzp_zgMQ

Fotografie a videa pořizujeme díky novému tabletu, který jsme spolu s dalším vybavením pořídili z grantu od společnosti Lesy ČR – Smlouva 9/2015.