Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Šachový turnaj ve Vrbně pod Pradědem

Okresní finále v šachu dne 5.12.2014 ve Vrbně pod Pradědem se neobešlo bez naší účasti. Jsme teprve začátečníci, ale přesto jsme nasbírali jako družstvo krásných 8 bodů, což znamená, že naši žáci měli 6 výher a 4 remízy. Jednalo se o účast čtyřčlenného družstva v kategorii mladší žáci 1.- 5. ročník ZŠ. Za naši školu bojovali Martin Gvuzd z 2. ročníku, Pavel Streďanský z 2. ročníku, Lukáš Dobiáš z 4. ročníku a Ondřej Iljaševič z 5. ročníku.

Na turnaj přijelo celkem 44 dětí v kategorii mladší žáci, 6. družstev v kategorii starší žáci a 2 družstva ze středních škol. Velká účast svědčí o narůstajícím zájmu o tento ušlechtilý sport.

Děkujeme manželům Iljaševičovým, kteří odvezli Ondřeje Iljaševiče osobně na turnaj a podpořili všechny naše děti.