Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Šťastné stáří očima dětí

Třeťáčci se zúčastnili celostátní výtvarné soutěže pro děti od předškolního věku do 15 let Šťastné stáří očima dětí, kterou vyhlásila už pošesté Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Svazem měst a obcí ČR a Radou seniorů ČR. Záštitu nad tímto projektem převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Odborná komise pod vedením akademického malíře Kristiana Kodeta vybere vítěze jednotlivých kategorií. Slavnostní vyhlášení proběhne v Praze v rámci Týdne sociálních služeb ČR v říjnu 2015, kterého se i letos zúčastní mimo jiné herec Michal Nesvadba, jenž je dětem známý z pořadu Kouzelná školka.

Soutěž je rozdělena do následujících kategorií: výtvarná díla (rozdělení do tří skupin podle věku), kategorie fotografická (bez rozdílu věku) a nově i kategorie pro děti se zdravotním postižením (bez rozdílu věku). Soutěžní obrázky či fotografie mohou posílat školy i jednotlivci z celé České republiky. Budeme rádi, pokud tato soutěž nebude pro školy jen záležitostí výtvarnou, ale povede k zamyšlení dětí nad tím, co pro ně prakticky znamená stáří, jakou moudrost, jistotu, obohacení a lásku pro ně ztělesňují jejich prarodiče a další blízcí, a otevře mezi dětmi a učiteli diskuzi na toto téma.

Děti mohou svá díla (jednotlivě nebo prostřednictvím školy) zasílat na adresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR do 30. 6. 2015.

DSCN4391 DSCN4392 DSCN4393