Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Noc s Andersenem potřetí

Ve středu 1. dubna – a to nebyl žádý apríl – se v naší školní tělocvičně sešlo přes 50 dětí všech ročníků, aby si užily již třetí Noc s Andersenem. Letos byla tato noc vedena v duchu ekologického nakládání s odpady. Po ubytování v tělocvičně děti čekala pohádka O princi Špindírovi v podání žáků 6. ročníku. Jejich herecké výkony byla naprosto úžasné a hodny Oskara, zvláště pak, když uvážíme, že na nácvik měli herci pouhé 3 dny. Odkaz na videozáznam pohádky http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/O_princi_Spindikovi). Po pohádce nenastal žádný spánek, ale soutěžení a  hry, které si pro děti připravili jejich starší spolužáci. Pomoci přišli dokonce i někteří absolventi. Pro všechny soutěžící byly připraveny drobné odměny a hlavně výborná buchta, kterou upekly naše paní kuchařky. Pak nastala hygiena, zalehnutí do pelíšků a poslouchání pohádky, při jejímž čtení se střídali děti i učitelé. Po půlnoci už se z tělocvičny ozývalo pouze pravidelné oddechování, sem tam chrápání a občasné zasténání ze sna. Ráno po snídani si všehny děti rodiče rozebrali, i když se někteří neostýchali položit dotaz, zda bychom si jejich ratolesti nechtěli nechat ve škole na celé prázdniny.

Další fotky najdete ze: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_2015/

DSCN2674 DSCN2678 DSCN2681 DSCN2685 DSCN2697 DSCN2705 DSCN2711 DSCN2722 DSCN2728 DSCN2740 DSCN2742 DSCN2749 DSCN2758 DSCN2766 DSCN2772